0 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
VideoreportažaiLaisvalaikis ir kultūraKulinarinis gidas
2020 Birželio 22d.
11

Senąjį Alytaus geležinkelį primins nauja kavinė ant bėgių (VIDEOREPORTAŽAS. FOTO)

titleNuotraukų galerija

Alytaus mieste, prie Sveikatos tako, kuris daugiau nei 100 metų tarnavo kaip geležinkelio linija, pastatytas traukinys. Jis įkurdintas ant tikrų bėgių tarp abiejų Dailidės ežerėlių.

Tikimasi, kad ši vieta taps nauja traukos vieta su kavine su 32 sėdimomis vietomis.

Į Alytų iš Vilniaus šiandien atgabentame buvusiame lokomotyve ketinama įrengti ne tik kavinę, tačiau ir privatų muziejų, kurio lankytojams pro langus atsivers didžiosios Dailidės vaizdai.

Tai – ne pirmas priminimas apie gelžkelio arterijas Dzūkijos sostinėje.

2015 m. metais Alytuje, virš Nemuno, vietoje sugriauto geležinkelio tilto, ant senųjų taurų, buvo pastatytas Lietuvoje aukščiausias pėsčiųjų ir dviračių tiltas.

Alytaus mieste, Gardino g., yra išlikusi ir senoji geležinkelio stotis. Dar  1899 m. geležinkelis stotį buvo sujungęs su Augustavu (Lenkija), Gardinu (Baltarusija), Suvalkais (Lenkija), Varėna, priklausė tarptautinės magistralės Suvalkų žiedo atšakai. Linija Varėna - Alytus - Simnas - Suvalkai - Augustavas - Gardinas abiem galais jungėsi su tarptautinės svarbos geležinkeliu  Sankt-Peterburgas (Rusija) – Varšuva (Lenkija).

Geležinkelis pilnai veikė iki I pasaulinio karo, kol rusų kariuomenė, pasitraukdama iš Alytaus 1915 m., jo tiltą, virš upės kabojusi net 33 metrų aukštyje, susprogdino. Miestą perėmę vokiečiai 1920 m. atstatė medinį 35 m aukščio geležinkelio tiltą.

„Traukiniai iš Kauno pro Alytų dar važiuodavo iki Artilerijos stoties (Alytausgidas.lt pastaba – Varėnos r. Glūko k.) iki pat 1926 m. sausio, kai buvo nuspręsta uždaryti ir išardyti nesaugų medinį tiltą Alytuje, o ilgainiui demontuoti atšaką į Varėną“, - primena Dzūkijos sostinėje registruota „Olita-Orany“ asociacija, kurios iniciatyva mieste prieš daugiau nei dešimtmetį pradėta galvoti apie „sugriauto“ tilto atstatymą, buvo sumanyti dviračių-traukinių ir kiti mūsų krašto pažinimo žygiai, vykstantys iki šių dienų.

Būsima alytiškių ir miesto svečių traukos vieta traukiniu-kavine-muziejumi Sveikatos take tarp Dailidžių rūpinasi šios idėjos ir verslo savininkė Milena Platūkė.

Fotogalerija

  • Leono Žukausko nuotr.

Naujausios žinios

Komentarai

11
Komentuoti
ALGIS2020-06-24
pries metus zadejo atidaryt kavine lyg Tortilija,dainu sleny ,bet kol kas nesimato
NU GERAS2020-06-23
KAIP KURIE ŽMONĖS SU GERA FANTAZIJA TOKIU MAŽAI LIETUVOJE YRA
Originalu2020-06-23
Gerai sugalvota
Viktor2020-06-23
Labas. Kiek šita parodija kainavo ir kiek ji juokins mūsų miesto žmones, a?. Ate.
Ooo2020-06-23
Kas išvogė Alytaus geležinkelio bėgius ? Urtinait ? Kaltų nėra ? Reikėtų muziejuje apie tai papasakoti
Super!2020-06-23
Būtent tokių iniciatyvų ir reikia Alytui, Ačiū!
kests2020-06-23
puiku...o kodėl nepaleidus vasarą traukinuko pėsčiųjų taku nuo RIMI iki tilto,(tokio kaip druskininkuose) būtų smagu vaikams ir pagyvenusiems pasiekti dainų slėnį....
Tomas2020-06-23
Super! Daugiau tokiu objektu alytuje.
Rolis2020-06-22
Jo tik platukis sau kapeika prisidurs
Raimis2020-06-22
Puiki idėja ! Sėkmės!
Gelzkelis2020-06-22
Smagu, kad naujų objektų randas Alytuje
traffix.lt