17 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
Rėmėjų turinys
2020 Liepos 30d.
0

Paskola verslui: iššūkiai po COVID-19 pandemijos

titleNuotraukų galerija

2020-ieji įnešė nemažai sumaišties ne tik į pasaulinę sveikatos sistemą, bet stipriai smogė ir ekonomikai. Begalė įmonių patyrė finansinių sunkumų, padidėjo išorinio finansavimo ir paramos verslui poreikis. Tad ką reikėtų žinoti šiemet besidomintiems paskola verslui bei kokia apskritai padėtis paskolų rinkoje?

Banko paskolos verslui Lietuvoje 2019 m. pab. ir 2020 m.

Banko paskolos verslui – vienos populiariausių. Tačiau įvertinus visas tendencijas matyti, kad 2019 m. pab. bankinė verslo kreditavimo rinka patyrė stagnaciją: įmonėms buvo sunku gauti didesnes paskolas, gerokai išaugo skolinimosi kainos. Pagrindinė priežastis – maža konkurencija. Bankai 2019-aisiais atmetė net 61 proc. mažų įmonių teiktų paskolų paraiškų. Bankų prioritetas suteikiant paskolas – stambios bei stabiliai veikiančios gamybą vystančios įmonės. Dėl šios priežasties verslas vis aktyviau ieško alternatyviųjų finansuotojų.

Ar besidominčiųjų verslo paskola per pandemiją sumažėjo?

Viename iš interviu Lietuvos banko valdybos pirmininkas Vitas Vasiliauskas teigė, kad verslo paskolų rinka smuko 40 proc.

Apklausą apie paskolų poreikį pandemijos metu ir jai pasibaigus atliko ir Lietuvos verslo konfederacija. Daugiau nei pusė iš 337 įmonių atstovų teigė, kad 2020 m. antrąjį pusmetį didesnių investicijų neplanuoja. 43 proc. įmonių neketina rinkai pristatyti naujos produkcijos ar naujų paslaugų.

Tačiau bendrovės „PayRay“  komercijos vadovas Nerijus Andrijauskas pastebi, kad kai kurie verslai karantino metu veiklos apimtis kaip tik padidino: „Išskirčiau maisto pramonės, FMCG bei žemės ūkio sektorių verslus, kurių pardavimų apimtys karantino metu netgi didėjo. Šių įmonių augimui prireikė papildomo apyvartinio kapitalo. „PayRay“ – lankstus bei į individualius klientų poreikius besigilinantis finansuotojas – karantino metu teikė finansavimą augantiems verslo sektoriams, taip padėdamas užtikrinti išaugusį prekių bei paslaugų poreikį.“

Ką reikėtų apgalvoti svarstant apie verslo paskolą 2020 m.?

  • Kokia sektoriaus aplinka ir kokie pokyčiai joje vyksta? Tai ypač svarbu tiek pandeminiu, tiek ir popandeminiu laikotarpiu.
  • Kiek lėšų reikės ir kam skirsite gautą finansavimą? Kreditoriams svarbu, kur panaudosite gautas lėšas, jie atsižvelgs į jų panaudojimo planą, investavimo laikotarpį ir kt. Kuo daugiau tikslumo, tuo didesnės galimybės gauti verslo paskolą.
  • Ar galėsite įvykdyti įsipareigojimus? Kaip teko pastebėti, nemaža dalis verslų pandemijai nebuvo pasiruošę, neturėjo finansinės pagalvės ir jokio kito lėšų rezervo. Be to, padėtį sunkino sumažėjęs klientų skaičius, nutrauktos sutartys ir dėl to kritiškai sumažėjusios pajamos. Taigi visuomet svarbu realiai įvertinti galimybes ir sukurti veiklos planą krizių akivaizdoje.

Ką svarbu žinoti apie alternatyvius paskolų rinkos dalyvius?

Banko licenciją gavusi paskolų verslui bendrovė „PayRay“ teikia paskolas tiek mažiems verslams, tiek ir stambioms įmonėms. Paskolos teikiamos su INVEGA garantijomis, bendradarbiaujant su Europos investicijų fondu (EIF).

Didelėms įmonėms, kuriose dirba daugiau nei 250 darbuotojų, skolinama iki 7,5 mln. eurų. Paskolos grąžinimo terminas – iki 24 mėn. Nereikia turėti užstato, o visi dokumentai sutvarkomi ir lėšos į gavėjo banko sąskaitą pervedamos vos per kelias dienas.

Įmonėms, kurios ieško patikimų būdų sąskaitoms finansuoti, teikiama faktoringo paslauga.

Smulkiajam verslui skirtos EIF paskolos: įmonės gali pasiskolinti iki 15–25 tūkst. eurų, o paskolos grąžinimo trukmė – iki 12 mėn.

Gera žinia visiems, besidomintiems paskola verslui – alternatyvieji finansuotojai daug labiau atsižvelgia į verslo problemas, taiko ne tokius griežtus reikalavimus ir kiekvienu atveju gali pasiūlyti ne standartinį, bet konkrečiam verslui geriausią sprendimą.

 

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt