0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Švietimas
2020 Liepos 3d.
1

Alytiškis perrinktas KTU gimnazijos vadovu

titleT. Kivaras

Išrinktas naujasis Kauno technologijos universiteto gimnazijos direktorius l. Vienos lyderiaujančių Lietuvos gimnazijų vadovu antrai kadencijai paskirtas Tomas Kivaras.

Direktoriumi paskirtas T. Kivaras – 2004 m. baigęs Alytaus miesto Likiškėlių vidurinę mokyklą, yra Vilniaus universiteto taikomosios fizikos bakalauras ir medžiagotyros ir puslaidininkių fizikos magistras. Vytauto Didžiojo universitete yra įgijęs mokytojo profesinę kvalifikaciją.

Po atrankos komisijos posėdžio T. Kivaras pasidalino savo lūkesčiais: „Tikiuosi sėkmingų ir produktyvių būsimų penkerių metų. Atrankos laikotarpiu jaučiau gimnazijos bendruomenės palaikymą, todėl ir ateityje viliuosi bendruomenės susitelkimo. O po penkių metų norėčiau džiaugtis pasiektais rezultatais, stipria, toliau lyderiaujančia gimnazija, tvirta jos bendruomene“.

Gimnazijos vadovą rinko KTU gimnazijos direktoriaus atrankos konkurso komisija, kuriai pirmininkavo KTU studijų prorektorius Jonas Čeponis. Komisiją sudarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, gimnazijos tėvų, pedagogų, soc. partnerių atstovai, taip pat Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos deleguotas asmuo.

Su KTU gimnazijos bendruomene – moksleiviais, mokytojais, moksleivių tėvais, gimnazijos alumnais – susitikęs T. Kivaras džiaugėsi per praėjusią 5-erių metų vadovavimo kadenciją pasiektais rezultatais.

„Pirmiausia didžiuojuosi gimnazistais. 10 proc. padidėjus mokinių skaičiui, mokinių pasiekimai ir toliau išlieka aukšti: Nacionalinėse olimpiadose ir konkursuose laimėta daugiau kaip 400 prizinių vietų, tarptautinėse olimpiadose virš 50 prizinių vietų, beveik 30 proc. laikomų valstybinių egzaminų įvertinami maksimaliu rezultatu“, – tikino T. Kivaras.

Anot jo, nuolat didėjančioje konkurencijoje KTU gimnazija vis dar išlieka patraukli – 2015–2020 m. stojamuosiuose egzaminuose į gimnaziją dalyvavo 2 tūkst.155 mokiniai.

„Be to, išlaikyta aukšta mokytojų kvalifikacija: 58 proc. mokytojų yra diplomuoti magistrai ar mokslų daktarai. Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų gauta 324 tūkst. eurų gimnazijos modernizavimo projekto įgyvendinimui, o 2019 rudenį sėkmingai suorganizuota konferencija „Švietimas 5.0”, kurią, esant galimybėms, ateityje planuojame organizuoti vėl“, – teigė direktorius.

Per penkerius metus, pasak T. Kivaro, patobulinta priėmimo į gimnaziją tvarka, mokiniams suteikta galimybė ruoštis tarptautiniams užsienio kalbų egzaminams, įrengti gamtos mokslų kabinetai, 40 vietų IT kabinetas, atnaujinta biotechnologijų laboratorija ir jos įranga.

Susitikime T. Kivaras atskleidė, kad iššūkių, būnant gimnazijos direktoriumi, taip pat nemažai, tačiau pradėti darbai ir džiaugsmas, bendraujant su moksleiviais ir matant jų tobulėjimą, veda į priekį.


Komentarai

1
Komentuoti
Mokytojas2020-07-06
Buvo šaunus mokinys, tapo ir šaunus vadovas. Sveikinimai Tomui.
traffix.lt