-1 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
DzūkijaDruskininkaiVerslas
2020 Liepos 29d.
0

Atidaryta išdujinimo stotelė Druskininkuose

title

Šiandien Druskininkuose pradėjo veikti nuolatinė suskystintų gamtinių dujų (SGD) išdujinimo stotelė, kuri šio Lietuvos kurorto vartotojams užtikrins nepertraukiamą gamtinių dujų tiekimą ir skirstymą. Iki šiol Druskininkų gyventojai gamtinėmis dujomis buvo aprūpinami per laikiną, nuo 2017 m. rudens veikusią SGD dujų stotelę.

Pradėjusi veikti nuolatinė SGD išdujinimo stotelė reiškia naują etapą ir teigiamus pokyčius visiems Druskininkų gamtinių dujų vartotojams.

Energijos skirtymo operatorius (ESO) teigia, kad įgyvendintas didelės svarbos projektas užtikrins maksimalų dujų tiekimo patikimumą ir saugumą Druskininkuose, kur gamtinių dujų skirstymo tinklas nėra sujungtas su gamtinių dujų perdavimo ar skirstymo sistema.

Bendra nuolatinės Druskininkų SGD išdujinimo stotelės įrengimo vertė siekia 2,86 mln. eurų.

Tikimasi, kad nuolatinė suskystintų gamtinių dujų stotelė įtvirtins Druskininkų energetinę nepriklausomybę ir užtikrins, kad Druskininkų kurortas tikrai nebus energetinė sala, kad kaip ir visos Lietuvos vartotojai, galėsime dujas ir toliau pirkti pasirinkdami konkurencingiausias kainas siūlančius tiekėjus.

ESO 2016 m. iš UAB „Druskininkų šilumos tinklų“ perėmė Druskininkų savivaldybėje esančią gamtinių dujų skirstymo sistemą, o nuo 2016 m. lapkričio 1 dienos, kai veiklą nutraukė buvęs dujų tiekėjas, vykdė garantinę dujų tiekimo veiklą.

Naudojantis ESO valdoma gamtinių dujų skirstymo sistema, Druskininkuose gamtinės dujos šiuo metu tiekiamos per 3 tūkst. 100 privačių ir daugiau nei dviem dešimtims verslo klientų.

ESO eksploatuoja didžiausią dujų skirstymo tinklą Lietuvoje, jis veikia daugiau nei 40 savivaldybių. Bendrovė turi didžiausią patirtį, reikiamas kompetencijas ir technologinius pajėgumus dujų skirstymo veiklai vykdyti.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt