4 c Alytus
Ketvirtadienis, Lapkričio 26d.
Aktualijos
2020 Liepos 22d.
4

„Sodra“ mokės vienkartines 200 eurų išmokas

title

Rugpjūtį, kaip ir planuota, „Sodra“ išmokės 200 eurų dydžio vienkartines išmokas pensijų gavėjams. Pinigų sulauks beveik milijonas gyventojų, jiems iš viso bus išmokėta apie 180 mln. eurų.

Valstybės parama, kaip buvo numatyta, pasieks senjorus, neįgaliuosius ir šalpos pensijų gavėjus.

Pensijų gavėjams nereikia kreiptis į „Sodrą“ ar rašyti prašymų dėl vienkartinės 200 eurų išmokos.

Visi gyventojai, turintys teisę į vienkartinę išmoką, jos sulauks iki mėnesio pabaigos kartu su įprastomis išmokomis arba atskiru mokėjimu.

Vienkartinė išmoka bus išmokama (pristatoma) tokiu pat būdu, kokiu yra mokama pensija. Pavyzdžiui, jei pensija pristatoma į namus, vienkartinė išmoka taip pat bus pristatyta į namus.   

Kas gaus vienkartinę 200 eurų išmoką?  Vienkartines išmokas gaus visi gaunantieji socialinio draudimo senatvės pensiją, išankstinę senatvės pensiją ar senatvės pensiją neįgaliajam. Išmokos taip pat priklausys netekto darbingumo (invalidumo) pensijų gavėjams. Gavėjų sąrašuose atsidurs ir asmenys, gaunantys našlių ir našlaičių bei maitintojo netekimo pensijas.

Vienkartinė 200 eurų išmoka taip pat pasieks ištarnauto laiko pensijos ar kompensacijos už ypatingas darbo sąlygas gavėjus.

Pinigų sulauks ir tie asmenys, kurie gauna įvairių rūšių šalpos pensijas ir šalpos kompensacijas bei socialines pensijas. Žmonėms, gaunantiems kelias pensijas, skiriama viena vienkartinė 200 eurų išmoka.

Kada bus išmokėtos išmokos? Didžiąją dalį gavėjų, turinčių teisę gauti vienkartinę 200 eurų išmoką, pinigai pasieks iki rugpjūčio pabaigos.

Tik tiems gyventojams, kurie pensijas ar kitas socialinio draudimo išmokas pradės gauti rugsėjo – gruodžio mėnesiais, vienkartinė išmoka bus išmokama tą patį mėnesį, bet ne vėliau kaip šių metų gruodį. Vienkartines 200 eurų išmokas gaus tie, kas jau gauna pensija ir tie, kuriems pensija dar bus paskirta ir pradėta mokėti iki 2020 metų pabaigos.

Rugpjūtį – kompensacijos. Rugpjūčio mėnesį taip pat bus išmokėtos kompensacijos už per krizę sumažintas socialinio draudimo, valstybines ir kitas pensijas, kompensacijas bei rentas, kurios iki šiol buvo likusios nekompensuotos. Gyventojai gaus 10 proc. netektos pensijos dalies dydžio vienkartines kompensuojamąsias sumas.

Kompensuojamoji suma bus išmokama be atskiro prašymo.

Iš dalies kompensuotos bus tik valstybinės pirmo ir antro laipsnio, pareigūnų ir karių, mokslininkų, nukentėjusių asmenų pensijos, taip pat socialinio draudimo našlių ir našlaičių pensijos, maitintojo netekimo pensijos, ištarnauto laiko pensijos.

Dalį per krizę netektų lėšų atgaus ir kompensacijas už ypatingas darbo sąlygas, kompensacines išmokas buvusiems teatrų ir koncertinių įstaigų kūrybiniams darbuotojams, šalpos kompensacijas, sportininkų rentas gaunantys asmenys.


Komentarai

4
Komentuoti
nezinau2020-08-26
ar bus si menesi tie pinigai vaikams po du simtus kaip praita menesi
Nezinau2020-08-12
Ar ši mėnesį bus išmokėta tie po 200euru vaikams
Andrew2020-08-06
Geda, kad nemokes 200 eur vienkartine ismoka pensininkams kurie gauna pensija is kitu valstybiu,nes jie moka mokescius Lietuvoje, perka maista ir t.t. ir jie nenukentejo -siaubinga situacija o ju yra Lietuvoje nemazai.
Vik2020-07-25
O kodel tik pensinkams, kurie eidavo i parduotuve pirkti per covid19 maista, o as apsaugos darbuotojas saugau parduotuve ir saziningai dirbau per covid19 laikotarpi ir as daugiau rizikavau ir man nesumokejo ir nepriklauso-super, reikejo nedarbingumo passiimti.
traffix.lt