6 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
Aktualijos
2020 Liepos 9d.
11

Alytuje jau dirba aikštelių priežiūros specialistės: kai kas jas stebina

titleNuotraukų galerijaARATC nuotr. Aikštelių priežiūros specialistės rūpinasi, kad gyventojai tinkamai rūšiuotų atliekas, jos būtų laiku išvežtos ir konteinerių aikštelės būtų tvarkingos.

„Tikėjausi, kad bus kitaip. Tikėjausi, kad žmonės bus nusiteikę entuziastingiau – kaip ir aš“, - prisipažino alytiškė Evelina. Vos prieš keletą dienų ji pradėjo dirbti konteinerinių aikštelių prižiūrėtoja. Kai kurių žmonių elgesys jauną moterį stebina ir glumina, tačiau savo entuziazmo ji nepraranda.

„Aš tikiuosi, kad žmonės, kurie iki šiol to nedarė, bent jau pradės mokytis rūšiuoti“, - viliasi Evelina. Ji prižiūri miesto centre, pirmajame Alytuje, Putinuose ir kai kurias Dainavos mikrorajone įrengtas konteinerių aikšteles.

Kitose  miesto vietose įrengtas aikšteles prižiūri jos kolegė Jurgita, pastebinti, kad daugiausia netvarkos yra  prie bendrabučių įrengtose aikštelėse. „Kai kurie žmonės yra labai geranoriški – sutvarko ne tik savo, bet ir kitų bet kaip išmestas, prie konteinerių paliktas atliekas“, - pastebėjo Jurgita.

Aikštelių prižiūrėtojoms per dieną tenka aplankyti po keliasdešimt aikštelių. Pagrindinė jų funkcija – ne tvarkyti kažkieno išmestas atliekas, o prižiūrėti, kad patys gyventojai jas tinkamai tvarkytų: rūšiuotų, nepaliktų prie konteinerių. Jos pasiruošusios ir padėti žmonėms išrūšiuoti, ir patarti, ir paaiškinti, jei kyla neaiškumų.

„Nors daugelis žmonių  sako, kad jiems klausimų nekyla - jie viską žino, patys paskaito. Bet kai pažiūriu, kaip kas sumesta į konteinerius, tai galvoju, kad tikrai ne visi skaito“, - pasakojo Jurgita.

Jos kolegė Evelina per pora pirmųjų darbo dienų pastebėjo, kad labai pozityviai nusiteikę yra senjorai: daugelis jų ne tik rūšiuoja, bet ir noriai pasakoja, kaip tą daro, džiaugiasi naujais konteineriais.

Visiškai kitokį įspūdį Evelinai paliko jaunas, maždaug 20 metų vaikinas. Jį sutiko miesto centre. Vaikinas atėjo prie konteinerių nešinas vienu maišeliu atliekų ir švystelėjo jį į mišrių atliekų konteinerį. Tai pamačiusi Evelina pasiteiravo, gal jis norėtų išrūšiuoti savo atliekas. „Ne!” – kategoriškai atkirto jaunuolis ir nuskubėjo. „Bet aš bandysiu kitą kartą su juo pasikalbėti“, - vilties nepraranda Evelina.

Kai kurie gyventojai jai jau spėjo pasiskųsti, kad kartais iškeliant konteinerius iš jų sunkiasi skystis, kuris užteršia trinkeles aplink konteinerius. „Tikrai labai nemalonu, bet taip atsitinka dėl to, kad žmonės neišrūšiuoja atliekų, nepašalina skysčių iš indelių ar stiklainių, prieš juos išmesdami, sandariai neužriša atliekų maišelių“, - priežastis, dėl kurių kyla nemalonios problemos, vardijo aikštelių priežiūros specialistė.

Dažnai „reindžeriais“ vadinami aikštelių priežiūros specialistai dirba ne tik Alytaus miesto, bet ir Lazdijų, Prienų rajonų savivaldybėse. Pastebėta, kad jiems dirbant, gyventojai geriau rūšiuoja atliekas, atsakingiau jas tvarko, konteinerių aikštelės tampa daug švaresnės.

Alytaus mieste jau įrengta ir eksploatuojama daugiau kaip šimtas naujų pusiau požeminių konteinerinių aikštelių. Iki rudens bus įrengta dar 30 tokių aikštelių.

Jose yra po penkis konteinerius: stiklo, plastiko, popieriaus, maisto ir mišrioms atliekoms. Konteinerių talpa ir kiekiai yra apskaičiuoti taip, kad išrūšiuotoms atliekoms vietos juose niekada nepritrūktų. Tačiau nerūšiuojant atliekų, bandant į konteinerius išmesti per dideles atliekas, jie užsikemša, gyventojai pradeda atneštas atliekas palikti prie konteinerių, kyla nepasitenkinimas ir sanitarinės problemos.

Geriausia, kad tokių atvejų nepasitaikytų. Bet jeigu taip nutinka, reikia informuoti aikštelių priežiūros specialistes tel. Nr. 8 640 45470 ir  8 658 28643. Jos pasirūpins, kad atliekos iš perpildytų konteinerių būtų operatyviai išvežtos, o nustačius asmenis, kurie tuos konteinerius savo atliekomis užkišo, paaiškins jiems, kaip reikia elgtis, kad daugiau tokių problemų nesukeltų.

ARATC inf.

Fotogalerija


Komentarai

11
Komentuoti
O darbo birzoje2020-07-13
tinkanciu nebuvo, kad reikejo is gatves zmones idarbinti? Ir kol nepaskelbs kaip vyko atranka, ka prieme-kyla ivairiausiu minciu. Juo labiau, kad mergina nufotografuota is nugaros, nesimato veido.
Urtė2020-07-11
Buvo valytojai ir šlavėjai, o dabar tapo aikštelių priežiūros specialistai.
to :) 2020-07-102020-07-10
kad būti viskas taip paprasta. 1 ,2, teisingai bet giliai nesikapstant pasakysiu dar 3. visi atlieku surinkejai ir varkytojai gauna europos sajungos lesas. 4. visi... gauna lesas is lietuvos biudzeto per visokius projektus. 5. visi.... gauna is aplinkos ministerijos ( artai muitines, kad nesumeluociau negaliu garantuoti is kurių) lesas surinktas is visu, pabreziu VISU importuojamu ir gaminamu prekiu tiekeju, kaip pakuotes tarsos mokesciai ir t.t. o dar pasigilinus yra ir 7-8-9 gal ir daugiau tik jau ir as nezinau. taigi siuksliu bizinis yra aukso kasyklos o visi durneliai rusiuoja ir jiem milijonus krauna ( nesakau reikai rusiuoti, del bendro gerio as tik uz tai, taciau sazine neleidzia rusiuoti man, nes taip krauni milijonus aferistams)
Nu,nu2020-07-10
Įdomu, ką priėmė į ši darbą ir kiek kandidatų buvo atrankoje. Pažįstamus įdarbino ir rodo iš nugaros, kokia graži maike su užrašu. O kur pavardės, net veido nerodo. Gal geda parodyti veidą, nes stovi prie konteinerio. Pamatys pažįstami, ot bus juoko, kad įsidarbino konteinerių viršininke. Ir aš noriu, bet nepriima, o nori jaunų. Geras darbas nieko neveikti ir gauti atlyginimą. Kas atliekas rusiuodavo , tas ir rusiuos, o kam dalampe rūšiavimas, tas ir nerusiuos. Aš visada rusiuoju ir nereikia man to darbuotojo, tik papildomai mėtomi pinigai. Jos gi nestovi visą dieną prie konteinerio. Perkėlė ir namo. Nemačiau, kad nors, kurią dieną, kas dirbtų ši darbą. Kur jos dingo. A...
:)2020-07-10
Nu schema gera cia uzsuko atlieku perdirbejai :)

1. Surenku pinigus is gyventoju uz atlieku perdirbima - uzdirbu.
2. Atliekas atveztas rusiuoju ir parduodu uz pinigus - uzdirbu.
3. Kam man samdyti darbuotojus rusiavimui jei galiu prisidengti aplinkos saugojimu ir permesti kastus uz rusiavima ant gyventoju - sutaupau.
4. Zinau, kad jaunas-durnas, tai pasikvieciu mergaiciu mokiniu "savanoriu" gyventojams i akis ziureti ir ant sazines lipti kai jie siuksles i ju kontenerius nesha - keliu gyventoju perdirbamu atlieku efektyvuma dykai.

Ir dar, cituoju : "... nustačius asmenis, kurie tuos konteinerius savo atliekomis užkišo, paaiškins jiems, kaip reikia elgtis, kad daugiau tokių problemų nesukeltų" - kitaip tariant tu sisimokek, padirbek, o mes dar tau ateje "p*im prota kaip blogai tu darai jei esi nepatenkintas mankurto dalia" :D
KODEL REIKIA RŪŠIUOTI 2020-07-10
JUG UŽ ISRUSIUOTA TURĖTŲ GAUTI KAŽKOKĮ PELNĄ ATLIEKŲ ISVEZEJAI O PAS MUS TIK ĮPRASTA VISKĄ BRANGINTI TADA KODEL AŠ TURIU RŪŠIUOTI JEIGU ŠIOS PASLAUGOS VIS BRANGSTA IR BRANGSTA
O kam tie telefonu 2020-07-10
numeriai parasyti? Ju darbas vazineti ir ziureti kaip kas yra. Diena niekas neprisiukslins, o jeigu kiekviena diena apvaziuos, tai pacios pamatys kur prisiukslinta. Ar irgi nori dirbti nuotoliniu budu-zmones pstebes, pranes. Jos kazkam pranes, atvaziuos, sutvarkys.
ALGIS2020-07-10
parodykit veida ,noriu paziuret ar grazi
Keista,2020-07-09
kad nei pavardziu tu merginu parase, nei veidu parode. Ka jos spes priziureti-juk tik perleks karta per diena savo teritorijas ir viskas-kur bus netvarkinga, iskvies tvarkytojus ir viska sutvarkys. Idomu, kiek kandidatu buvo i sita darba? Visai neblogas uzsiemimas jaunimeliui.
nagi2020-07-09
plotas siukslina tai tegul plotas ir rusiuoja. Priziuretojom reik algas moket, kazin kiek vel pabrangs siuksles
Viktor.2020-07-09
Labas. Kas iš to, kad žmonės rušiuoja tas atliekas, bet kainos tai nemažėja, o didėja už tai. Kam reikia dirbti už kitus?. Dar reikia ir konteinerių, atsiprašau, šiukšlių dėžių prižiūrėtojų?. Nėra kur dėti pinigų ?.Nuo to žmonės geriau nerušiuos, mažinkite kainas, o gal tada jie pradės mąstyti. Nesudarykite lygioje vietoje problemų ir nereikės jų spręsti. Pas mus labai jau myli pridaryti sau problemų, o tik po to galvoja kaip jas išspęsti. Vaidina guručiais, buki būdami. Ate.
traffix.lt