-4 c Alytus
Trečiadienis, Gruodžio 2d.
VideoreportažaiAktualijos
2020 Birželio 30d.
7

Alytuje – nerimas dėl geriamojo vandens (VIDEO)

titleNuotraukų galerija

Dalis Alytus miesto gyventojų pastebėjo, kad iš čiaupo bėgantis vanduo skleidžia nemalonų kvapą, ar turi pakitusią spalvą. Tokių pranešimų paskutiniu metu UAB „Dzūkijos vandenys“ sulaukė ne vieno.

Vandentiekininkai aiškina, kad mieste yra dvi vandens stotys: viena įmonės teritorijoje, kita Putinuose. Vykdant filtrų paleidimo – derinimo darbus, kurį laiką Putinų stotis nedirbo, todėl alytiškiams vanduo tiektas tik iš įmonės teritorijos.  Specialistų teigimu, dalyje vamzdynų  pasikeitė vandens tekėjimo kryptis ir vandens kiekis, kuris sujudino vamzdžiuose susikaupusius elementus ir šie ištekėjo pro vartotojų čiaupus.

Mangano oksidas – tai juodos dėmelės. Leistina  norma – 50 mikrogramų viename litre, jeigu jų daugiau – kyla pavojus žmogaus sveikatai.  „Dzūkijos vandenų“ Gamybos departamento vadovas Leonas Mackevičius teigia, kad normos neviršytos, bet pripažįsta, kad priartėjo prie 50 mikrogramų litrui.

„Nusiskundimų gavome iš Vidzgirio mikrorajono tai yra iš Jaunimo, Kaštonų ir Jurgiškių gatvių. Ėmėmės priemonių – išplovėme tinklus Jaunimo gatvėje ir ištyrę nustatėme, kad  Mangano kiekis yra leistinose ribose. Mes pastoviai vykdome monitoringą ir stebime. Pastebėjome, kad iš vandenvietės išeina 18 mikrogramų litrui, o pakeliui link vartotojo, tam tikrose teritorijose pakyla. Jeigu gyventojai pastebėjo, kad vandens kokybė pasikeitė, tuomet turi kreiptis į UAB „Dzūkijos vandenys“ dispečerinę (tel. 8 700 55510). Tokiu atveju mes reaguojame iškarto. Atvykę paimame mėginį, išvalome tinklus ir vėl tiriame vandens kokybę“, - sako UAB „Dzūkijos vandenys“ Gamybos departamento vadovas Leonas Mackevičius.

Alytaus mieste yra per 200 kilometrų vandentiekio tinklų. Trylika kilometrų pakeista naujais, šiuolaikiškais, dar apie 70 kilometrų plastikiniais. Likę tinklai pakloti dar sovietmečiu iš tuomet naudoto ketaus ir plieno.  

 

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

7
Komentuoti
Margarita2020-07-02
Putinuose labai kalkėtas ir dabar neskaidrus vanduo
DZUKIJOS VANDENYS2020-07-01
PAGEDO NE TIK VANDUO BET IR DARBU ATLIKIMO KOKYBE AVARINES TARNYBOS SMUKO PER PUS O KAINOS PAKILO 30 % GAL JAU LAIKAS LIKVIDUOT TA SARASKINO KONTORA JEI NESUGEBA ATLIKT AVARINIU DARBU O TIK PASTOVET IR PINIGUS PAIMT
2020-07-01
Ir Jazminų g. ta pati situacija, vanduo turi nemalonų kvapą
Va taip2020-07-01
Jurgiškių gatvė jau Likiškėlių mikrorajonas žurnaliste.
Rezultatas2020-07-01
Va ką reiškia kai sukišami dirbti savi, be kompetencijų ir reikalingo išsilavinimo. Atvežė iš miško kareivuką, tai dabar ir turim...
Vilija2020-07-01
Ir vidzgirio mikrorajone labai blogas kvapas vandenio
[volunges gatvėje]
Iš Dainavos mikrorajono2020-06-30
Nežinau dėl kokybės, bet dabar vandens iš krano nesinori gerti. Perku.
traffix.lt