1 c Alytus
Ketvirtadienis, Lapkričio 26d.
SveikataPolitika
2020 Birželio 23d.
3

Alytiškis Seimo narys: gydymas tampa loterija

title

Atslūgus koronaviruso pandemijai aiškėja, kad sveikatos apsaugos sistemoje vieną krizę keičia kita. Kelis karantino mėnesius neturėję galimybės patekti pas gydytojus gyventojai ir toliau negauna daugelio gydymo paslaugų.

„Pacientai užrašinėjami laukti dar kelis mėnesius eilėje, kad patektų pas gydytojus. Patys medikai sako, kad toks delsimas gali tapti žmogaus sveikatą ar net gyvybę lemiančiais faktoriais. Konsultacijos telefonu lyginamos su loterija – gydytojas ligą arba atspėja, arba ne. Tokią besitęsiančią situaciją, kai gyventojai negali gauti gydymo paslaugų, vadinu nauja sveikatos sistemos krize. Juk žmonės serga ir miršta ne tik dėl koronaviruso. Anaiptol, 99 procentai serga kitais susirgimais“, – sako J. Sabatauskas.

Seimo narys pažymi, kad patekti pas gydytojus tampa vis sunkiau – šią problemą karantinas tik apnuogino.

„Metų metais auga skaičius žmonių, kurie ligos atveju apskritai nė nesikreipia į gydymo įstaigas. Žmonės sėdi namie ir „gydosi patys“. Valstybės kontrolės ataskaita rodo, kad nuo 2010 m. nuo 23 iki 37 proc. padaugėjo gyventojų, kurie ligos atveju nesikreipia į gydymo įstaigas, penktadalis jų nesikreipia dėl per didelių eilių“, – sako J. Sabatauskas.

Politikas teigia, kad sveikatos apsaugos ministro nustatyti reikalavimai atnaujinti gydymo paslaugas įstaigoms iki 70 ar 80 procentų. Tačiau, pasak J. Sabatausko, medikai teigia, kad jie tegali priimti 50 procentų pacientų, lyginant su laikotarpiu iki karantino.

„Paslaugų neatnaujinančioms rajonų ligoninėms gresia uždarymai, nes nesuteikdamos nustatyto kiekio paslaugų jos negaus dalies finansavimo. Žinoma, taip bus įgyvendinti ministro Aurelijaus Verygos užmojai pagaliau uždaryti mažesniąsias ligonines. Bet kaip bus su pacientais, kurie jau dabar nepatenka pas gydytojus ir laiku negauna gydymo?“ – klausia J. Sabatauskas.

Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nariai, jau anksčiau paraginę sveikatos apsaugos ministrą nedelsti atnaujinant planines operacijas, dabar vėlgi ragina peržiūrėti prieštaringą gydytojų darbo keliose įstaigose tvarką pagal ciklus. Dėl tokios – per karantiną nustatytos tvarkos – pacientų eilės tik ilgėja, ypač rajonų ligoninėse, į kurias gydytojai specialistai gali atvykti tik atidirbę visą laiką savo pagrindinėje darbovietėje.


Komentarai

3
Komentuoti
Valerija2020-06-24
Tikrai, kad barakas. Pas reumotologa išvis negali užsiregistruoti. Pastoviai pasako, kaip registruojiesi nuotoliniu būdu. Talonų jau neturime pasako. Tai ką daryti, jeigu žmogui reikia, o spyga gausi. Na dar, taip nebuvo, kiek gyvenu. Baisu. Ar ilgai visas šis snipstas tęsis.
ALGIS2020-06-24
per kara laisvai nueidavom i poliklinika ir gaudavom paslaugas o dabar be sansu
Kurmis2020-06-24
Vienu žodžiu- blestva ir tiek
traffix.lt