1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
Alytaus rajonas
2020 Liepos 27d.
5

Butrimonių klebonas J. Bakšys atsisveikino su parapijiečiais

title

Praėjusį sekmadienį, didžiausių Butrimonių parapijoje Šv. Onos atlaidų metu gausiai susirinkę Šv. Išganytojo bažnyčios parapijiečiai atsisveikino su ilgamečiu klebonu Juozu Bakšiu, kuris vyskupo sprendimu perkeltas į kitą parapiją.  Paskutines šv. Mišias aukojo pats klebonas.  

Ateinantį sekmadienį J. Bakšys jau melsis paskyrimo vietoje – Aukštadvario Kristaus atsimainymo bažnyčioje,  o Butrimonių bažnyčioje į parapijiečius kreipsis naujas klebonas – Virgilijus Balnys, atkeltas iš Musninkų Švč. Trejybės parapijos.    

Butrimonių bažnyčioje šv. Mišiose dalyvavęs Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas J. Bakšiui padėkojo už tarnystę parapijiečiams ir visiems Alytaus rajono žmonėms.

„Butrimonių parapijai dovanojote 11 metų. Puoselėjote bendravimą su parapijiečiais, rūpinotės bažnyčios, parapijos namų aplinka, aktyviai dalyvavote bendruomenės veikloje. Savo gražiais darbais užsitarnavote pagarbą. Jums suteiktas 2018 metų Geriausiojo Alytaus rajono dvasininko vardas. Telydi Jus sveikata, neišsenkantis atsidavimas bei Dievo palaima“, – linkėjo meras.

Daug gražių padėkos žodžių ir linkėjimų išsakė vietos bendruomenė: seniūnas Andrius Karlonas, savivaldybės tarybos narys Kęstutis Patinskas, Butrimonių gimnazijos direktorius Valdas Valvonis, bendruomenės „Šviesa“ pirmininkė Zita Lukoševičienė,  parapijos tarybos atstovai, Butrimonių keturratininkai, aplinkinių parapijų gyventojai. Atsisveikinimo kūrinį klebonui skyrė Butrimonių gimnazijos merginų choras.

J. Bakšys Butrimonių Išganytojo parapijos klebonu paskirtas nuo 2009 metų. Jis greitai įsiliejo į visos parapijos gyvenimą, savo gražiais darbai užsitarnavo aplinkinių pagarbą. Rūpinosi parapijos namų aplinka, bendradarbiaudamas su rajono savivaldybe tvarkė bažnyčią: atnaujino altorių (aukų stalą), paklojo naujas grindis.  Su vietinių menininkų iniciatyva prie parapijos namų pastatė paminklinį kryžių, skirtą Lietuvos šimtmečiui ir popiežiaus apsilankymo Lietuvoje įamžinimui.

Klebonas aktyvai dalyvavo ne tik seniūnijos, bet ir savo gimtojo krašto – Mikalavo kaimo – bendruomenės „Šilaičiai“ veikloje. Sportas J. Bakšiui taip pat nesvetimas: žaidė Pivašiūnų tinklininkų komandoje, dalyvavo butrimoniškių keturratininkų veikloje arba tiesiog suburdavo kaimynus  į krepšinio aikštelę savo kieme.

Butrimonių bažnyčioje buvo laiminama bene daugiausia rajone vykstančių santuokų, vyko daug krikštynų. Klebonas skatino jaunimą ir pats kartu su jais dalyvavo katalikiškojo jaunimo veikloje, organizavo labdarą nepasiturintiems asmenims.

J. Bakšys aptarnavo ne tik Butrimonių, bet ir Trakų rajono Dusmenų Šv. apaštalų Simono ir Judo Tado parapiją, kurioje taip pat buvo mylimas parapijiečių.

Atsisveikinimo mišiose kunigas J. Bakšys neslėpė jaudulio, dėkojo už išsakytus sveikinimus ir nuoširdžius linkėjus.

Po šv. Mišių seniūnas, bendruomenė ir seniūnaičiai pakvietė J. Bakšį bei visus atsisveikinimo iškilmėje dalyvavusius parapijiečius, svečius dar pabendrauti agapėje.

Alytaus rajono savivaldybės informacija


Komentarai

5
Komentuoti
Taip2020-07-31
Kad šventikai yra rotuojami- labai pagirtina. Tarpukario Lietuvoje kas penkerius metus vis į kitą vietą buvo rotuojami ir teisėjai.
Juozas2020-07-28
Tegul tokie kunigai visi būna kaip Pivašiūnų žemėj būtų rojus.O Butrimonių dvasininko visi žygdarbius žino.
Janina2020-07-28
Kaip klebonas viską sutvarkė, rupinosi gyventojais tai tada ir iškelti reikia. Ar kartais gyventojams nereikėjo Kaišedoryse nuvažiavus piketuoti kokia nesąmonė priima vyskupai. Kodėl Pivašiunu klebono nieks nepakeičia gal čia koks ryšys yra. Manau reikėtų pasidomėti.
ALGIS2020-07-28
o kas tas salia, gal naujas klebonas
Jonas2020-07-27
Užuojauta Pivašiūnų seniunei
traffix.lt