0 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
AktualijosSveikataNuomonėKulinarinis gidas
2020 Birželio 13d.
0

Jei jūsų pasiilgo Seinų ar Suvalkų „Biedronka“...

titleAsociatyvi iliustracija

Palenkėje pastarosiomis paromis užregistruota 15 naujų koronaviruso užsikrėtimo atvejų (palyginimui visoje Lietuvoje – 4), tai Lenkijos ir Lietuvos premjerams nesutrukdė atidaryti šalių sienų ir nuo šiandienos, birželio 12 d., vėl galime laisvai važiuoti į Lenkiją, o šios kaimyninės šalies gyventojai – pas mus.

Tiesa, pasak Lietuvos Respublikos premjero Sauliaus Skvernelio, „Baltijos valstybių, Lietuvos ir Lenkijos sveikatos apsaugos ir užsienio reikalų ministrai tęs glaudų koordinavimą, siekiant išvengti įvežtinių COVID-19 atvejų“.

Neaišku, ar pas mus skubės lenkai, tačiau ypatingai skubėti į Lenkiją lietuviams kol kas, matyt, nepatartina – vien Palenkėje užregistruota gerokai per 500 COVID-19 atvejų (visoje Lenkijoje – per 28 tūkst.) ir tai dešimtimis kartų lenkia užsikrėtimo koronavirusu Alytaus, Dzūkijos krašte galimybes.

Žinoma, jeigu jūsų pasiilgo Seinų ar Suvalkų „Biedronka“, gal dar „Kaufland“, „Tesco“ ar Lenkijoje pigiausias „Auchan“ Bialystoke, tokie atvejai, be abejo ... neatidėliotini. Tačiau neužmirškime, kad taip galime tapti ne tik minėtų prekybos tinklų, deja, ir „corona“ klientais, o į Dzūkiją  parsivešime ne vien pigiau įsigytų prekių, bet ir lengviau nei namie pasigautą virusą.

Nelikus nuolatinės kontrolės prie Lietuvos sienos su Lenkija į šią šalį išvykti arba iš jos atvykti į Lietuvą bus galima bet kurioje vietoje, taip pat – ir dzūkams patogiausiame ... „Vynotekos“ (Lazdijų – Aradninkų) poste.

Nors Lietuvos ir Lenkijos siena vėl atsivėrė,  keliaujant reiktų nepamirštant asmens tapatybės dokumento – paso ar tapatybės kortelės, nes abiejų šalių pareigūnai turės teisę vykdyti pasirinktinius patikrinimus.

Jau galime laisvai vykti į Lenkiją, taip pat Latviją, tačiau draudimas keliauti į Kaliningradą (Rusija), kur COVID-19 atvejų skaičius – vis dar didelis, negalime, kaip ir į Baltarusiją, kurią pravažiuoti leidžiama, tačiau išvažiuoti – ne.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt