1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
VideoreportažaiAlytaus rajonasLaisvalaikis ir kultūra
2020 Liepos 18d.
6

Butrimonys turi patarimų fontanų laiką karpančiam Alytui (FOTO. VIDEO)

titleNuotraukų galerija

Turistų srautu besidžiaugiantys Butrimonys sėkmės šaltiniu įvardijo pastatytą fontaną ir jau svarsto, kaip plėsti paslaugų sferą bei prailginti naujo traukos objekto darbo laiką, kad spalvotu reginiu vakare  galėtų pasigrožėti kuo daugiau žmonių.

Tuo tarpu Alytuje po gyventojų skundų fontanas, esantis Senamiesčio skvere  išjungiamas 22  valandą, kaip ir dar keturi mieste veikiantys pagrindiniai fontanai.

Butrimonių miestelį kardinaliai pakeitė čia įrengtas fontanas. Turistų sulaukiama ne tik savaitgalį, bet ir darbo dienomis.

Butrimonių seniūnas Andrius Karlonas pastebėjo, kad vis daugiau žmonių vakarus leidžia pagrindinėje miestelio aikštėje, todėl paprašė Alytaus rajono politikų paskelbti penkių metrų nuo fontano nerūkymo zoną. Birželio mėnesį  vykusiame tarybos posėdyje šiam siūlymui  pritarta.

Padidėjusius turistų srautus bando išnaudoti vietos verslas. Turistams siūloma kava, šimtalapiai, kuriais garsėja Butrimonių kraštas. Seniūnas A. Karlonas planuoja rengti ugnies ir dūmų šou, o fontane būtų ne tik sūkurys, bet ir spalvoti burbuliukai.

Tą patį vakarą, kiek po 23 valandos – visai kitokia situacija Alytuje. Senamiesčio skvere žmonių – „ne fontanai“, vos keli. Dviračiu važiavęs vyras ir skvere stabtelėjęs vyras klausia, kodėl išjungtas fontanas?

Dviratininkui draugas aiškina, kad fontanas išjungtas aplinkinių gyventojų prašymu. Esą visą parą čiurenęs vanduo trukdė aplinkinių namų gyventojams pailsėti, taip savivaldybės motyvą išjungti fontaną po 22 valandos draugui išdėstė vyras.  

Fontanas Butrimonyse pernai vasarą veikė iki 23 valandos, bet seniūnas pastebėjo, kad poreikis yra veikimo laiką ilginti.

Pažiūrėti įvairiomis spalvomis šviečiančio sūkurinio fontano Butrimonyse užsuka ir poilsiaujantys Birštone, ir Jokūbo keliu einantys piligrimai. Fontanas jau įtrauktas į LR turizmo departamento  lankomiausių Lietuvos objektų dešimtuką.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

6
Komentuoti
Virgis2020-07-22
Tai jau tikrai keista,kad kažkam trukdo vandens čiurlenimas.
ona 2020-07-20
Iš video matau ,kad labai skoningai sutvarkyta fontano aplinka.Labai įspūdinga viskas atrodo vakare.Buvome pernai vasarą ,aplinka buvo apgailėtina.Labai niūriai atrodė senoviniai pastatai aplink aikštę.Seniūnui Andriui veiklos dar daug SĖKMĖS.
Darius2020-07-19
....gražiai rašot..o fontano stiklai nevalyti.,niekas nesirūpina valymu,,gėda svečiam rodyt...
Oook2020-07-19
Man trukdo, kai kaimynas vonioj burbulus leidžia bezdėdamas, bet va, kenčiu.. Tai gal ir jūs galėtumėt pakentėt truputį. Juk vasara trumpa. Galesit žiemą issimiegot.. Ji pas mus kur kas ilgesnė.
Jo2020-07-19
Ko jūs čia ginat tą motoraikiną,pats kaltas,lėkė akis išdegias ir pasekmės dabar tokios,nėr ko lėkti,čia pamoka visiems dviračiams lakstūnams,tik nepasakokite kad motoraikistas važiavo 50 km/h, jei kledaras išsitaškė po visą gatvę,
Alytiškis2020-07-19
Na jo, Alytus virsta į senelių prieglaudos namus,man pavyzdžiui maišo naktį gatve važiuojančios ir riaumojančios mašinos,tai gal miesto savivaldybė uždraus ir mašinoms gatvėmis važiuoti,jei net kažkam fontano čiurlianimas trukdo,juk fontano garsas,kaip tik turi raminti
traffix.lt