0 c Alytus
Antradienis, Gruodžio 1d.
AlytusVerslasPolitikaTechnologijos
2020 Liepos 21d.
5

Susirūpinimą dėl naujos gamyklos Alytuje išreiškė Britanijos ir Danijos ir ambasadoriai (ATNAUJINTA)

titleBuvęs Alytaus tekstilės kombinato administracinis pastatas, šalia kurio planuojama įkurti naują gamykląAlytausgidas.lt nuotr.

Į verslo ir vietos bendruomenės susirūpinimą, kurį sukėlė Alytuje planuojamos uolienų perdirbimo gamyklos statybos, dėmesį atkreipė Danijos Karalystės ambasadorius Hans Brask ir Jungtinės Karalystės ambasadorius Brian Olley. Ambasadoriai šį klausimą aptarė praėjusį penktadienį vykusio susitikimo metu. Rugpjūčio mėnesį jie planuoja apsilankyti Alytuje ir aptarti situaciją su vietos verslo bendruomene ir vietos administracijos atstovais.

Bendrovės „MS LT01“ planuojama uolienų perdirbimo gamykla ir viešai paskelbta jos Poveikio aplinkai vertinimo ataskaita sukėlė didelį Alytaus pramonės parke veikiančių įmonių ir miesto bendruomenės susirūpinimą. Remiantis poveikio aplinkai vertinimo ataskaita, būsimoje gamykloje ketinama laikyti ir naudoti didelį pavojingų cheminių medžiagų kiekį, o planuojami cheminiai procesai, nepasirūpinus tinkamomis saugumo priemonėmis, gali kelti pavojų šioje zonoje dirbančių ir aplinkui gyvenančių žmonių sveikatai.

Dėl šios gamyklos į Aplinkos ministeriją jau kreipėsi Alytaus pramonės parke veikiančios bendrovės „Haltex“, „Jakobsen Home“, „Snaigė“, ESO, „Alytaus Melga“. „Jakobsen Home Co“ direktorius Esben Jakobsen jau anksčiau žiniasklaidai teigė, kad tokio objekto, koks šiuo metu planuojamas, atsiradimas šalia kelia didelę riziką, todėl dėl savo ir savo darbuotojų saugumo įmonė bus priversta galvoti apie savo veiklos iškėlimą.

Šiuo metu papildomą nerimą kelia tai, kad Poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą pristačiusios bendrovės atstovai nėra atsakę į šalia veikiančio verslo bei vietos bendruomenės klausimus dėl būsimos gamyklos saugumo. Be to, nors minėtą ataskaitą vertina atsakingos valstybės institucijos, sprendimai nėra priimti, o leidimai kol kas nesuteikti, būsimos gamyklos pastato rekonstrukcijos darbai vyksta, o bendrovės „MS LT01“ atstovai viešai tvirtina, kad gamykla savo veiklą pradės iki šių metų pabaigos.

ATNAUJINTA

Komentuoja UAB „MS LT01“ įmonės vadovas Andrius Stasiukynas:

- Suprantame žmonių susirūpinimą, kadangi chemijos pramonė vis dar yra apipinta įvairiausiais mitais, neretai prasilenkiančiais su tikrove. Vokietijoje, Lenkijoje ir kitose Europos šalyse veikia šimtai įmonių, savo gamybos procese naudojančių sieros rūgštį ir kitas panašias medžiagas, tačiau jos nekelia jokio pavojaus, kadangi laikomasi visų aukščiausių saugumo reikalavimų.

Alytuje jau ne vienerius metus veikia kitos chemijos pramonės įmonės, kurios per ilgametę veiklą nesukėlė jokio pavojaus. Puikiai suprantame savo veiklos specifiką, taip pat prisimename Pramonės rajone neseniai nutikusį rimtą incidentą, nuvilnijusį per visą Lietuvą. Todėl saugumui skiriame itin didžiulį dėmesį ir gamybos procesą pradėsime tik tuomet, kai gausime visus reikalingus leidimus iš atsakingų priežiūros institucijų. Iškastinių mineralinių uolienų perdirbimo gamyklos gamybos procesui bus naudojama tik sertifikuota įranga, pagaminta Vokietijoje, Italijoje, Lietuvoje. Mūsų gamyklos patalpose jau lankėsi specialistai iš Statybos inspekcijos bei Aplinkos apsaugos agentūros, kurie vizitų metu neturėjo jokių pastabų. Ir toliau bendradarbiaujame su visomis valstybinėmis institucijomis, kad būtų užtikrintas maksimalus saugumas mūsų gamykloje.

Pastaruoju metu sulaukiame daugybės klausimų iš Alytaus gyventojų, valdžios atstovų bei kitų suinteresuotų šalių. Noriu patikinti, kad į visus šiuos klausimus atsakysime per artimiausias savaites. Savo ruožtu tikimės sklandaus bendradarbiavimo bei dialogo su kaimynystėje įsikūrusiais verslais, todėl lauksime kvietimo sudalyvauti susitikime su ambasadoriais ir mielai priimsime juos gamyklos patalpose.

 


Komentarai

5
Komentuoti
Hajna Kata2020-07-25
DĖMESIO PRAŠOME, aš džiaugiuosi, išreikšdamas gilų dėkingumą vyrui, kuriam taip rūpi kitų žmonių gerovė. Aš per 3 metus kenčiau nuo (lėtinės dilgėlinės), išleidau tūkstančius dolerių pirkdama brangius vaistus ir lankydamasi keliose skirtingų šalių ligoninėse. Aš tikrai jaučiau skausmą „iki“ vieną šlovingą rytą, apie Dr.Subla perskaičiau internetas apie tai, kaip jis padėjo ir išgydė daugybę žmonių, kenčiančių nuo (lėtinės dilgėlinės) 1 ir 2 herpeso, ŽIV / AIDS, fibrozės, silpnos erekcijos, įvairaus tipo moterų padidėjimo ir kt., todėl aš susisiekiau su juo per šį el. laišką, [email protected] ir aš pasidaliniau su juo savo problemomis, jis man paskyrė gijimo procedūrą ir aš jų laikiausi. Po dviejų savaičių aš buvau visiškai išgydytas, noriu naudotis šia platforma ir padėkoti Dr.Sublai už tai, kad jis mane išgydė nuo to mirtino viruso, taip pat už tai, kad jo vaistažolių vaistai buvo parodyti pasauliui, susisiekite su juo Via; [email protected] Arba „WhatsApp“ arba paskambinkite jam „Via“; +2349034287285 jūsų sveikatos problemų sprendimams.
Bepročiai2020-07-24
Ateina verslas, kuriam apgriuvusį pastatą įdarbinti yra svarbiau nei viso miesto žmonių sveikata ir gerovė. Tokios sunkiosios chemijos gamyklos Lietuvoje yra bent 2km nuo gyvenamųjų kvartalų plius jos veikia iš patirties, o ne - šovė į galvą, turiu bapkių ir tručinu visus aplinkui. Įmonė steigėja net mokesčių vakstybei jokių dar nemoka... Matęs padangų gaisrą iš arti, meras turėtų kryžium gultis, kad tokia gamykla mieste neatsirastų. Niekada.
Juozas2020-07-22
Varlio...
Gaminime Pramonės Rajone Aktyviojo Plutonio Užtaisus,-tai ne tik Alytus,- bet ir Lietuvą išmes į 4Pasaulio Šalių Sąrašus... Dėl M1, Statybos,- tai Siūlai Visą Alytaus Merija su Savivaldybe Atvartii Prie To Fabriko,+ Išmetimo Nuodingas Dujas,-išvesti į Merijos Ventiliacijos Sistema,- Tegul Kvėpuoja,- ir Grožisi gyvenimu...
Kodėl Mes Turime Kvėpuoti Tais Sieros Rūgšties Užkratais...
Nu, nu2020-07-22
Kuo toliau, tuo gražiau. Nesuprantu, kas čia vyksta pas mus. Ne jau mūsų miesto valdžiai svarbiau pinigai, o ne mūsų žmonių sveikatą. Ką mes galvojame apie ateitį . O gi nieko. Tokia gamykla bus statoma. Baisu. Negana buvo padangų didelio gaisro Alytuje. Jums gi neįdomu . Tipo po šio gaisro nieko užteršto nėra. Viskas gerai. Ką jūs sau galvojate. Gerbiamieji Alytaus ponekai. Man atrodo tuoj visos pramones g. gamyklos išskels dėl šių statybų, jeigu ji bus pastatyta. Ką tada darysite. Ziuresime į uoliena. Ar ką. Toks buvo anksčiau Alytus pramones Miestas, o kas liko ir kas liks. Įdomu. Kaip reiks gyventi ateityje. Ar jūs pagalvojote. Nu vienu žodžiu baisu, kokia mūsų merija ir mūsų visą valdžia.
Danutė2020-07-22
Tai kaip suprasti? Ar dar mažai mums buvo gaisro pavojingoje gamykloje? Ir kas taip sugalvojo, kad galima arti gyvenamųjų namų statyti tokią gamyklą? Tikiuosi, kad leidimai nebus išduoti niekada. Gerb. mere, rūpinkitės savo miesto gyventojais dabar, kol dar gamykla nepastatyta, nes po to gali būti per vėlu. Juk jūs žinojote kokia gamykla čia statoma: kodėl tylėjote iki šiol?
traffix.lt