4 c Alytus
Šeštadienis, Gruodžio 5d.
Politika
2020 Birželio 29d.
0

Seimo rinkimų nežinomųjų mažėja

titlePrieš 100 metų vykusių Lietuvoje pirmųjų Seimo rinkimų rezultatų Alytaus mieste ir apylinkėse lentelėAsociatyvi archyvinė iliustracija

Iki spalio 11-osios, kai rinksime naują Seimą, lieka vos kiek daugiau nei 100 dienų. Jas įveikti aktyvioje kampanijoje pasirengę vis daugiau kandidatų. Politikus kai kurios partijos jau pasverė surengdamos vidinius reitingus.

Parlamento rinkimų nežinomųjų mažėja, o savarankiškos politinės kampanijos dalyvių gretos su kiekviena savaite gausėja.

30-ojoje (Alytaus) rinkimų apygardoje, kur apie savo ketinimus tęsti darbą Seime jau anksčiau pareiškė Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatas Julius Sabatauskas, į kovą stojo ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LLRS) kandidatas – buvęs Alytaus miesto tarybos narys, sportinių šokių treneris, tarptautinių varžybų organizatorius ir teisėjas Kęstutis Bernatavičius. Savo partijos reitinge jis yra 50-as, o tai yra antroji Alytaus liberalo pozicija. Aukščiausiai reitinge iš Dzūkijos sostinės LLRS narių – 11 vieta – įvertinta ilgametė Alytaus miesto tarybos narė, buvusi vicemerė Nijolė Makštutienė, taip pat esanti partijos valdybos narė, Alytaus skyriaus pirmininkė ir regiono koordinatorė. Minėtame reitinge 56-as – alytiškis verslininkas Audrius Dailidonis, o 109 – buvęs miesto tarybos narys Arvydas Švirmickas.

69-ojoje (Dzūkijos) rinkimų apygardoje kol kas – taip pat du savarankiškos politinės kampanijos dalyviai – pretendentė į kandidatus, save išsikėlusi nepartinė Daiva Ulbinaitė ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) kandidatas Laurynas Kasčiūnas. Pastarasis partijos reitinge įvertintas aukšta trečia vieta ir nusileidžia tik nereitinguotiems Seimo rinkimų sąrašo lyderiams Ingridai Šimonytei bei Gabrieliui Landsbergiui.

21-as konservatorių reitinge – Vilius Semeška, 70-ojoje (Jotvingių) apygardoje besivaržysiantis su  Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatu Justu Pankausku. 26-as reitingo sąraše – dėl Alytaus aerodromo išlikimo ir magistralinio kelio nuo Kauno iki Alytaus kovojantis buvęs Laikinosios sostinės meras Andrius Kupčinskas. 35-oje pozicijoje – būsimas kandidatas Alytaus rinkimų apygardoje, miesto tarybos narys Povilas Labukas, TS-LKD reitinge lenkiantis  legendinį žalgirietį Sergejų Jovaišą. 44-oje konservatorių reitingo vietoje – Vaidas Šalaševičius, 63-iojoje (Sūduvos pietinėje) apygardoje kovosiantis su  Lietuvos socialdemokratų partijos kandidatu Tadu Prajara. TS-LKD priešrinkiminiame vertinime sutinkame ir daugiau pažįstamų pavardžių: 46 vietoje – iš Alytaus kilęs psichiatras Linas Slušnys, 48 ir 51 pozicijas užėmę Alytaus rajono savivaldybės tarybos nariai Gintautas Radžiukynas, Gintaras Chščenavičius, Alytaus miesto tarybos narys Andrius Jučas (67), dar vienas Dzūkijos sostinės politikas Vytas Jazepčikas (162), dabartinis miesto vicemeras Šarūnas Klėgeris (182) ir buvusi vicemerė Ona Suncovienė (192).

Savo kandidatus iki liepos 20 d. paskelbti turėtų ir Seimo rinkimuose dalyvaujanti, Alytuje – Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gatvėje – registruota partija „Lietuva – visų“. 


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt