0 c Alytus
Sekmadienis, Lapkričio 29d.
VideoreportažaiLaisvalaikis ir kultūraPolitika
2020 Birželio 22d.
1

Dėl valstybinio statuso suteikimo Alytaus teatrui savivaldybė kreipėsi į Seimą ir ministrą

title

Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis ir vicemerė Jurgita Šukevičienė pirmadienį pasirašė kreipimąsi, skirtą Seimui ir Kultūros ministrui.

Prašoma Alytaus miesto teatrui suteikti valstybinio teatro statusą. Dokumente rašoma, kad tai sudarys sąlygas ir galimybes teatrui nuosekliai dirbti, išsaugos vienintelį profesionalaus scenos meno atstovą Pietų Lietuvoje nuo periodiškų jo išlikimo klausimų.

„Mes manome, kad tiek Alytaus teatro infrastruktūra, tiek žmogiškasis kapitalas, profesionali teatro trupė galėtų reprezentuoti visą Pietų Lietuvos regioną. Jeigu teatras taptų valstybiniu – atsivertų visai kitos galimybės, pritrauktume daugiau profesionalių kūrėjų, todėl tikimės, kad tiek LR Kultūros ministerija, tiek Alytaus miesto vadovai pažiūrės į šį kreipimąsi teigiamai ir regione turėsime valstybinį teatrą",- sakė buvusi Alytaus miesto teatro direktorė Inesa Pilvelytė.

Kreipimuisi ir siekiui tapti valstybiniu teatru pritaria ir miesto vadovai. Anot N. Cesiulio, kelias nebus lengvas. Jeigu prie teatro išlaikymo prisidėtų valstybė, būtų galima pritraukti daugiau kūrėjų ir žiūrovų, mano meras, kuris Kultūros ministrą Mindaugą Kvietkauską priims rugsėjo pradžioje.

Alytaus miesto teatrui, skaičiuojančiam trisdešimtą sezoną, pastarieji metai itin sėkmingi. Pernai režisierės ir aktorės Andros Kavaliauskaitės spektaklis „Seen" įvertintas „Auksiniu scenos kryžiumi", Rumunijoje vykusiame tarptautiniame teatrų festivalyje „Babel", kuriame dalyvavo 26 šalių teatrai,  alytiškių parodytas režisieriaus Alberto Vidžiūno spektaklis „(Ne) vaikų žaidimai" pripažintas geriausiu.  Pripažinimo sulaukta ir festivaliuose Lietuvoje.

Kultūrą miesto savivaldybėje kuruojančios vicemerės J. Šukevičienės nenustebino teatralų noras siekti valstybinio teatro statuso. Esą kurėjai savo profesionalumą įrodė ne tik teatro scenose Lietuvoje ir užsienyje, bet ir rengdami mieste vykstančias šventes.

Alytaus teatras, siekiantis tapti valstybiniu, gali pasidžiaugti pasiekimais ne tik scenose. 2020 metais laimėtas dvejus metus truksiantis Europos  Sąjungos finansuojamas projektas bei 4 metus vyksiantis ir 14 partnerių iš 10 užsienio šalių apjungsiantis „Creative Europe“ programos projektas.


Naujausios žinios

Komentarai

1
Komentuoti
TiKSLIAI2020-06-22
....IR VEL DAINUSHKOS-opiumas liaudzhiai-tiek zhadetos ZHVYRUOTOS gatves jau ishaksfaltuotos-MALADEC.....
traffix.lt