20 c Alytus
Šeštadienis, Rugpjūčio 8d.
Laisvalaikis ir kultūraPolitika
2020 Birželio 18d.
3

Seimo narys: Alytaus teatrui laikas tapti valstybiniu

title

Teatras Alytuje turi senas tradicijas nuo Smetonos laikų. Vaidinimai vyko Šaulių namuose. Vėliau teatrui sėkmingai vadovavo žinomas režisierius, aktorius Valentinas Kirlys. Po jo estafetę iš mėgėjų perėmė Arvydas Kinderis, Dalia Kimantaitė, Loreta Liausaitė ir visas būrys miesto ir pagal sutartis dirbančių profesionalių režisierių ir talentingų aktorių.

Tai – Auksinio scenos kryžiaus laureatė Andra Kavaliauskaitė, Jonas Gaižauskas, Eugenijus Rakauskas, Tomas Kunčinas, Erika Jaciunskaitė, Eglė Juškaitė, Rasa Grigutytė, Tadas Gryn, Doloresa Kazragytė, Tomas Vaisieta, Inesa Pilvelytė, Vidas Vaškius, Tomas Kliukas, Onutė Gudaitytė, Vaidas Praspaliauskas, Žydrūnas Gorelčenko, Alma Purvinytė, Gytis Padegimas, Arvydas Lebeliūnas ir daug kitų.

Lietuvos Muzikos ir teatro akademija surinko Alytaus teatrui aktorių kursą. Visus ketverius  metus talkino ir pati legendinė Jaunimo teatro, garsiojo dešimtuko aktorių režisierė, pedagogė Dalia Tamulevičiūtė, aktorius Vladas Bagdonas ir kiti dėstytojai, profesoriai.

Teatras per paskutinius keletą metų šoktelėjo menine, vadybine verte į aukštumas. Lietuvos valstybiniai ir nacionaliniai teatrai dabar su didele pagarba žiūri į mūsų miesto teatrą. Alytaus teatras nebenusileidžia profesionalumu ne tik vaidyba, režisūra, bet ir visa reikiama technika: garso ir apšvietimo aparatūra. Pastatas visiškai pritaikytas vykdyti aukšto lygio profesionalią teatro veiklą. Profesionaliai veikia ir vadybininkų komanda bei administracija.

Lietuvos teatrai gan dažnai į savo repertuarus įtraukia ir Alytų. Domisi ir kviečia miesto aktorius filmuotis įvairiuose televizijos, kino filmuose ir dalyvauti edukaciniuose projektuose. Į miesto teatrą kurti ir vaidinti atvažiuoja kompozitoriai, dailininkai, režisieriai, aktoriai.
Užaugo žiūrovas, kuris dabar į teatrą jau veda savo mažuosius žiūrovus. Taigi galima teigti, kad tikslas pasiektas.

Alytaus teatras vertas įgyti aukščiausiąjį statusą – tapti Alytaus valstybiniu teatru.

Taip, teatras užaugo, visiems padėka, kurie ilgai ir kantriai brandino ir sukūrė tai, ko mažiausiai, gal net pats teatras tikėjosi. Alytus be teatro dabar jau sunkiai įsivaizduojamas. Tenka pridėti, kad tokios pat nuomonės yra ir kiti valstybiniai ir nacionaliniai Lietuvos teatrai.
Manau, kad laikas Alytaus teatrui tapti vieninteliu Pietų Lietuvos valstybiniu teatru. Aukšti pasiekimai, pelnomi teatro apdovanojimai, aukštas gastrolių Lietuvoje ir užsienyje skaičius, edukacijų programos, tarptautiniai projektai – abejonių nebelieka, laikas pradėti startuoti ir ruošti raštą aukščiausiu lygmeniu Kultūros ministerijai.

Gavus aukštesnįjį statusą, atsiveria galimybės atstovauti Lietuvai pasaulyje su kitų šalių valstybiniais ar nacionaliniais teatrais. Esu dėkingas, kad mūsų idėjai taip pat pritaria ir miesto meras Nerijus Cesiulis.

Nežinia, kiek užtruks visas procesas, bet istorinis startas nuo šios idėjos jau prasidėjo.

Su tankesniu širdies plakimu miesto ir teatro bendruomenė lauks šio istorinio įvykio ir sprendimo. Tai nelengvas darbas, kuris lauks kantrybės diskutuojant su kultūros ministru. Sėkmės visam teatro kolektyvui!

Seimo narys Robertas Šarknickas


Komentarai

3
Komentuoti
Saulius2020-06-21
iš kokios sąskaitos bus apmokėta ši šarknicko politinė reklama???
Alfreda 2020-06-19
Patys geriausi prisiminimai susiję su Alytaus liaudies teatru.Teko su V.Kirliu vadovaujant režisieriui D.Dobriškai vaidinti daugelyje spektaklių pagrindinėse rolėse.Liaudies teatrų varžybose laimėdavom prizines vietas.Buvusių aktorių turbūt jau mažai belikę,o nuotraukos spektaklių buvo saugomos šaulių namuose.Kažin kur jos dabar ,gal kas nors žinote?
Jonas2020-06-18
Ne visus (as) vadovus paminėjote :]
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žydiška gatvelė