1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
Alytaus rajonasLaisvalaikis ir kultūra
2020 Birželio 22d.
5

Joninės: nuo vainikų, laužų iki Dambrausko, Stalionio, Zvonkuvienės dainų (PAPILDYTA)

titleNuotraukų galerijaJonų estrada SimneAlytausgidas.lt nuotr.

Dzūkai pasiilgo švenčių ir vieni kitų, todėl, laikantis visų atsargumo priemonių, Joninių laužai suliepsnos jau nuo šeštadienio, birželio 20-osios. Pirmieji švęsti pradės  Daugų miesto gyventojai.

Pirmieji Joninių šventes Alytaus rajone suskubo rengti Daugai ir Mergalaukis.

Simno miesto parke, Jonų estradoje, šventė vyks Joninių išvakarėse, birželio 23 d. Čia žibės tradicinė šios nakties ugnis ir kvepės vasaros žolynais. Lietuvių liaudies dainas dainuos solistė Vaida Žvirblė, grieš „Simnyčios“ kapela, Jonus sveikins Margaritos ir Rugilės duetas, vyrų vokalinis ansamblis „Credo“, grupės „Pop du“, „Žiburys“ ir „Bent“. Janinoms bus skirtos estrados atlikėjo Romo Dambrausko romantiškos melodijos. Vakaro dangų raižys lazeriai.

Vandens ir ugnies fiestą žiūrovams Joninių organizatoriai birželio 23 d. rengia ir Butrimonyse. Čia po remonto gaivia banga vėl ištrykš gražusis miestelio fontanas, o vandens pursluose atsispindės ugnies šou ir fejerverkų žybsniai. Vietos meno kolektyvų programą „Pinsim Joninių vainiką“ paįvairins Trakų rajono Onuškio liaudiškos muzikos kapela ir grupė „Bernužėliai“.

Trumpiausią vasaros naktį nemiegos ir Pivašiūnai. Ant Ilgio ežero kranto varduvininkams bus skirta teatralizuota programa, kurią parengė kaimynai – Alovės folkloro ansamblis „Susiedai“. Grieš Pivašiūnų kaimo kapela „Klėtis“, šoks Alytaus meno kolektyvas „Rūta“, iš Daugų atvyks Ilonos ir Sigito duetas, iš Alytaus – dainininkai „Romantikai“. Diskoteka - su  žinomu dainų autoriumi bei atlikėju Paulium Stalioniu.

Nemunaičio miestelio aikštėje birželio 23-osios vakarą taip pat liepsnos Joninių laužas, o jaunimas eis ieškoti stebuklingojo paparčio žiedo. Jeigu beieškodami išalks, „Šefas ant ratų“ ne tik pavalgydins, bet ir pamokys, kaip patiems gaminti skaniai ir sveikai. Tai – Alytaus rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro projektas. Keramikė Rita Gegužienė burtais ir legendomis apipintą vakarą mokys prisijaukinti molį, o Laimutė Zajančkauskienė padės merginoms pinti vainikus. Žaidimus ir pamokėles keis smagios melodijos, kurias dovanos Nemunaičio „Smiltė“, „čiulbės“ Dubičių meno kolektyvas „Lakštucis“, aidės Alytaus  meno kolektyvo „Dzūkijos aidas“ melodijos. Diskotekos linksmybes žada populiari grupė „Pašėlę vyrukai“.

Joninių išvakarėse jau penktus metus iš eilės šventę organizuoja Krokialaukio seniūnijos bendruomenė „Želmuo“. Bendruomenės vadovas Algis Malaškevičius džiaugiasi, kad šiais metais Jonines surengti padeda ir Alytaus rajono savivaldybė.

Ūdrijos parapijos sode susirinkę bendruomenės nariai turės ką veikti – merginos varžysis, pindamos gražiausių žolynų vainikus, vaikinai ieškos paparčio žiedo, bus linksmų žaidimų ir rungčių, o apsnūdusius ragins vakaro vedėja – linksmoji Marceliutė. Koncertuos grupė „Pašėlęs mikrofonas“.

Beveik visi Joninių renginiai finansuojami Alytaus rajono savivaldybės lėšomis.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

PAPILDYTA

Tradiciškai Jonininių šventė rengiama ir Alytaus rajone, Radžiūnuose, ant Nemuno upės kranto esančioje „Tarzanijoje“, kur birželio 23 d. koncertuos Giedrius Leškevičius, grupė „Kava“ ir Katažina Zvonkuvienė. Joninės „Tarzanijoje“ – mokamos: ekologinis mokestis – 5 Eur.

Fotogalerija


Naujausios žinios

Komentarai

5
Komentuoti
Nu2020-06-24
Važiavom į Butrimonis fontano pažiūrėt. Meras fb rašė, kad jau veikia. Tai neveikia vis gi. Šventė puiki, bet dėl fonrano nebuvo....
Urtė2020-06-23
Alytaus miestas joninių nešvenčia? Nesugebama dainų slėnyje laužo ir kapelos suorganizuoti?
Mindaugai,2020-06-23
Miroslave nėra nei Jono, nei Janės, o katrie buvo, tai išvarė in Simnų ar Tarzanijon. Atlaidai juk irgi ne kožnoj bažnyčioj, neperspausk.
Mindaugas2020-06-22
O Miroslave apie Jonines visai ne užsiminta. Kodėl?
Iš Alytaus2020-06-22
Puiku, 10 balų Rajono savivaldybei - šitiek renginių, žinomi atlikėjai. O kas mieste - alus ir tamsa?
traffix.lt