9 c Alytus
Šeštadienis, Rugsėjo 19d.
Transportas
2020 Birželio 25d.
3

Alytuje bus galima legaliai viršyti greitį

title

Lietuvoje startuoja pirmoji iniciatyva, skirta suteikti galimybę adrenalino mėgėjams legaliai ir saugiai lenktyniauti traukos (angliškai – Drag) lenktynėse – „Legalus dragas“.

Pirmoji prie iniciatyvos prisijungusi savivaldybė – Alytaus miesto savivaldybė. Jau birželio 28 dieną, sekmadienį, Dzūkijos sostinėje įvyks pirmasis renginys „Legalus dragas Alytus 2020“. Pirmajame renginyje galės dalyvauti visi norintys automobilių sporto entuziastai, besilaikantys organizatorių nustatytų privalomų dalyvių saugumo reikalavimų.

„Džiaugiamės, kad pagaliau pribrendome organizuoti legalias, vadinasi, ir saugias traukos lenktynes adrenalino mėgėjams, nes iki šiol jaunimas tiesiog žaisdavo su likimu, rizikuodavo savo ir aplinkinių gyvybe. Dar smagiau, kad Alytus pirmasis parodė pavyzdį ir lyderystę, kad tokių legalių drago vietų Lietuvoje atsirastų daugiau”, - sako Alytaus meras Nerijus Cesiulis.

Neturėdami tam skirtų vietų lenktyniauti legaliai, vairuotojai dažnai tai daro nesaugiai tiek savo, tiek aplinkinių atžvilgiu. Projektas „Legalus dragas“ inicijuotas siekiant išvengti skaudžių pasekmių dalyvaujant nelegaliose varžybose, kartu suteikti galimybę adrenalino mėgėjams pasidžiaugti greičiu. Projektą organizuoja Lietuvos kelių policijos tarnyba, bendradarbiaudama su ilgamečiais traukos lenktynių organizatoriais DragFest.LT ir Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF).

„Kelių policininkai puikiai žino, kad šalyje yra nemažai vairuotojų, mėgstančių paspausti akseleratorių, todėl džiaugiamės, kad jiems bus sudaryta galimybė tai daryti legaliai, saugioje vietoje. Kviečiame tai daryti legaliose lenktynėse, o ne šalies keliuose, kur to tikrai netoleruosime“, - teigia Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys.

Projekto „Legalus dragas” metu savivaldybėse numatyta įrengti lenktynių vietas. Jose turės būti įvykdyti tokie lenktynių saugumo reikalavimai, kaip tinkama lenktynių trasa bei kelio danga, dalyvių instruktavimas bei priežiūra, saugios vietos žiūrovams, medicinos atstovų, ugniagesių dalyvavimas ir pan. Projektu taip pat siekiama populiarinti legalų traukos varžybų sportą, skatinti saugų eismą, rodyti saugų pavyzdį jaunimui, auginti naująją sportininkų kartą bei kurti šventę žiūrovams ir dalyviams.

Daugiau informacijos apie „Legalaus drago“ renginį Alytuje ČIA.

Dragas – tai automobilių traukos varžybos, kuriose automobiliai startuoja po du, tarpusavyje varžantis siekdami įveikti 402,336m (1/4 mylios) trasą pirmi. Lietuvoje traukos varžybos vyksta jau daugiau nei 20 metų ir kasmet pritraukia vis daugiau sportininkų ir gerbėjų.


Komentarai

3
Komentuoti
durnių laivas2020-06-28
jeigu valdžioje sėdintys buduliai palaimina tada legalu, jeigu tai bandytai padaryt pats jau chuliganiškas vairavimas, tai gal buduliai tegul padaro ir tam skirtą trasą o ne gadina niekaip nesuremontuojamas miesto gatves....
Vycka2020-06-20
Prašome paskelbti visą gatvių sąrašą kur bus galima viršyti greitį.
O KIEK 2020-06-19
BUS GALIMA VIRSYTI GERAI BUTU KAD IKI KAUNO BUTU GALIMA LEKT NORS KOKIU 120
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Rudens lygė