1 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
DzūkijaAlytusŠvietimasTechnologijos
2020 Liepos 25d.
0

Be skaitmeninio raštingumo įgūdžių – daugiau kaip pusė Alytaus apskrities bedarbių

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Daugiau kaip pusė Alytaus apskrities bedarbių neturi skaitmeninio raštingumo įgūdžių, susumavo Užimtumo tarnyba.

Alytaus apskrityje 60,8 proc. stokoja skaitmeninio raštingumo įgūdžių, rodo naujausi Užimtumo tarnybos duomenys.
Pagal skaitmeninio raštingumo žinių trūkumą tarp darbo ieškančių asmenų Alytaus apskritis yra 5-oje vietoje lyginant rezultatus dešimtyje šalies apskričių.

Mažiausią pažangą padarė Varėnos ir Druskininkų savivaldybės, kuriose skaitmeninių įgūdžių neturinčių bedarbių skaičiai atitinkamai susitraukė 2,6 proc. ir 3,2 proc.

Analizuojant praėjusių metų duomenis, situacija į gerąją pusę pasikeitė ne tik visos apskrities mastu, bet ir kiekvienoje savivaldybėje atskirai. Didžiausias teigiamas pokytis įvyko Alytaus miesto savivaldybėje – čia skaitmeninių įgūdžių neturinčių darbo ieškančių gyventojų skaičius sumažėjo daugiau nei dešimtadaliu – 12,5 proc. ir šiemet siekia 47,7 proc.

Šalyje geriausiais skaitmeniniais įgūdžiais gali pasigirti darbo ieškantys Klaipėdos ir Kauno apskričių gyventojai, o prasčiausia situacija yra Tauragės ir Marijampolės apskrityse. Visoje Lietuvoje skaitmeninio raštingumo įgūdžių nepakanka vidutiniškai 56,4 proc. darbo ieškančių asmenų.

Daugiau nei pusė darbdavių prie reikalavimų darbuotojams šiais metais nurodė darbo kompiuteriu įgūdžius – 45 proc. skelbimų ieškant specialistų ir technikų ir 10 proc. – kvalifikuotų darbininkų. Kai kuriuose darbo skelbimuose skaitmeninio raštingumo reikalavimas net neįvardijamas, nes jis natūraliai priskiriamas prie konkrečiai darbo vietai reikalingų kompetencijų. Asociacijos „Langas į ateitį“ direktorės Loretos Križinauskienės teigimu, skaitmeninio raštingumo įgūdžių problema aktuali ne tik tarp ieškančių darbo, bet ir tarp visų vidutinio ir vyresnio amžiaus Lietuvos gyventojų.

Daugeliui tai tampa kliūtimi norint pasinaudoti viešosiomis el. paslaugomis, užsiregistruoti internetu pas gydytoją ar pasinaudoti el. bankininkyste, tačiau turime ir tokių pavyzdžių, kai skaitmeninio raštingumo mokymus baigę asmenys susiranda darbą, nes būtent šių žinių jiems trūko tai padaryti anksčiau. Mokymai yra nemokami, todėl tai ypač gera proga ir postūmis vyresniems nei 50 metų žmonėms tobulinti savo kompetencijas. Tuo pasidomėti galima paskambinus į artimiausią biblioteką.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt