16 c Alytus
Pirmadienis, Rugsėjo 21d.
Sveikata
2020 Liepos 17d.
1

Daugiausia paslaugų Lietuvoje suteikė Alytaus poliklinika

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Kiek ambulatorinių paslaugų suteikė gydymo įstaigos šalyje? Statistika – stebina ir šokiruoja. Deja, gyventojų skundai daugelyje įstaigų pagrįsti – jeigu privačiose įstaigose apkrovos padidėjo iki 120 proc., valstybinėse – kai kur vos 20 proc. Geriausiai šalyje birželio mėnesį savo darbą atliko ir pacientų poreikius tenkino mūsų miesto gydymo įstaiga – VšĮ „Alytaus poliklinika“.

Įstaigos direktorius Marius Jasaitis sako, kad tai – susitelkusio ir profesionaliai į darbą žiūrinčio kolektyvo nuopelnas, o pacientams stengtasi suteikti visokeriopą pagalbą ir nuotoliniu būdu, ir „gyvai“ – kuo greičiau grįžti į įprastą darbo ritmą po karantino.

„Visiems buvo nelengva prisitaikyti prie ilgą laiką buvusių apribojimų, svarbiausia buvo saugumas – ir pacientų, ir personalo. Visgi mūsų įstaiga akivaizdžiai parodė, kad net ir tokiomis sąlygomis galima tiekti profesionalias laiku gaunamas paslaugas. Žinoma, telefonų linijos – kaito, yra nepatenkintų tokia tvarka, tačiau siekiame, jog visi gautų paslaugas ir nekiltų problemų apie kurias girdime žiniasklaidoje: neprisiskambino, nekonsultavo, neužsiregistravo. Mūsų pacientai mums – svarbiausi“, – kalbėjo įstaigos vadovas.

Tiesa, net ir pasibaigus karantinui ir toliau išliko tam tikri apribojimai gydymo įstaigoms: patalpų valymas ir dezinfekcija, įskaitant ir po kiekvieno paciento apsilankymo, pacientų srautų valdymas, kontaktinės paslaugos tuo pačiu metu negali būti atliekamos greta esančiuose susisiekiančiuose kabinetuose.

Ligonių kasų vadovas D. Kacevičius teigė, kad panašios viešosios gydymo įstaigos labai skirtingai birželio mėnesį teikė paslaugas. Alytaus poliklinika pasiekė beveik 80 proc. pernai tuo pačiu metu teiktų paslaugų, Antakalnio poliklinika – 70 proc., o štai Naujininkų – 23 proc.

Lyginant 2019 ir 2020 metų birželio mėnesius, pastebėta, kad apsilankymai pas šeimos gydytoja visose įstaigose krito beveik 60 procentų, viešosiose asmens sveikatos paslaugų įstaigose – bene 68 procentais, privačiose – 45 procentais.

Iš viso per birželį pernai apsilankymų pas šeimos gydytoją daugiau nei milijonas, šiais metais – 400 tūkstančių.


Komentarai

1
Komentuoti
Nu,nu2020-07-26
Užsiregistravus pas vidaus gydytoja gavau atsakymą, ko jūs iš manęs norite. Tai tau ir gerai dirba poliklinikos gydytoja. Te tau, kad nori. Dar, to gyvenime nebuvo. Jei aš užsiregistravusi, tai man reikia apsilankyti, nes geriu vaistus ir reikia daryti tyrimus į metus kartą. Išsamius. Tai, toks darbas nuotoliniu būdu. Liuks " ". Ačiū už tokį priėmimą.
traffix.lt