17 c Alytus
Pirmadienis, Rugsėjo 21d.
Politika
2020 Rugpjūčio 4d.
31

J. Sabatauskas: dėl chemijos gamyklos turi spręsti gyventojai, Alytuje renkami parašai

titleNuotraukų galerija

Seimo narys Julius Sabatauskas kartu su Alytaus socialdemokratais bei pilietiškai aktyviais miestiečiais inicijuoja peticiją, kuria siekiama stabdyti naujos iškastinių mineralinių uolienų perdirbimo gamyklos įsikūrimą Pramonės rajone.

Alytaus miesto bendruomenė nerimauja, kad šioje vietoje steigiama tokia gamykla gali būti nesaugi gyventojams, kurie šiais metais patyrė sukrečiančią padangų perdirbimo gamyklos ekologinę avariją. Dabar visai šalia gaisravietės užsimota įkurdinti chemijos gamyklą. Pasirašyti nesitaikstymo dokumentą socialdemokratai kviečia visus neabejingus Alytaus miesto bei rajono gyventojus. 

„Alytaus gyventojų nerimas yra pagrįstas, o projekto vystytojų gamybos planai - šokiruoja. Per metus čia žadama sunaudoti net apie 82 tūkstančius tonų sieros rūgšties ir apie 2 tūkstančius tonų vandenilio peroksido”, - sako Seimo narys Julius Sabatauskas.

Alytaus socialdemokratų ir J. Sabatausko iniciatyvą dėl peticijos palaiko ir Lietuvos Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas. Jis lankydamasis Alytuje teigė, kad prieš bendruomenių valią miestuose negali atsirasti jokie chemijos fabrikai ar kiti pavojingi objektai.”Tokių objektų, kurie, esant galimai nelaimei, gali sukelti milžinišką žalą aplinkui gyvenantiems žmonėms apskritai būti negali. Vietos žmonių balsas turi būti ir girdimas, ir lemiantis. Jeigu Alytus apsisprendė tapti „šeimų miestu“. Tai kokios šeimos ten keltųsi, jei tankiai žmonių apgyvendintoje teritorijoje atsiras chemijos gamykla?“, - klausia G. Paluckas.

Peticijos iniciatoriai primena, kad tame pačiame pastatų komplekse dirba ir kitos Alytaus ekonomikai svarbios įmonės, šalia gyvena, dirba bei pramogauja daug žmonių. Be to, anot J. Sabatausko, aiškėja, kad pavojingos medžiagos Alytaus gatvėmis riedėtų vežamos sunkvežimiais.  

„Matome, kaip greitai šis projektas skinasi kelią, o jo viešinimui negailima didelių pinigų. Nepaisant to, gamykla ir gamybos procesas kelia nemažai klausimų į kuriuos vengiama atsakyti“, -  nuogąstauja J. Sabatauskas, primindamas, kad  dar šių metų gegužės 7 d. buvo paskelbta UAB „Aplinkos vadyba“ parengta šios gamyklos projekto poveikio aplinkai ataskaita, o su ja galėjo susipažinti visi suinteresuoti asmenys. Tuo metu Alytaus miesto savivaldybės administracija pateikė daugiau nei keturiasdešimt klausimų ir pastebėjimų, bet iki šiol nei projekto vystytoja UAB „MS LT01“, nei UAB „Aplinkos vadyba“ į šiuos klausimus atsakymų nepateikė.

Pasak Seimo nario, abejonės  nėra išsklaidytos nei dėl gamyklos keliamų pavojų miesto ir rajono gyventojų sveikatai bei aplinkai, nei dėl grėsmių gretimų įmonių veiklai. Alytaus socialdemokratai atkreipia dėmesį, kad leidimą gamyklos veiklai Pramonės rajone išduoda ne Alytaus miesto savivaldybė, bet  Aplinkos apsaugos agentūra, įsikūrusi Vilniuje. 

Pasirašyti peticiją arba prisidėti prie parašų rinkimo gali kiekvienas Alytaus miesto ar rajono gyventojas.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš LSDP specialios rinkimų sąskaitos. Užs. Nr. 2020/08/03-2

Fotogalerija


Komentarai

31
Komentuoti
Žiauru2020-08-06
Beirute sprogimas įspėjimas.Negi kai kuriems tik milijonai svarbūs.Mes griežtai prieš šią gamyklą.
Už Sabatauską NEBALSUOSIM2020-08-05
Nereikia apsimetinėti prieš rinkimus tuo kuo nesi
Tadas2020-08-05
Dar vieną kaip Astravo bombą nori statyti, tik šį kartą savo kieme...atsitokėkite!
Abejingiems tinginiams2020-08-05
Peticija, kaip ir visos kitos, yra skelbiama portale peticijos.lt. Sąmoningi ir išsilavinę žmonės tai žino ir pasirašė prieš šią gamyklą, o visokios "tetos" nesugeba... Tai paskui neinkškit, jei Alytų nupūs toks sprogimas, koks tik ką įvyko Beirute, dėl kaupiamų cheminių medžiagų. Pasižiūrėkit apie tai internete ir suprasit, kokią "dovanėlę" ruošia miestui Stasiukynas
Pudrina žmonėm smegenis2020-08-05
Šitas veikėjas parašus renka apsidraudimui. Pasakys, kad rinkau parašus. O su statytojais susitars slaptai, kad sukombinuos kaip apeit žmonių nuomonę. Padarys vsio zokono. Bebrai žino ir darę ne karyą taip
Joris2020-08-05
Aukstesniam lygy jau nuspresta ta gamykla
Aatidaryti. Kurie politikai kalba kad reik gyventojam rinkt parasus ir panasei, tai tik sau deklama daro. Gamykla tikrai bus atidaryta.
Ds2020-08-04
Niekas deja to paprasto žmogelio neklaus ir daris kaip patiems geriau butu
Sekantis Sabatausko pasirodymas bus Alytaus cirke2020-08-04
Važinės su meška su motociklu
Snarskienė2020-08-04
Peticija ir surinkti 2.650 parsšų išsiųsta seniai į Alytaus miesto savivaldybę, deja ponai nepripažino kad tai Peticija, tai kodėl dabar kiti gerb. Seimo nariai pradėjo rinkti parašus, neaišku. Peticija išsiųsta į Aplinkos apsaugos agentūrą, Aplinkos ministeriją, Alytaus priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai. Peticija buvo parengta, kai Seimo narys P. Valiūnas gavo Alytaus miedto gyventojų skundų. Parašai renkami Seimo nario P. Valiūno biure, prašome kreiptis.
Nuomonė2020-08-04
Sabatauskas tupėdamas 20 m Seime tik likus mėnesiui iki rinkimų atsibudo?? Kabina makaronus. Ranka rankon dirba su socdemu Cesiuliu,o tas palaiko gamyklos atsiradimą. Rūpestingumo paslaptis atskleista.
Runkelis2020-08-04
Bakas turguje,o sitas etatinis Sabatauskis centre,sodoma-gomora.kuris arciau lovio,a ?
tetai2020-08-04
mastyki, tu, teta!
teta2020-08-04
kas žinot, kur , kaip parašus renka, kur pasirašyti?
kests2020-08-04
mielieji....valdžiažmogiai komentarų neskaito, o parašai krenta į šiukšlinę. kaip sako: šunys loja,o karavanas eina
IR KAM RINKTI2020-08-04
KADA ALYTISKAMS BUVO GERAI VISADA VISKAS BLOGAI FONTANAS BLOGAI DAINU SLENIS BLOGAI ....
Šaunu2020-08-04
Bet kokia iniciatyva sveikintina, kas žinojo apie peticiją, jei nuo gegužės tik 600 parašų? Rinkimai rinkimais, o gal tai pažadins alytiškius? Būkime švaraus miesto patriotais!
Alytiškis2020-08-04
Juliau,jau žmonės internete prabalsavo,kad didžioji dalis alytiškių pritaria šiai gamyklai,geriau Juliau inicijuok parašų rinkimą,kad seimūnai atlyginimus susimažintų ar MMA didinimo,dabar užsiimi čia niekais,kai alytiškiai darbų neturi
geda2020-08-04
Pjara sitas sabatauskas darosi-nu vis prie lovio-ar negana? nieko gi nenuveiket-geda,manau
HA HA2020-08-04
Reklama darom... nesvarbu apie ka ir nesigiline ... svarbu kad i seima ...
bebras2020-08-04
Islindo pilypukas is kanapiu. Ar tik ne kokie nors seimo rinkimai arteja. Vencius senaiai sia busima ekologine miesto beda pastebejo ir drasiai ivardijo. Nereik tu parasu rinkti , jei neisrinks vienmandateje , tai per sarasa papuls. O kur bebru partijos bendrapartietis meras ??? Auuu????Tylaaaa.
@pabudo2020-08-04
Puiku, kad gerb. Snarskienė rinko parašus, bet, deja, nuo gegužės - labai mažai parašų surinkta. Sutikime, reikia daugiau, reikia Alytaus miesto ir rajono piliečių daugumos, kad tie spredimus Vilniuje priimantys matytų, kad žmonės nesutinka. Aš sveikinu kiekvieną tokią iniciatyvą, net jei tai siejama su rinkimais. Kita vertus, juk tai ir yra politikų darbas burti visuomenę ir spręsti bendras problemas, o ne tarnauti neaiškios kilmės verslui. Reikėtų visiems vienytis, visosms tokioms iniciatyvoms, kad visokios naiškios chemijos gamyklos nekiltų po mūsų langais.
Viktor.2020-08-04
Labas. Va čia jau prieš rinkimine šau. Reikia pasirodyti prieš tauta, kad šitie tinginiai dirba išsijuosę mūsų visų labui. O kam mums tokių reikia vedmainiu, a?.Ate.
Pabudo2020-08-04
Antanina Snarskienė 2020-05-19 užregistravo šią peticiją ir ją jau pasirašė virš 600 žmonių. Pasirašyti galima internete, o šitas užsisėdėjęs dėdė renka parašus, kad žmonės jį pamatytų po žiemos miego :)
Iš medžio iškrito ?2020-08-04
Gal Sabatauskas iš medžio iškrito ? O gal miega ir niekuo nesidomi ? Seniausiai sukurta peticija šitam propoguojamam chemijos monstrui, kurią seniai pasirašiau. Pabudo prieš rinkimus į Seimą...
Užtvanka2020-08-04
Išlindo bebras, reikia susirinkti politinius bonusus prieš rinkimus. Trumpas klausimas, ką jis gero padarė Alytui per paskutinius 20 metų kai jis seimo narys? Aš nieko gero negirdėjau ir nieko nemačiau.
Angelė2020-08-04
Ačiū Sabatauskui, kad kelia šį klausimą, nes, atrodo, kad niekam iš politikų ta “cheminė bomba” nerūpi, o ji juk šalia mūsų, šalia mūsų namų ir darbų. Ir man nuoširdžiai nerūpi, kad čia rinkimai ar ne, man rūpi, kad tas monstras nepradėtų veikti, todėl vos turėsiu galimybę - pasirašysiu.
TIK2020-08-04
NEKLAUSYKIT SABATAUSKO PATARIMO
Gyventojo nuomonė2020-08-04
Tai politika. Susidarė nuomone, kad Ponas A. Stasiukynas nėra tas tikras vedlys įsteigimo šiuos gamyklos Alytuje, yra kiti tikrieji šeimininkai kurie veikia A.Stasiukyno vardu. Miesto meras tai pat "pasislėpę", nėra jokiu komentarų šiuo klausimu. Tikėtina jaučia, arba žino koks užslėptas tikras scenarijus.
Kad išsaugot savo miestą švariu reikia aktyviai dalyvauti pasirašant peticija.
Nu,nu2020-08-03
Tai ką mieli Seimo nariai - rinkimai ant nosies. Įdomu. Susirupinote ne apie gamykla ir žmonės Alytaus, o apie šilta vietelę ir kėdutė seime. Mažiausiai jums rūpi Lietuvos žmonės. Čia seniai jau viskas aišku.
Uk2020-08-03
Išlindo ,Rinkimai ant nosies.
Nuomonė2020-08-03
Prabudo bebriukai eikite savo partietį prikelkit Nerijų Cesiulį kuris kaip strutis galvą smėlį paslėpęs šiuo klausimu.
traffix.lt