17 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
Rėmėjų turinys
2020 Liepos 20d.
0

Kodėl svarbu pasirūpinti dantų tiesinimu?

title

Dantų problemos neapsiriboja vien tik ėduonimi ar kitokio tipo pažeidimais: dėl tam tikrų priežasčių taip pat gali formuotis netaisyklingas sąkandis, kuris gali lemti kramtymo funkcijos sutrikimus ar net ankstyvą dantų netekimą. Dėl netinkamo sąkandžio dantys dėvisi greičiau, juos tampa sunkiau išvalyti, ir t.t. 

Būtent todėl įvairios odontologinės procedūros gali būti reikalingos dažniau, o to norėtų išvengti tikrai dažnas pacientas. Nors šiandien netaisyklingam sąkandžiui vis dar yra skiriama nepakankamai dėmesio, tačiau tikrai be reikalo: jei dantų tiesinimas pradedamas pakankamai anksti, efektyvių rezultatų galima pasiekti kur kas greičiau.

Pagrindiniai netaisyklingo sąkandžio veiksniai

Nors kartais atrodo, kad netaisyklingas sąkandis ima formuotis visiškai be jokios priežasties, tačiau dažniausiai tam įtakos turi šie veiksniai: įpročiai (pavyzdžiui, kvėpavimas per berną, o o vaikams – pernelyg užsitęsęs ir besaikis čiulptuko naudojimas), paveldimumas, pernelyg ankstyvas pieninių dantų praradimas bei patirtos traumos.

Pagrindinės priežastys, kodėl būtina tiesinti dantis

Kaip jau minėta anksčiau, dantų tiesinimas yra reikalingas dėl paprastesnės burnos higienos bei užtikrinimo, kad dantys nenusidėvėtų pernelyg greitai. Vis dėlto, tai tikrai nėra vienintelės priežastys, kodėl netaisyklingas sąkandis turėtų būti laikomas tikrai rimta problema:

  • Kreivus dantis gali tekti kur kas dažniau taisyti, ir šios procedūros yra atliekamos kur kas dažniau. Jei dantys yra tinkamai išvalomi, tokiu atveju galima išvengti ėduonies atsiradimo, todėl lankytis odontologijos klinikoje reikės rečiau. Pacientai, pasiryžę atlikti dantų tiesinimą, neretai nustemba, kai ateityje įvairių procedūrų periodiškumas tampa kur kas retesnis;

  • Jei prireiktų protezuoti dantis, pirmiausia gali būti rekomenduojama atlikti dantų tiesinimą: atlikti tokias procedūras tampa gerokai paprasčiau, be to, užtikrinamas didesnis protezavimo efektyvumas. Niekam ne paslaptis, kad fiksuoti dantų protezai tarnauja metų metus, taigi, būtina užtikrinti, kad procedūra būtų atliekama kokybiškai;

  • Kreivi dantys neretai gerokai apsunkina kramtymo funkciją, todėl maistas nepakankamai susmulkinamas. Nors tai gali atrodyti kaip nepakankamai rimta problema, tačiau svarbu įvertinti, kad nepakankamas maisto susmulkinimas gali neigiamai atsiliepti virškinimo sistemai;

  • Netaisyklingas sąkandis gali turėti neigiamą poveikį rišliam kalbėjimui, todėl dantų tiesinimas gali užtikrinti geresnius kalbos gebėjimus.

Svarbu žinoti, kad dantų tiesinimas gali būti atliekamas ne tik vaikams, bet taip pat ir suaugusiesiems: šios procedūros trukmė ir efektyvumas visada priklauso nuo pasirinkto dantų tiesinimo metodo ir dantų būklės. Ortodontai Vilniuje - Papadent pasirūpins, kad ši procedūra garantuotų maksimaliai gerą rezultatą, todėl užsiregistruokite pirmajai procedūrai ir pradėkite savo kelią link gražesnės šypsenos.

 

 

 

Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt