25 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 14d.
Dzūkija
2020 Liepos 13d.
0

Stovyklautojams laiko skiria ugniagesiai gelbėtojai

title

Liepą ugniagesiai gelbėtojai daug laiko skiria stovyklautojams. Jie važiuoja į vaikų vasaros stovyklas ir moko jaunimą saugaus elgesio prie vandens ir vandenyje, iškylaujant gamtoje, supažindina su saugaus elgesio su ugnimi taisyklėmis, primena, kur skambinti kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei.

Alytaus priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos narai Varėnos rajone, Merkinėje, bendravo su Lietuvos šaulių sąjungos Karininko Antano Juozapavičiaus šaulių 1-osios rinktinės jaunųjų šaulių stovyklos stovyklautojais. Mokymuose dalyvavo apie 90 jaunųjų šaulių nuo 15 iki 18 metų amžiaus.

Varėnos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai Senosios Varėnos  kaime aplankė pagal projektą  „Nesėdėk ant ūlyčios“ įkurtą stovyklą, kurioje stovyklauja apie trisdešimt 14-23 metų jaunuolių.

Jaunimui buvo pademonstruota narų gelbėtojų naudojama technika ir įranga, rodoma, kaip atpažinti skęstantįjį ir kaip jam padėti, kaip tinkamai pasirinkti poilsio vietą, kaip suteikti pirmąją pagalbą skendusiam žmogui. Taip pat primintos bendrosios gaisrinės saugos taisyklės iškylaujant gamtoje ir kuriant laužus, paaiškinta, ką reikėtų daryti išgirdus dūmų detektoriaus garsą ne tik savo namuose, bet ir kaimynų bute ar name. Jaunuoliai taip pat galėjo apsirengti apsauginius ugniagesių gelbėtojų drabužius, pasimatuoti jų šalmus, dalyvavo įvairiausiose rungtyse.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose