9 c Alytus
Šeštadienis, Spalio 31d.
DzūkijaAktualijos
2020 Birželio 16d.
2

Negyvų žuvų Nemune Lietuvos ekspertai neranda, žvejai – rado ir prie Alytaus (ATNAUJINTA)

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Antradienį gauti pirmieji ties Alytumi ir Druskininkais pirmadienį paimtų Nemuno vandens mėginių tyrimų rezultatai rodo, praneša Aplinkos apsaugos agentūra (AAA). Jos duomenimis, vandenyje sumažėjęs deguonies kiekis, tačiau jo trūkumas nefiksuojamas, nes nesiekė minimalios koncentracijos ribos.

Mėginiai buvo paėmti pasirodžius informacijai, kad Baltarusijos teritorijoje Nemune ties Gardinu gaišta žuvys. Pasak AAA ekspertų, pirmadienį, kai buvo imami mėginiai, vandens temperatūra Nemune buvo gana aukšta – apie 20-21 C°, todėl vandenyje galėjo sumažėti deguonies, nes kuo aukštesnė vandens temperatūra, tuo mažiau deguonies jame ištirpsta.

Baltarusijos žvejų ir neetatinių gamtos saugotojų nuostabai, tokios pat versijos laikosi ir pirmas išvadas paskelbę jų  valstybiniai aplinkosaugininkai.

Kaip Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo kolegos iš Newgrodno.by, kitokių išvadų, deja, ir nebesitikima, nors keliose vietose Nemune su negyvomis žuvimis praėjusį savaitgalį buvo aptikta ir mėlyna, vandenį aptraukusi, galimai cheminės kilmės medžiaga, o dar anksčiau Gardino valymo įrengimuose buvo pastebima aktyviai žalios (salotinės) spalvos medžiaga, kuri, kaip teigiama Baltarusijos aplinkosaugininkų, buvo nekenksminga.

Po galimos Gardino ekologinės nelaimės paimtuose vandens ėminiuose Druskininkuose nustatyta 5,7 mg/l O2 ištirpusio deguonies koncentracija, o paimtuose ties Druskininkų kaimu (Raitininkų sen., Alytaus r.) – 6,3 mg/l O2. Teisės aktų nustatyta ribinė vertė yra ≥ 7 mg/l O2, minimali koncentracija – 4 mg/l O2. Šių tyrimų duomenys rodo, kad deguonies koncentracija vandenyje mažesnė už ribinę vertę, bet nesiekė minimalios kritinės ribos, kuri turi labai didelės reikšmės gyviesiems vandens organizmams.

Kitų tyrimų – biogeninių medžiagų, organinių medžiagų pagal biocheminį deguonies sunaudojimą, sunkiųjų metalų, lakiųjų organinių junginių, policiklinių aromatinių angliavandenilių, ftalatų, chlorfenolių, polichlorintų bifenilų – rezultatus planuojama turėti kitos savaitės pradžioje.
Be to, papildomai bus atliekami vandens toksiškumo tyrimai.

Įdomu tai, kad nugaišusių žuvų Nemune Lietuvos ekspertai nerado, nors tokių, mūsų portalo žiniomis, dar praėjusią savaitę buvo pastebėta ties Merkine, o pirmadienį – ties Birštonu ir Prienais.

ATNAUJINTA

Kol Lietuvos aplinkosaugininkai negyvų žuvų mūsų Nemuno pusėje neranda ir taip jau nuo praėjusios savaitės, šiandien (trečiadienį) žvejai keletą žuvų (karšių ir plakių) be jokių gyvybės ženklų rado upėje šalia Kaniūkų tilto prieš pat Alytaus miestą.


Komentarai

2
Komentuoti
ALGIS2020-06-18
per kabineto langa nesimato bet jei viedra vandens ispilsi i pamiske tai nuskausmins kaip uz milijona
na...2020-06-17
kad musu ekspertai nerado nieko keisto, jie nieko neranda, nei ekologistikos nei grigeo....tuo neras ir staiukyno fabrikelio...
traffix.lt