7 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
Politika
2020 Birželio 10d.
12

Seimo rinkimai: pirmi pretendentai Alytaus ir Dzūkijos apygardose – konservatorius, socialdemokratas ir nepartinė

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Iki Seimo rinkimų likus kiek daugiau nei 100 dienų savarankiškų politinės kampanijos dalyvių šalyje – jau per 100, tarp jų – ir pirmieji, prie starto linijos stoję Alytaus miesto, rajono gyventojams aktualiose rinkimų apygardose.

Miestietiška vadinamoje Alytaus rinkimų apygardoje (Nr. 30) savo, kaip savarankiško dalyvio kandidatūrą, rinkėjams pateikė dabartinis Seimo narys, vienas socialdemokratų (Lietuvos socialdemokratų partijos) vidinio reitingo lyderių, alytiškis Julius Sabatauskas (g. 1958 m.), jo kampanijos iždininku bus Stasys Andriuškevičius.

Dzūkijos rinkimų apygardoje (Nr. 69) pirmaisiais savarankiškais kandidatu tapo dabartinis Seimo narys, vienas aktyviausių Alytaus rajone, Dzūkijoje besireiškiančių konservatorių (Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų) partijos narių, vilnietis Laurynas Kasčiūnas (g. 1982 m.). Jo rinkimų iždininke bus Kamilė Šeraitė.

Pretendente į kandidatus Dzūkijos rinkimų apygardoje tapo iš Dzūkijos kilusi nepartinė Daiva Ulbinaitė (g. 1970 m.) – buvusi LR prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja. Jos rinkimų kampanijos iždininke bus Jolanta Žutautienė.

Naujoje – Pasaulio lietuvių (nr. 71) – apygardoje kandidate tapo konservatoriams atstovausianti, iš pasaulio kraštiečių akcijų Alytuje pažįstama Dalia Asanavičiūtė (g. 1975 m.), iki rinkimų kampanijos ėjusi Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkės pareigas.  Kandidatės iždininke bus Sandra Larčenkienė.

2 iš minėtų 4 politikų jau gavo rinkimams reikalingų lėšų. L. Kasčiūną 300 eurų suma parėmė jo žmona Monika, o 5 tūkst. eurų skyrė atstovaujama partija. D. Ulbinaitė savo rinkimų kampanijai paaukojo 1 tūkst. Eur.

Vienmandatėse rinkimų apygardose partijų keliami kandidatai gali būti registruojami savarankiškais arba atstovaujamaisiais politinės kampanijos dalyviais.

Partijos kelti kandidatų sąrašus daugiamandatėje rinkimų apygardoje ir (ar) kandidatus vienmandatėse rinkimų apygardose (jei šie kandidatai nebuvo registruoti politinės kampanijos dalyviais), taip pat  asmenys save kelti kandidatais ir dalyvauti rinkimuose gali tik tuomet, jei jie  registruojami savarankiškais politinės kampanijos dalyviais.

Seimo rinkimai vyks spalio 11 d.

Politinės kampanijos dalyviai registruojami iki liepos 20 d.


Komentarai

12
Komentuoti
gana2020-06-11
Nu ir kas ,kad tas trintukas gime tremtyje? Nepateisino tada tremtinio vardo niekaip.Uz ji tikrai nebalsuos dzukai,gana!
Patikslinimas2020-06-11
Venciaus niekas "neišėdė". Pats apsiskelbė, kad išėjo iš partijos, kad dovaną sau gimtadienio proga pasidarė. Cha cha cha, tikras muilas
Tetai Vydai2020-06-11
J.Sabatauskas gimė tremtyje
Vyda Vakauskaite2020-06-11
Aciu Dievui ir alytaus gido zurnalistams uz savalaike informacija.
Julius Sabatauskas turi duoti ataskaita uz veika.Istatymus ne tik reikia kurti, bet butina parlamentine kontrole o jeigu deklaruoji, kad esi socialdemokratas tai irodyk darbais ir komunikacija.As uz tave nesu prastesne nei geresne.Kaip cia atsitiko kad Julius Sabatauskas gime1958 m. ir tapo tremtiniu.Tada kas mes tokie gime 1951 m. ir veliau Lietuvoje?
Alytaus gido zurnaliste suzinok ir atsakyk. Is ties idomu ir svarbu zinoti uz ka cia mus maitoja..
Nu jooo 2020-06-11
Ulbinaitė tamsi persona ir tokių Alytaus miestui tikrai nereikia. Nepriekaištinga reputacija nepasižymėjo ir prezidentūroje - tamsių dėmių liko ir tikrai turėjo, nes antraip nebūtų pradėję jokio tyrimo. Tyrimas nevyksta jei žmogus " ne prie ko" anot Grybauskaitės ????, o Ulbinaitę nuo visiško kracho išgelbėjo tik mūsų prezidentūros "Geležinė Ledi Tulpė" - argi ne taip ?????????????
teise manyti2020-06-11
O Dieve! Sabatauskas! Manau ir ka jis padare? manyciau tik sau ir savo palikuonim besirupinantis...,taip pat ir Ulbinaite..nu siaubas kas darosi..ir ko jie tikisi cia Alytuje? Negi rasis pas mus dar zmoniu uz juos balsuoti? o Siaube ! kas darosi,lovio nenori paleisti,nei morales nei sazines nerasta! ..,o Stasiukas prie ko sliejasi? oj geras...be zodziu...nu pirmyn,matysim kas iseis.
Įdomu2020-06-10
ar p. Ulbinaitė per paskutinius 5 metus buvo nors kartą Alytuj ? p. Ulbinaite, kokios mieste didžiausios bėdos šiuo metu ir kaip, kada jas spręsite ?
Sabatauskas 2020-06-10
Ką konkrečiai Alytiškiam padarė per 12 metų dirbdamas Seime ? Žinom, kad mėgsta fotografuotis per renginius, o ką konkrečiai daugiau ? Kodėl Juonio nepašalino po žemių skandalo, kodėl nesidomėjo Cicėno padangų fabriku ir gaisru Ekologistikoj ? Išėdė Vencių iš partijos, nes Vencius viešino ldddpistų nesamones
Linksma2020-06-10
Tuoj prasidės dar nematytų klounų pasirodymai, juos transliuos purvasklaida už pinigus. Julius daug gėlių dalins, fotografuosis. Dėl vaizdo susitiks su rinkėjais
O2020-06-10
Aš palaikysiu Ulbinaitę. Valstybę turi valdyt apie tai supratimą turintys žmonės, o ne visokie prašalaičiai
VAU2020-06-10
Kokie kandidatai ! Pvz Ulbinaitė neseniai vieną straipsnį parašė ir moteriškė nusprendė, kad ji mus gali atstovauti Seime ??? O Asanavičiūtė ? Ką ji nuveikė miestui, kas čia per braškė iš užsienio sugrįžo ? Vienu žodžiu, dzūkelius durneliais laiko...
JulĖ2020-06-10
Jeigu ir eisiu į rinkimus tai tik tam, kad sabataucko julių užbraukčiau juodu markeriu.
traffix.lt