17 c Alytus
Antradienis, Rugsėjo 22d.
AktualijosSveikata
2020 Birželio 26d.
0

Nuo liepos 1 d. kai kurie vaistai nebus kompensuojami, tačiau bus keičiami kitais

titleAsociatyvi iliustracijaAlytausgidas.lt nuotr.

Nuo liepos 1 dienos įsigaliosiančiame naujajame kompensuojamųjų vaistų kainyne įrašyta per 2 tūkst. vaistų, beveik 100 jų – nauji prekiniai pavadinimai. Tai – kraujo krešėjimą, širdies ir kraujagyslių, nervų sistemas veikiantys, taip pat antinavikiniai vaistai.

Kainyne sumažėjo daugiau nei 700 vaistų bazinės kainos, 1 tūkst. 200 – išliko nepakitusios.

Vaistų tiekėjai sutiko padaryti nuolaidas beveik 300 į kainyną įrašytų vaistų.

Siekiant užtikrinti nenutrūkstamą pacientų gydymą dalis vaistų – 238, nors neatitiko paciento priemokai taikomų reikalavimų, vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisijos sprendimu, liko ir naujajame kainyne. Šie vaistiniai preparatai laikomi būtinaisiais ir jų nėra galimybės pakeisti kitais. Daugiausia tai vieno gamintojo vaistai, biologiniai ir panašaus terapinio poveikio vaistai, taip pat – sudėtiniai preparatai.

24 vaistai nuo liepos 1 d. nebus išrašomi kaip kompensuojamieji, jie galės būti pakeičiami kitais esančiais kainyne kompensuojamaisiais vaistais.

Į kainyną įrašyti 17 naujų veikliųjų medžiagų, kurios jau prieinamos per 8 tūkst. pacientų. Dalis vaistų yra taikoma onkologinių ligų gydymui tokių kaip krūties vėžys, plaučių vėžys, urotelio karcinoma, kepenų ląstelių karcinoma, galvos ir kaklo plokščiųjų ląstelių vėžys, dauginė mieloma.

Skaičiuojama, kad naujasis kainynas per 2020 metų trečiąjį ketvirtį privalomojo sveikatos draudimo fondui (PSDF) leis sutaupyti apie 850 tūkst. eurų.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, už kompensuojamuosius vaistus Lietuvos vaistinėse pernai iš viso sumokėta 325 mln. eurų. Didžioji dalis – 303 mln. eurų – šios sumos buvo padengta iš PSDF.

Gyventojai kompensuojamųjų vaistų priemokoms iš viso išleido 22 mln. eurų – 17 mln. eurų mažiau nei 2018-aisiais. Daugiausia priemokų praėjusiais metais gyventojams teko sumokėti įsigyjant kardiologinių vaistų – 13 mln. eurų, nervų sistemą veikiančių – 1,9 mln. eurų ir virškinimo traktą veikiančių vaistų – 1,6 mln. eurų.

Šiuo metu priemoka už kompensuojamojo vaisto pakuotę, kai vaistas kompensuojamas 100 proc., Lietuvoje negali viršyti 6,36 euro. Statistika rodo, kad šiais metais vidutiniškai vienas pacientas už receptą prisimoka iki 2,60 euro.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt