7 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
Alytaus rajonas
2020 Liepos 13d.
0

Prasideda pleneras „Abipus Nemuno“

titleNuotraukų galerija

Plenero dalyviai visą savaitę gyvens bei kurs paveikslus Nemunaityje, tačiau tapys abiejose Nemuno upės pusėse, nes juos apsilankyti pakvietė ir Užubalių, Makniūnų kaimų bendruomenės.

Taip pat svečiai lankysis ir dirbs Kurnėnuose, tapys naujam gyvenimui prikeltą unikalią Kurnėnų mokyklą. O štai – dailės klasiko Antano Žmuidzinavičiaus tėviškėje bus ne tik darbo, dailininkus sutiks, vaišins ir  netgi koncertinę programą jiems surengs Kumečių kaimo bendruomenė.

„Džiaugiamės, kad po kelerių metų pertraukos rajone vėl sulaukėme dailės kūrėjų stovyklos“, - sako Alytaus rajono savivaldybės mero pavaduotoja Dalia Kitavičienė.

Plenero organizatoriai – Lietuvos dailės ugdytojų draugijos pirmininkė dr. Sigita Saulėnienė ir šios draugijos narys, Alytaus rajono meno ir sporto  mokyklos mokytojas Arūnas Vaitkus tikisi, kad viešnagė gražiose Alytaus rajono gamtos vietose, bendravimas su nuoširdžiais vietos žmonėmis leis dailininkams plėtoti kūrybinę ir pažinimo kompetencijas, pasidalinti inovatyvia pedagogine patirtimi, plėtoti profesionalią kūrybą.

Kūrybinėje stovykloje dirbs 16 dailininkų iš įvairių Lietuvos miestų – Alytaus, Vilniaus, Kauno, Druskininkų, Radviliškio, Šakių, taip pat Latvijos Ciesio miesto ir  iš Suvalkų bei Gdansko (Lenkija).

Plenero dalyviai įsitikinę, kad puiki motyvacija jų kūrybai bus susipažinimas su Nemunaičio istorija, Nemuno upės įtaka miestelio gyvenimui, vietos gamtos paminklų gausa ir, žinoma, susitikimai su gyventojais, Alytaus rajono savivaldybės vadovais, kaimų bendruomenėmis.

Šeštadienio pavakarę, 16-17 val., Nemunaityje dailininkai surengs kūrybinių darbų parodą „Abipus Nemuno“.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt