12 c Alytus
Pirmadienis, Spalio 26d.
AlytusVerslasAktualijos
2020 Liepos 30d.
6

Kad laukimas eilėje ūkininkams neprailgtų, Alytuje jie pavaišinami (FOTO. INTERVIU)

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Vienas iš vasaros akcentų Alytuje – traktorių su priekabomis ir kitos sunkiosios technikos eilės Pramonės rajone. Ūkininkų transporto eilė iki grūdų supirkimo vietos kartais nutįsta per didžiąją dalį Pramonės gatvės „Kauno grūdų“.

Kokios šių metų derliaus tendencijos – į šiuos ir kitus Alytausgidas.lt klausimus atsako „Kauno grūdų“ bendrovės augalininkystės verslo infrastruktūros vadovas Arūnas Moliušis:

-    Kada šiemet atidarėte aruodus?
-    Pirmieji grūdai į mūsų elevatorių Alytuje buvo pristatyti liepos pirmoje pusėje ir tai buvo žieminiai miežiai.
-    Kokios grūdų kultūros yra populiariausios?
-    Kaip ir kasmet, Alytaus elevatoriuje yra superkamas, regis, pats didžiausias asortimentas grūdinių kultūrų Lietuvoje. Superkame kviečius, rugius, kvietrugius, miežius, rapsus, žirnius, pupas. Didžiausią grūdų srautą, žinoma, sudaro kviečiai, kurių pasėlių plotų Lietuvoje yra didžiausi.
-    Šių metų derliaus kokybė vertinama įvairiai. Kokie jūsų pastebėjimai?
-    Aplinkinių regionų ūkininkai noriai veža grūdus į mūsų sandėlius, o ir grūdų kokybė – gana nebloga. Kol kas kviečiuose vyrauja ir didžiausias kiekis – antros klasės kokybės kviečių.
-    Kokios kitos šios vasaros grūdų derliaus tendencijos?
-    Nepastovūs, pakankamai lietingi su gūsingais vėjais orai lėmė, kad dalis regione esančių javų laukų buvo išguldyti, dėl to šiemet vyraus žemesnės klasės grūdai, skirtingai nei pernai, kai daugiausia buvo pirmos arba ekstra klasės grūdai.
-    Ar dėl to kažkas keisis supirkimo grandinėje?
-    Superkame visų klasių grūdus. „Kauno grūdai“ turi unikalią gamybos grandinę nuo lauko iki stalo, kuri apima maisto produktų ir pašarų gamybą.
-    Kokie grūdai kam naudojami?
-    Kruopščiai atrenkame aukščiausios klasės grūdus ir juos naudojame maisto produktų, pvz., miltų, greitai paruošiamų makaronų gamybai, žemesnės klasės grūdus – kombinuotiems pašarams gaminti.
-    Akivaizdu, kad grūdų pardavėjų jums netrūksta. Kaip superkamas derlius Alytaus grūdų sandėliuose?
-    Piko metu elevatoriaus darbo grafikai yra nuolat atnaujinami, prisitaikant prie pjūties laikmečio. Kad darbas vyktų sklandžiai ir nesiformuotų didelės eilės, Alytaus elevatoriuje yra suformuotos kelios dirbančiųjų pamainos, kurios užtikrintų nepertraukiamą mūsų darbą.
-    Kas daroma dėl to, kad traktorių su priekabomis ir kitos sunkiosios technikos eilės Pramonės gatvėje eilės trumpėtų?
-    Grūdų priėmimą vykdysime trimis priėmimo duobėmis, esant reikalui bus panaudotos atviros teritorijoje esančios grūdų aikštelės. Pagalvojome ir apie tai, kaip užtikrinti, kad ūkininkams laukimas eilėje neprailgtų. Jau tapo tradicija tai, kad eilėje į grūdų aikšteles ir elevatorius atvykstančius ūkininkus vaišiname mūsų greitai paruošiamais produktais.
-    Ačiū už pokalbį.

 

Fotogalerija


Komentarai

6
Komentuoti
Kaimietis2020-08-11
Meluoja ir neraudonuoja. Čia ūkininkų baudžiava. Tai pats baisiausias darbas priduoti grūdus,kankynė išbūti 12 - 15 val. eilėje. Kad dirbtų visą parą būtų kitaip. Kam rūpi žemdirbio vargai, rūpi tik pinigai.
Shantel Foster2020-08-08
Kaip aš sugebėjau išsaugoti savo santuoką.
Esu vedęs ir 35 metų amžiaus esu iš Monako. Aš vedęs 7 metus su savo vyru Kennedy, mes turime 2 vaikus. Mano santuoka su vyru visada buvo nuostabi, kol trečioji šalis nepateko į niekur. Viskas prasidėjo, kai aš pradėjau stebėti artumą tarp Jonathano ir jo vadinamojo sekretoriaus. Aš net kreipiausi į jį dėl sekretoriaus ir jis sako, kad jie tik draugai. Aš žinojau, kad visa tai yra melas tą dieną, kai pamačiau jo sekretoriaus telefoną meilės žinutėmis, su juo susidūriau, iškart jis įsiplieskė ir paklausė manęs, kokia teisė man teko grumtis su jo telefonu, aš jam pasakiau, kad ketinu pranešti jam ir jo įmonės vadovo sekretoriui, iškart jis man atšokęs išgirdo ir pradėjo mane mušti, mūsų vaikai net pradėjo verkti. Nepaisant jo požiūrio, aš vis dar buvau su juo, jis nustodavo miegoti namuose kartais, net kai išsikraustydavo iš namų ir pradėdavo išvažiuoti pas savo sekretorių, jis palikdavo mane su mūsų vaikais. Aš buvau iki ašarų, neturėjau į ką bėgti, nes viskas, ko norėjau, buvo mano vyro sugrįžimas namo, kol sutikau daktarą Ajayi. Jis man papasakojo, kad mano problemos kilo dėl to, kad mano vyrui buvo blogai pasakyta, kad tai jo akys nebuvo aiškios. Jis man pasakė, kad ketina ištarti burtus, o mano vyras grįš pas mane ir jis man pasakė, ką darysiu. Aš didžiuojuosi sakydamas, kad nepraėjo septynios dienos, kai mano vyras grįžo namo elgedamasis ir būdamas blaivus, mano šeima vėl kartu. Ačiū dr. Ajayi, galite susisiekti su juo naudodami „Viber“ ar „WhatsApp“ numerį: +2347084887094 arba el. Paštu: [email protected]
Jonas2020-07-31
Pasivaišinti galim tik jų pažadais, nei nusiprausti nei atsigerti normaliai negalima.
Ūkininkas2020-07-31
Taip blogai organizuotas grūdų priėmimas dar nebuvo organizuotas nė vienais metais. Apsauga "miega" po 1,5 valandos. Nors linijos tuščios, į teritoriją su grūdais neįleidžiama. Pasirūpinta tik lauko tualetais, pastatyta bent trys plastikinės "būdelės". Apie pavaišinimą: makaronus galima pamatyti tik per stiklą, o mokamą kavos aparatą visai užrakino. Taigi pasivaišinti galima nebent vandeniu...
Liutauras2020-07-30
O gal galėtų nuo sankryžų ir žiedų grūdus nušluoti, prisišauksime nelaimę. Su motociklu kaip ant "ledo" :(
kai2020-07-30
pavaisins tai nei namu nedatrauks
traffix.lt