1 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
Koronavirusas
2020 Liepos 23d.
0

Alytaus apskrities gyventojui nustatytas koronavirusas: turėjo sąlytį su 22 asmenimis

title

 Penki iš devynių naujų koronaviruso atvejų nustatyti Vilniaus apskrityje, kiti patvirtinti Panevėžio, Alytaus ir Utenos apskrityje, trys nauji atvejai – įvežtiniai, ketvirtadienį pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC).

Trys nauji atvejai Vilniaus apskrityje yra susiję su viena šeimos švente. Du asmenys nuo liepos 19 dienos buvo izoliacijoje, su jais sąlytį namų aplinkoje turėjo vienas asmuo, kuriam taip pat patvirtinta COVID-19 liga.

„Tai reiškia, kad iš viso su šiuo protrūkiu dabar yra siejami šeši atvejai, įskaitant patvirtintus per vakar dieną“, – ketvirtadienį skelbia NVSC.

Ketvirtasis atvejis Vilniaus apskrityje yra UAB „Maxima“ darbuotojas, kuris nuo liepos 6 dienos buvo izoliavęsis, jam tyrimas atliktas profilaktiškai prieš grįžtant į darbą. Nustatyta, jog sąlytį namų aplinkoje turėjo du žmonės. 

Panevėžio apskrityje koronavirusas patvirtintas asmeniui, kuris darbovietėje turėjo sąlytį su užsikrėtusiuoju. Liepos 19 dieną šis asmuo pajautė koronaviruso infekcijai būdingus simptomus – gerklės, galvos skausmą, karščiavo. Nustatyta, kad sąlytį turėjo šeši asmenys, su kuriais užsikrėtusysis kontaktavo ne darbo aplinkoje. Darbe naujų kontaktinių asmenų nebuvo nustatyta. 

Šeštasis atvejis patvirtintas Alytaus apskrityje gyvenančiam asmeniui. Aplinkybės, kaip žmogus užsikrėtė, šiuo metu dar nėra aiškios. Nustatyti 22 sąlytį turėję asmenys. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas. 

Utenos apskrityje COVID-19 patvirtinta asmeniui, kuris į Lietuvą grįžo iš Švedijos, dėl šio atvejo taip pat tęsiamas epidemiologinis tyrimas. 

Dar vienas įvežtinis atvejis Vilniuje nustatytas iš Jungtinės Karalystės darbo reikalais į Vilnių atvykusiam asmeniui. Jis simptomų nejautė, tyrimas koronavirusinei infekcijai nustatyti atliktas profilaktiškai. Artimoje aplinkoje nustatyti penki sąlytį turėję asmenys. 

Panevėžio apskrityje COVID-19 patvirtinta asmeniui, kuris liepos 19 dieną automobiliu į Lietuvą atvyko iš Švedijos. Asmuo koronavirusinei infekcijai būdingų simptomų nejaučia. Kartu keliavęs asmuo izoliuotas. 

Lietuvoje iš viso konkretiems žmonėms patvirtinta 1960 COVID-19 ligos atvejų, tebeserga 256 asmenys, 1611 – pasveiko, 107 žmonės yra izoliacijoje.

 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt