0 c Alytus
Pirmadienis, Lapkričio 30d.
Švietimas
2020 Liepos 1d.
9

Generalinė prokuratūra paprašyta ištirti neeilinę padėtį Alytaus kolegijoje

titleAlytaus kolegijaAlytausgidas.lt nuotr.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija antradienį pranešė, kad kreipėsi į Generalinę prokuratūrą dėl situacijos Alytaus kolegijoje.

Tuo tarpu kolegijos vadovė priekaištus atmeta ir situaciją sieja su vykstančia atranka į įstaigos direktorius.

Pasak ministerijos, prokuratūros prašoma ištirti, ar formuojant Alytaus kolegijos valdymo organus ir šiems priimant sprendimus nebuvo pažeisti teisės aktų reikalavimai ir viešasis interesas. 

„Turime užtikrinti viešojo intereso gynimą, gauti atsakymus į klausimus, kurie kelia nerimą bendruomenei, taip pat mums. Todėl nusprendėme kreiptis į Generalinę prokuratūrą, kad būtų ištirta, ar nėra padaryta pažeidimų“, – pranešime teigia švietimo ministras Algirdas Monkevičius.  

Ministerija: gauname skundų, kolegija nebendradarbiauja

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija teigia pastaruoju metu gaunanti daug įvairių skundų iš Alytaus kolegijos darbuotojų, akademinės bendruomenės, taip pat kitų valstybės institucijų persiųstų kreipimųsi dėl susiklosčiusios neeilinės situacijos šioje kolegijoje, o šios įstaigos vadovybė nebendradarbiauja ir atsakymų nepateikia.

Ministerijai pateiktuose skunduose pranešama apie nepalankią atmosferą studijoms, mokslinei veiklai ir darbui, suprastėjusią studijų kokybę, akademinės etikos principų nesilaikymą, informacijos stoką apie priimtus sprendimus bei valdymo organų priimtus sprendimus nesilaikant įstatymų ir juos įgyvendinančių teisės aktų, galimus interesų konfliktus tarp laikinai direktoriaus funkcijas atliekančios Danutės Remeikienės ir kitų asmenų, kurių veikla siejama su Alytaus kolegija. 

Taip pat teigiama, kad neteisėtai vyko kolegijos tarybos pirmininko rinkimo procedūros, o neteisėtai veikianti Alytaus kolegijos taryba priiminėjo sprendimus, kurie turėjo įtakos visai valstybinės kolegijos veiklai, kad neskaidriai organizuoti nauji kolegijos direktoriaus rinkimai. 

2018 metais Alytaus kolegijos taryba išrinko D. Remeikienę į direktorės pareigas trečiai kadencijai ir, pasak ministerijos, taip pažeidė Mokslo ir studijų įstatymą.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija teigia daug kartų kreipusis į Alytaus kolegijos tarybą, prašydama atšaukti tokį neteisėtą sprendimą, tačiau jai to nepadarius, buvo priversta kreiptis į teismą.

Teismas pripažino Alytaus kolegijos sprendimą neteisėtu ir negaliojančiu, tačiau Alytaus kolegijos taryba teismo sprendimų nevykdė dėl D. Reimeikienės laikino nedarbingumo, o šių metų gegužę D. Remeikienę atleidusi iš kolegijos direktorės pareigų, paskyrė ją šias pareigas eiti laikinai. 

Pasak ministerijos, 2018 metais Alytaus kolegijoje atliekant auditą buvo rasta labai daug D. Remeikienės darbo pažeidimų, o 2019 metais Vyriausioji tarnybinės etikos komisija yra pripažinusi, kad Alytaus kolegijos direktorė D. Remeikienė naudojosi pareigomis asmeninei naudai gauti bei įstaigos finansiniais ištekliais ne tarnybos tikslams ir tokiais veiksmais pažeidė viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje nuostatas. 

„Kadangi Alytaus kolegijos taryba su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija nebendradarbiauja, į ministerijos prašymus atšaukti neteisėtus sprendimus nereaguoja, dėl kolegijos tarybos veiksmų ir kitų minėtų aplinkybių nuspręsta kreiptis į Generalinę prokuratūrą“, – teigia ministerija.

D. Remeikienė: vyksta konkurencinė kova

Šiuo metu laikinai kolegijai vadovaujanti D. Remeikienė BNS teigė, kad tokia ministerijos žinia ją nustebino, nes jokių signalų apie kilusias problemas nebuvo.

„Reikalus tikrai tvarkome civilizuotai, atsakydami į visus raštus, kreipdamiesi dėl visų klausimų ir tikrai negavau nei jokio skambučio, nei paklausimo, nei rašto apie tai, jog mes kažkur nebendradarbiaujame“, – sakė ji.

Ilgametė kolegijos vadovė pabrėžė, jog šiuo metu vyksta konkursas į direktoriaus pareigas, ji pati teigė jame nedalyvaujanti. D. Remeikienė svarstė, jog dėl kolegijos veiklos keliamos abejonės gali būti susijusios būtent su šia aplinkybe.

„Matyt, konkurencija verčia kažką griebtis įvairiausių būdų – tikrai paskutiniu metu pasirodė šmeižikiška informacija, visiškai neatitinkanti realybės apie kolegiją ir tiesiog mes taip pat su savo pajėgomis kreipėmės dėl atsakomybės už tą veiklą. Tikrai nematau jokios kitokios priežasties – visi organai bendradarbiauja, viskas yra vieša, viskas yra teikiama viešumon, bet yra šiandien labai ta konkurencinė aplinka dėl rinkimų, matyt, tokia suaktyvinta“, – kalbėjo kolegijos vadovė.

Ji teigė nematanti kitos priežasties abejoti kolegijoje priimtais sprendimais bei užsimena, jog įstaigos darbuotojai dėl vykstančio konkurso į direktorius patiria spaudimą.

„Atvirai pasakysiu – aš nesuprantu, ką čia aiškintis. Ir niekas nesupranta“, – apie sprendimą kreiptis į teisėsaugą sakė laikinoji įstaigos vadovė.

„Suprantama turbūt tiems, kurie nori sudrumsti vandenį, kurie kažkaip tai skundžia“, – pridūrė ji.

Dėl kadencijų pasisakė teismas

D. Remeikienė į pareigas pirmą kartą išrinkta 2008 metais, o 2013 metais perrinkta antrai kadencijai. Tuomet trečią kartą ji į šias pareigas išrinkta 2018 metais.

Teismui pateiktame kolegijos atstovų paaiškinime buvo teigiama, kad taryba sprendė, jog 2018 metais D. Remeikienė paskirta antrai kadencijai, nes 2009 metais priimtas naujas Mokslo ir studijų įstatymas, kuriuo iki tol galioję teisės aktai pripažinti netekusiais galios.

Pati kolegija 2011 metais pertvarkyta į viešąją įstaigą, pakeistas jos statutas, todėl ji teisme teigė, kad įstaiga iki pertvarkymų ir po pertvarkymų neturėtų būti laikoma ta pačia aukštąja mokykla.

Vis dėlto šių argumentų nepalaikė nei pirmosios, nei apeliacinės instancijos teismas, kuris pernai didžiąją dalį kolegijos skundo atmetė ir nurodė nutraukti sutartį su įstaigos vadove.

 


Komentarai

9
Komentuoti
Paziurejau-2020-07-03
www.ramybe.lt adresas-Ligonines 12. ligonineje yra laidojimo namai,ar kaip cia suprasti?
o2020-07-03
www.ramybe.lt tegul netrina komentarų...
gal2020-07-03
užtektų tik www.ramybe.lt !!!
Cesiulis2020-07-01
Cesiulis buvo skandalais pagarsėjusios kolegijos ir jos direktorės pastumdėlis. Dabar sedi facebook kaip miesto vadas ir stumdo ji tokie dedes ir tetos is Vilniaus ir Alytaus, kuriem reikia tvarkytis savo reikalus.
Kazkam juokas vienas?2020-07-01
Matyt, raso kazkas is kolegijos vidaus ir turi gera posta prie direktores sono. Tai kaip jus ir ta profesionale taip profesionaliai vadovavo, kad kolegija atsidure paskutinej vietoj tarp 12 kolegiju? Ir kolegija garseja tik skandalais, pazeidimais, teismais. Su savo sudentais kariauja. Bet visi kiti mat kalti. Ot tai profesionales ir ju noras buti prilipus prie kedes ir kaltinti kitus. Cia tai tikras profesionalumas pulti? Jei rupetu kolegija, tai butu posta seniai uzleide, kad ateitu kiti ir is duobes istrauktu
Kur tas profesionalumas,2020-07-01
,jeigu kolegija paskutineje vietoje reitingu lenteleje? Ir nekaltinkite kazkokiu moteru-istatymu privalo laikytis, jeigu galima 2 kadencijas direktoriauti, tai ir nereikia issigalvoti visokiu budu, kad tik liktum poste. Gal tos, kurios nori uzimti vieta ir nedarbinguma vos ne metams suteike? Samokslo teoriju galima daug sukurti, bet tiesa viena- bylinetis su ministerija, kuri ir islaiko Alytaus kolegija, plius uzmoketi is ministerijos duotu pinigu teismo islaidas-neteisybes virsune.
Tomas2020-07-01
kai laimės direktoriaus konkursą tas, kuris eina su dabartine kolegijos direktore ar tik neprasides atleidimai is darbo tu kurie nepalaike ? manau, kad taip ir bus, kitos puses laimejimo atveju irgi gali buti panasiai. ir klausimas ka veiks direktore kai jai reiks iseiti is kolegijos ar paduos i teisma vel ?:)
Juokas vienas2020-07-01
Baikit jūs su ta kolegija juokus krėst. Akivaizdu, kelios moterėlės nori perimti valdymą, ir tai jau sėdynes niežti, kad nei giminės ministerijoj, nei draugės kitose kontorose nenumalšina to niežulio.
Gal kažkas ten ir buvo blogai padaryta, bet ta dabartinė direktorė yra profesionalė. Neliks Remeikienės, bus eilinė "profkė", nes matosi - kai kurių darbuotojų mentalitetas žemiau plintuso, o juk tokią įstaigą kuria asmenybės, tikrai - ne vidutinybės.
Atleiskite, mielo ponios ir garbus pone
Tai aisku,2020-07-01
niekas nieko nezino, viskas gerai, bendrauja civilizuotai. Teisingas komentaras buvo DELFYJE: ministerija islaiko kolegija, o kolegija bylinejasi su ministerija uz ministerijos pinigus. Kas cia per istatymai Lietuvoje, kad sitaip galima daryti?
traffix.lt