16 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 27d.
DzūkijaLaisvalaikis ir kultūra
2020 Rugpjūčio 5d.
7

Ant Metelio kranto – trečias „Metelys in rock“

titleNuotraukų galerija

Atslūgusi pandemijos banga bei sušvelnėjusios kultūros renginių organizavimo sąlygas leidžia, kad Lazdijų rajone ant Metelio ežero kranto vykstantis festivalis „Metelys in rock“ rengiamas trečius metus iš eilės.

Rugpjūčio 8 dieną savo pasirodymus surengs 7 kolektyvai.  Tai – savo gretose gerai pažįstamų roko muzikantų turintys jonaviečiai „Titus“, jaunieji Kauno hardrokeriai „Garma“, 80-ųjų glamroko tradicijas tęsiantys vilniečiai „Rattlesnake“, patyrusių muzikantų suburta bliuzroką grojanti ir festivalyje debiutuosianti grupė „Brownie Bakers“, Šiaulių heavy metal kolektyvas „Stresas“, „Motörhead“ repertuarą grojantys vilniečiai „Motörizer“ bei jungtinė renginį organizuojančio „Sunkiosios muzikos klubo“ grupė „S.M.K.“.

Jonaviečių grupės „Titus“ šaknys glūdi dar 2002-aisiais, kai keli muzikantai nutarė susibėgti ir drauge užlipus ant scenos „sugroti tokią muziką, kuri būtų maloni ne tik jiems, bet ir klausytojų ausiai“. Netrukus prie kolektyvo prisijungė ir jai padėjo tobulėti legendinės grupės „Audronaša“ gitaristas Romas Kmitas. „Titus“ koncertavo Vilniuje, Palangoje, Šventojoje, Kaišiadoryse, o pernai muzikantai tapo Šilalėje vykusio festivalio-konkurso „Grockrock“ laureatais.

Kai tenka suderinti maištingą hard rock su country muzikos elementais, ko gero niekas Lietuvoje geriau to nepadaro už grupę „Garma“. Įsimintini gitaros rifai ir vokalo melodijos - tai tik vienas iš grupės kozirių, verčiančių auditoriją suklusti. Išskirtinumo suteikia įpinti smuiko ir buzukio garsai. Na ir žinoma pilnai roko dvasią atspindintys dainų tekstai: tiesmukiški ir be užuolankų. Penkių Kauno muzikantų kolektyvas dabartinę sudėtį suformavo 2020 metų sausio mėnesį. Šiuo metu grupė aktyviai ruošiasi pirmojo studijinio albumo įrašams.

2017-aisiais susikūrusi Vilniaus glam metal grupė „Rattlesnake“ (anksčiau „Bunda roke“ ir kitur girdėta kaip „Rockett“), savo muzikoje atgaivina 80-aisiais Los Andžele vyravusias nuotaikas, apdainuoja siautulingus to meto vakarėlius, pašėlusį gyvenimo būdą bei „Sunset Strip“ bulvaro merginas.  Per savo gyvavimo laikotarpį kolektyvas grojo svarbiausiuose Vilniaus ir Kauno roko klubuose, o taip pat koncertavo pirmajame „Metelys in rock“ festivalyje. Po metus trukusios pauzės 2019-ųjų pabaigoje muzikantai vėl sugrįžo į sceną, o šiemet pristatė studijoje įrašytą pirmąjį singlą „Six After Midnight“.

„Brownie Bakers“ – šviežiai „kepta“ grupė, susikūrusi 2019 metų pabaigoje Kaune. Du pažįstami muzikantai, anksčiau dalyvavę įvairiuose muzikos projektuose, nusprendė kartu groti bliuzroką. Pasikvietus į kolektyvą tiek patyrusius, tiek jaunus ir perspektyvius narius, „Brownie Bakers“ debiutą scenoje bus galima išvysti jau šį savaitgalį Meteliuose.

Šiauliečių kolektyvas „Stresas“ skaičiuoja dar tik 6-uosius gyvavimo metus, tačiau jos nariai turi sukaupę daug didesnį patirties bagažą. Grupių „Pekla“ bei „Volis“ buvusių narių suburta komanda jau dalyvavo festivaliuose „Mėnuo Juodaragis“, „Auszra 16“, „Bobų vasara“, „Rumshk“, „Šerną tūsas“, „Bunda rokas“ ir kt., o taip pat ne kartą surengė koncertus Vilniaus, Kauno ar Alytaus klubuose. Muzikantai tikrai pateiks laiko patikrintas dainas, kurios pateks į debiutinį grupės albumą, bet publika gali tikėtis ir siurprizų - grupė socialiniuose tinkluose užsiminė, kad galbūt išgirsime ir naujų dainų ar bent gerai žinomų koverių.

Nors legendinės britų grupės „Motörhead“ veikla prieš 5 metus nutrūko kartu su jos lyderio Lemmy (Ian Fraser Kilmister) mirtimi, visame pasaulyje šio kolektyvo muzika yra gyva iki šiol. 2016 m. vasarį buvęs grupių „Pekla“ bei „Tuurngait“ bosistas Tads nutarė Lemmy kūrybą skleisti ir Lietuvoje. Taip gimė projektas „Motörizer“, kuris „Motörhead“ repertuarą pirmą kartą gyvai pristatė tų pačių metų pabaigoje Vilniuje. Muzikantai vėliau koncertavo tiek didžiuosiuose mūsų šalies miestuose, tiek renginiuose „Kilkim žaibu“, „Šerną tūsas“, „Bunda rokas“. Lietuvių atliekamus Lemmy hitus jau girdėjo ir kaimyninių šalių rokeriai – „Motörizer“ ne kartą svečiavosi Latvijoje bei Estijoje.

Po „Metelys in rock 2018“ festivalio „Sunkiosios muzikos klubo“ įkūrėjas Igoris Brunko ir roko scenos patriarchas Vitalis Kairiūkštis sumąstė įkurti klubo grupę, kuri atliktų įžymių kolektyvų kūrinius. Prisijungus dar keliems muzikantams kompanija pirmą kartą pasirodė festivalyje „Metelys in rock 2019“. Grupė tuo metu dar neturėjo pavadinimo, todėl buvo įvardinta kaip Jungtinė Klubo Grupė, nes visi kolektyvo nariai yra iš skirtingų miestų. Praėjusį rudenį pavadinimas buvo pakeistas į klubo vardo trumpinį „S.M.K.“ bei tokiu vardu koncertuota Alytuje, Vilniuje ir Kaune. Šiais metais muzikantai Meteliuose pristatys atnaujintą programą.

Šiemet festivalio metu netruks ir papildomų veikų – parodomąją programą pristatys „Aiwakido“ klubo sportininkai, vyks gitaristų solo konkursas, o renginį vainikuos festivalio himnas bei šventiniai fejeverkai. Kaip ir kasmet, renginys – nemokamas, o žiūrovų saugumu rūpinsis organizatoriai.

„METELYS IN ROCK 2020“ RUGPJŪČIO 8 D. NUMATOMA PROGRAMA:

15.30 AIWAKIDO
16.00 GITARISTŲ SOLO KONKURSAS
17.00 GARMA
18.00 TITUS
19.00 BROWNIE BAKERS
20.00 RATTLESNAKE
21.00 S.M.K.
22.00 STRESAS
23.00 MOTORIZER
24.00 HIMNAS IR FEJERVERKAS
00.10-1.00. JAM SESSION

 

Fotogalerija


Komentarai

7
Komentuoti
Shantel Foster2020-08-08
Kaip aš sugebėjau išsaugoti savo santuoką.
Esu vedęs ir 35 metų amžiaus esu iš Monako. Aš vedęs 7 metus su savo vyru Kennedy, mes turime 2 vaikus. Mano santuoka su vyru visada buvo nuostabi, kol trečioji šalis nepateko į niekur. Viskas prasidėjo, kai aš pradėjau stebėti artumą tarp Jonathano ir jo vadinamojo sekretoriaus. Aš net kreipiausi į jį dėl sekretoriaus ir jis sako, kad jie tik draugai. Aš žinojau, kad visa tai yra melas tą dieną, kai pamačiau jo sekretoriaus telefoną meilės žinutėmis, su juo susidūriau, iškart jis įsiplieskė ir paklausė manęs, kokia teisė man teko grumtis su jo telefonu, aš jam pasakiau, kad ketinu pranešti jam ir jo įmonės vadovo sekretoriui, iškart jis man atšokęs išgirdo ir pradėjo mane mušti, mūsų vaikai net pradėjo verkti. Nepaisant jo požiūrio, aš vis dar buvau su juo, jis nustodavo miegoti namuose kartais, net kai išsikraustydavo iš namų ir pradėdavo išvažiuoti pas savo sekretorių, jis palikdavo mane su mūsų vaikais. Aš buvau iki ašarų, neturėjau į ką bėgti, nes viskas, ko norėjau, buvo mano vyro sugrįžimas namo, kol sutikau daktarą Ajayi. Jis man papasakojo, kad mano problemos kilo dėl to, kad mano vyrui buvo blogai pasakyta, kad tai jo akys nebuvo aiškios. Jis man pasakė, kad ketina ištarti burtus, o mano vyras grįš pas mane ir jis man pasakė, ką darysiu. Aš didžiuojuosi sakydamas, kad nepraėjo septynios dienos, kai mano vyras grįžo namo elgedamasis ir būdamas blaivus, mano šeima vėl kartu. Ačiū dr. Ajayi, galite susisiekti su juo naudodami „Viber“ ar „WhatsApp“ numerį: +2347084887094 arba el. Paštu: [email protected]
koronai2020-08-08
jau paveike smegenis dar pabus prie ezero tai ko gero ir uzsilenks
to Nehard2020-08-08
negi visi dabar turi vergaut baznyciai?? baznycia bijo konkurencijos?
Koronai2020-08-08
Židinys koronos pas tave smegenyse. Užuojauta
KORONOS2020-08-08
ZIDINYS ANT EZERO KRANTO
Lucijus Feras2020-08-04
Tai drožk į bažnyčią tiesos klausytis.Palik mus garbinti piktąjį.Viešpats su tavimi! Cha- cha- cha!
Nehard2020-08-04
Bažnyčia skelbia, kad sunkusis rokas garbina piktąjį. Ir tai yra tiesa, tik mes į viską užsimerkiam ir nenorim tiesos nei matyt, nei girdėt.
traffix.lt