4 c Alytus
Sekmadienis, Rugsėjo 20d.
112
2020 Liepos 4d.
3

„Fest“, „Minsk“, „Neman“...

titleNuotraukų galerija

Prie sienos su Baltarusija Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Varėnos pasienio rinktinės Gintaro Žagunio pasienio užkardos pareigūnai palaukėje ketvirtadienį aptiko 3 į polietileną suvyniotus ryšulius. 

Netoli šis vietovės yra nužymėta valstybės sienos apsaugos zona. Ryšuliuose buvo 1 tūkst. 500 pakelių cigarečių „Fest“ ir „Minsk Capital QS“, pažymėtų baltarusiškais akcizo mokesčio ženklais.

G. Žagunio pasieniečiai liko pasaloje. Netrukus jie pastebėjo, kaip į šią vietą žvalgydamasis ateina vyras. Jis nieko neįtarė apie netoliese esančius pasieniečius, todėl čiupo ryšulius ir ketino traukti į šalies gilumą. Iš tolėliau surengtos pasalos pasirodę VSAT pareigūnai kontrabandos gabentoją sulaikė.      

Dėl kontrabandos gabenimo tūkstantinė bauda gresia 48 m. gyventojui, vyksta įvykio tyrimas. 

Talkinami vokiečių aviganio Praido G. Žagunio užkardos pasieniečiai miške aptiko 1 tūkst. pakelių cigarečių ir sulaikė jas gabenusį vyrą. Trečiadienį vakare VSAT Varėnos pasienio  pareigūnai patruliavo miške.

Pasieniečiams kilo įtarimų, kad šioje vietovėje ką tik galėjo būti gabenamas nelegalus krovinys.

Netrukus Praidas užuodė pėdsakus ir savo kinologą vedė mišku apie 300 metrų į šalies gilumą. Čia šuo aptiko du surištus ir savadarbėmis petnešomis sukabintus ryšulius. Juose buvo 1 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ su Baltarusijos akcizo ženklais.

Tuo metu aplinkinėms miškingoms vietovėms šukuoti pasitelktas papildomas G. Žagunio užkardos pasieniečių ekipažas pastebėjo nuo valstybės sienos bėgantį vyrą. Pasieniečiai šį 25 metų vyrą sulaikė. Neabejojama, kad jis gabeno kontrabandą. Be to, vyras neturėjo privalomų šioje vietoje asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų.

Jam dėl akcizais apmokestinamų prekių gabenimo pažeidžiant nustatytą tvarką bei dėl pasienio teisinį režimą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimo, t. y. privalomų dokumentų neturėjimo, pradėta administracinė teisena. Už pirmą nusižengimą gresia bauda nuo 2 tūkst. iki 5 tūkst. 590 eurų, o už antrą - įspėjimas arba bauda nuo 40 iki 90 eurų.

 

Fotogalerija


Komentarai

3
Komentuoti
sigitas2020-07-06
litvinai blin burai
burai burus musa
juk zmones valgyt nori
Jo jo2020-07-05
Rimtus sulaike, o kur riebus cepelinai veze tai greiciausiai ir tebeveza... Geda, uz tokius smulkius darbus dar straiosnius raso.
Xexe2020-07-04
Rimtus banditus sulaike
traffix.lt