19 c Alytus
Antradienis, Liepos 7d.
DzūkijaAktualijos
2020 Birželio 22d.
2

Tiriamas Nemunas: aplinkosaugininkai teigia, kad vanduo nėra toksiškas ir pavojingas

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Gauti pirmųjų Nemuno vandens mėginių, paimtų viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie žuvų kritimą Baltarusijos teritorijoje dėl galimos Nemuno taršos, tyrimų rezultatai, praneša Aplinkos apsaugos agentūra.

Šie mėginiai buvo paimti birželio 15 d. aukščiau Druskininkų savivaldybės ir ties Alytaus rajono Raitininkų seniūnijos Druskininkų kaimu, siekiant kuo skubiau nustatyti į Lietuvos teritoriją atitekančio Nemuno vandens kokybę.

Tyrimų duomenimis, daugumos tirtų pavojingų medžiagų (sunkieji metalai, lakieji organiniai junginiai, policikliniai aromatiniai angliavandeniliai, ftalatai, chlorfenoliai, polichlorinti bifenilai) neaptikta, o kelių – tik visai mažos koncentracijos.

Atlikti vandens ekotoksiškumo tyrimai parodė, kad Nemuno vanduo netoksiškas, t. y. vandens organizmams nėra pavojingas.

Birželio 18 d. vandens mėginiai buvo paimti pakartotinai.

Dar kartą jie bus paimti šiandien, birželio 22 d. Šių tyrimų rezultatus planuojama turėti kitos savaitės pradžioje.


Komentarai

2
Komentuoti
Nuosmukis2020-07-01
aplinkosaugoje gerokai aktyvesnis,negu buvo anksčiau,gal nepatiks ,bet tikru vardu išsireikšiu,tai yra tarybiniais laikais,alytiškiai viską žinojo apie Nemuną ir drąsiai maudėsi,dabar gi tapo tabu,kieno kaltė,kaip iš tikro ,koks vanduo Nemunu teka ?
ALGIS2020-06-23
tai nesupratau ,tai vanduo yra ar nera .O gal tik neuzerstas. paprasciau rasykit o tai prisikoreliuojat su inicijavimu ir validuojat zurnaliugos
traffix.lt