1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
Alytaus rajonas
2020 Liepos 22d.
9

Didžiulio ežere bangas ir poilsiautojų nerimą kelia čia uždrausti vandens motociklai

title

Prie Didžiulio (Daugų) ežero gyvenantys žmonės ir į paplūdimius atvykę poilsiautojai pastaruoju metu skundžiasi Alytaus rajono savivaldybei, kad jiems ramybę drumsčia ir pavojų besimaudantiems kelia asmeniniai, pramoginiai bei sportiniai laivai, kuriems plaukioti šiame ežere yra uždrausta.

Vyriausybės  įpareigotas,  aplinkos apsaugos ministras šių metų birželio 23 d.  pakeitė įsakymą, kuriuo anksčiau besąlygiškai buvo leidžiama plaukioti Didžiulio ežere asmeniniams, pramoginiams ir sportiniams laivams, varomiems vidaus degimo variklių, turinčių vandens srauto pompą, nuo birželio 21 d. iki plaukiojimo sezono pabaigos.

„Surėmę pečius su daugiškiais nuėjome ilgus kelius, kad vandens motociklai Didžiulio ežere neplaukiotų. Deja, neilgai džiaugėmės rezultatu, vėl sulaukiame nemažai skundų. Pažeidimų tikrai netoleruosime, kreipsimės į policijos ir aplinkosaugos pareigūnus, kad pažeidėjai būtų kontroliuojami ir baudžiami“, – sako Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas.

Vietos gyventojus labiausiai trikdo vandens motociklų keliamas triukšmas, plaukiojimas per arti Daugų miestelio bei per arti pakrančių (ypač maudyklų), didelis vandens motociklų greitis bei neprognozuojama judėjimo kryptis, vandens motociklininkų plaukiojimas išgėrus bei elementarių plaukiojimo ir saugos taisyklių nesilaikymas.

Atsižvelgiant į Aplinkos ministro įsakymo pakeitimus, asmeniniais, pramoginiais ir sportiniais laivais, varomais vidaus degimo variklių, turinčių vandens srauto pompą, ir kitomis savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, kurių bendras variklių galingumas nuo  301 AG (221 kW) iki  680 AG, leidžiama naudotis nuo birželio 21 d.,  tik turint Alytaus rajono savivaldybės tarybos sprendimą, leidžiantį naudotis šiomis priemonėmis, ir užtikrinant aplinkosauginius ir viešosios tvarkos reikalavimus.

Alytaus rajono savivaldybė atkreipia laivų savininkų dėmesį, kad pažeidėjams gali būti taikomas Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso  (LR ANK) 267 str., kuris už Aplinkosaugos sąlygų plaukioti vandens telkiniuose plaukiojimo priemonėmis pažeidimus užtraukia baudą nuo 150 iki 300 eurų.

Plaukiojimas vandens telkiniuose savaeigėmis plaukiojimo priemonėmis, kurių vidaus degimo varikliai turi vandens srauto pompą,  kai tai daryti draudžiama, pagal LR ANK užtraukia baudą nuo 300 iki 600 eurų.

Taip pat LR ANK numato baudas už tyčinius veiksmus, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį.

Alytaus rajono savivaldybės informacija


Komentarai

9
Komentuoti
Redas2020-07-26
Senieji valdo :) ausu kamstuku yra pirkti kam nepatinka Vandens Motociklai. Plaukiojo ir plakukios saunuoliai. :)
irena2020-07-25
Taigi meras pasistates troba nenori, kad zmones ja matytu.. kiek privoges..
Dabar 800 pensininku parasu gaunasi pasisavina 900 hektaru dydzio ezera. Tai nera normalu.
Bet kai dirbi kokiu ubagu ir pats is tasto tik gali valti pasidaryti nieko kito kaip bandyti drausti nelieka..
ozyslinskas2020-07-25
Ezeras yra labai didelis ir gilus. 900 hektaru plocio ir 40m gylio.
Daugu kaimelis vos lieciasi su ezeru, o svarbiausia per kelis ubagus , kuriuvaikai irgi pavydi kaip ir ju tevai bandoma izdrausti plaukioti visiems. Gi nesmagu kai kita seima turi ir pinigu ir pramogu ir savo vila prie ezero..
Ramunas2020-07-24
Jo jie nekreipė dėmesio y draudimą o prie Daugų salos po tarp salų laksto didelių greiciu.be to matėm kaip jaunuoly tampė su slidem ir vyko incidentas kuris,kuris nutraukė visos likusios dienos jų linksmybės.nes ploto jau neskraide po tarpsaly
Jonas2020-07-23
Kitame ežero gale prie Padaugių km. pastoviai plaukioja motorinė po kurios plaukimo lieka tepalo juostos.
Draudimas viena, o kas kontroliuoja variklio techninį stovį?
X2020-07-23
o tai jau policija katerio Dauguose neturi kontrolei uztikrinti?
kests2020-07-23
ką čia baudelė, konfiskuot mataraikas-ir baigtas kriukis
ALGIS2020-07-23
nematau problemos, atvarykit i alytu.Nuo kurorto iki dainu slenio puiki vieta nemune.Ir ziurovai pasidziaugtu stebedami nuo pesciuju tilto Butu galima surengt ne tik ralio varzybas vakarais bet ir vandens sprorto
Simonas2020-07-22
Aplinkos apsaugos ministro nėra - tokia ministerija neegzistuoja. Yra Aplinkos ministras.
traffix.lt