12 c Alytus
Pirmadienis, Spalio 26d.
AlytusNuomonė
2020 Liepos 23d.
6

Kol atostogos – regionų aerodromai parceliuojami?

titlePer šią savaitę Alytaus aerodromu, miesto infrastruktūra naudojosi ne tik Lietuvos aviatoriai, tačiau ir privačių lėktuvų savininkai iš Austrijos, Suomijos bei Šveicarijos

Seimo nariai Andrius Kupčinskas, Arvydas Anušauskas ir Laurynas Kasčiūnas dar gegužę kreipėsi į Lietuvos Respublikos vyriausybės ministrą pirmininką Saulių Skvernelį ir švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių dėl Alytaus aerodromo nekilnojamojo turto perdavimo Alytaus miesto savivaldybės nuosavybėn, siekdami sužinoti, kaip bus užtikrinta, kad aviacijos sporto veikla bus tęsiama, o pats Alytaus aerodromas nebus sunaikintas.

Pasak įvardytų Seimo narių, aiškėja, kad naudojantis atostogomis, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) skuba apskritai atsikratyti regioninių aeroklubų turto, visiškai neatsižvelgdama į aviacijos bendruomenės nuomonę: Vyriausybės sprendimu ką tik Telšių aerodromas vėl perduotas savivaldybės dispozicijon, nors Seimo kaunimo ir sporto komisija bendru sutarimu rekomendavo perduoti visus aerodromus Krašto apsaugos ministerijai (KAM).

„Net žinodama, kad Seime yra svarstomi įstatymų pakeitimai, susiję su šių valstybinių aerodromų valdymu, išlaikant valstybinį statusą, net ir susidūrusi su aviatorių pasipriešinimu dėl Alytaus aeroklubo turto perdavimu Alytaus m. savivaldybei, ŠMSM ir toliau nestabdo naujų tokių projektų rengimo ir po vieną, buldozeriu stumia per Vyriausybę, džiaugdamasi, kad aviatoriai nebespėja sužinoti apie tokių projektų teikimą. Tai „kvepia“ politiniu susitarimu arba seniau duotais pažadais verslo grupėms“, - teigia A. Kupčinskas, manantis, kad pasekmės bus liūdnos, nes kyla akivaizdi grėsmė regioninių aeroklubų turtui ir svarbiausia, regioninių aerodromų išlikimui bei nacionaliniam saugumui, nes nei vienas neturi tokių saugiklių ir apsaugos, kaip Stepono Dariaus ir Stasio Girėno aerodromas, kuriuos pavyko atitinkamu metu užtikrinti.

„Gaila, kad ŠMSM visiškai negina aviacijos sporto interesų ir net juos pamina, nesiskaitydama ir net nenorėdama girdėti bendrosios aviacijos ir aviacijos sporto specialistų nuomonės bei siūlomų kitų sprendimo būdų“, – sako L. Kasčiūnas.

2020 m. balandžio 22 d. Vyriausybė pritarė Alytaus aerodromo nekilnojamojo turto perdavimui Alytaus miesto savivaldybės nuosavybėn, nors tam prieštaravo Lietuvos akrobatinio skraidymo federacijos, Lietuvos bendrosios aviacijos sporto federacijos, Lietuvos oreivių federacijos, sklandymo, kitų su aviacijos sportu susijusių bendruomenių atstovai.

„Bendruomenės atstovai įsitikinę, kad savivaldybė nepajėgi pati plėtoti aviacijos sporto, niekada jokios panašios veiklos neorganizavo ir neketina to daryti, tikrieji planai greičiausiai yra susiję su LEZ steigimu aerodromo teritorijoje, tai buvo minima ir Vyriausybės posėdžio metu“, – sako A. Kupčinskas.

Beje, nei Alytaus savivaldybės tarybos sprendime dėl sutikimo perimti valstybės turtą, nei Vyriausybės nutarime dėl nekilnojamojo turto perdavimo apie aerodromo statusą ar aviacijos veiklos tęstinumą užsiminta nėra.

A. Anušausko nuomone, nors Vyriausybės posėdžio metu S. Skvernelis žodžiu patvirtino, kad Alytaus aerodromo perduodamas turtas turi būti naudojamas aviacijos sporto veiklos tęsimui, vystymui ir plėtojimui, kažin, ar tai galima laikyti pakankamu saugikliu, kad aerodromas bus išsaugotas.

L. Kasčiūno nuomone, ŠMSM ministras turėtų ginti aviacijos sportą, bet to nedaro.

„Alytaus aerodromu intensyviai naudojasi akrobatinių skrydžių, sklandymo, vaikų sklandymo, aviamodelių ir kitos federacijos, o Lietuvos aeroklubo, kuris intensyviai naudojasi ir Alytaus aerodromo baze, organizuojami renginiai per metus sutraukia tūkstančius žiūrovų, todėl labai keista, kad švietimo, mokslo ir sporto ministras, kuris turėtų atstovauti ir ginti aviacijos sportą propaguojančių bendruomenių interesus, siūlo tokius aerodromo turto perdavimo be apribojimų sprendinius, galinčius lemti jo sunaikinimą“, – sako L. Kasčiūnas.


Komentarai

6
Komentuoti
NU GERAS2020-10-06
SUTVARKYKIT NORMALEI ELEDROMA O NE PIEVA KAZKOKIA PALIKE DABAR
Shantel Foster2020-08-08
Kaip aš sugebėjau išsaugoti savo santuoką.
Esu vedęs ir 35 metų amžiaus esu iš Monako. Aš vedęs 7 metus su savo vyru Kennedy, mes turime 2 vaikus. Mano santuoka su vyru visada buvo nuostabi, kol trečioji šalis nepateko į niekur. Viskas prasidėjo, kai aš pradėjau stebėti artumą tarp Jonathano ir jo vadinamojo sekretoriaus. Aš net kreipiausi į jį dėl sekretoriaus ir jis sako, kad jie tik draugai. Aš žinojau, kad visa tai yra melas tą dieną, kai pamačiau jo sekretoriaus telefoną meilės žinutėmis, su juo susidūriau, iškart jis įsiplieskė ir paklausė manęs, kokia teisė man teko grumtis su jo telefonu, aš jam pasakiau, kad ketinu pranešti jam ir jo įmonės vadovo sekretoriui, iškart jis man atšokęs išgirdo ir pradėjo mane mušti, mūsų vaikai net pradėjo verkti. Nepaisant jo požiūrio, aš vis dar buvau su juo, jis nustodavo miegoti namuose kartais, net kai išsikraustydavo iš namų ir pradėdavo išvažiuoti pas savo sekretorių, jis palikdavo mane su mūsų vaikais. Aš buvau iki ašarų, neturėjau į ką bėgti, nes viskas, ko norėjau, buvo mano vyro sugrįžimas namo, kol sutikau daktarą Ajayi. Jis man papasakojo, kad mano problemos kilo dėl to, kad mano vyrui buvo blogai pasakyta, kad tai jo akys nebuvo aiškios. Jis man pasakė, kad ketina ištarti burtus, o mano vyras grįš pas mane ir jis man pasakė, ką darysiu. Aš didžiuojuosi sakydamas, kad nepraėjo septynios dienos, kai mano vyras grįžo namo elgedamasis ir būdamas blaivus, mano šeima vėl kartu. Ačiū dr. Ajayi, galite susisiekti su juo naudodami „Viber“ ar „WhatsApp“ numerį: +2347084887094 arba el. Paštu: [email protected]
Ta ministerija2020-07-27
Alytaus kolegijos direktores nesutvarke, tai kaip jie gali aerodroma sutvarkyti? kazin ar nors karta kas nors pasidomejo, kas vyksta Alytaus aerodrome, kaip jis tvarkomas.
na...2020-07-24
greiciau apsikus ir aparus...bent zole veslesne augtu...
kests2020-07-24
Aš ir manau,kad prastas stovis...ar koks vokietis norės leistis pievoje. Vyručiai nesnauskit,rašykit projektus,imkit europinias lėšas,sutvarkykit visą infrastruktūrą ir išgyvensit
as2020-07-23
apleistas tas alytaus aerodromas
traffix.lt