19 c Alytus
Trečiadienis, Rugpjūčio 12d.
Sveikata
2020 Birželio 9d.
0

Veiklą atnaujina vis daugiau Alytaus apskrities gydymo įstaigų

titleNuotraukų galerijaAsociatyvi iliustracijaAlytausgidas.lt skaitytojo nuotrauka

Iš Lietuvoje veikiančių gydymo įstaigų 70 proc. poliklinikų, taip pat beveik 85 proc. ligoninių ir kiek daugiau nei 83 proc. odontologijos kabinetų jau atvėrė ar ketina atverti duris pacientams artimiausiu metu, informuoja Sveikatos apsaugos ministerija.

Planinės paslaugos gydymo įstaigose buvo sustabdytos, siekiant užkirsti kelią koronavirusinės infekcijos (COVID-19) plitimo rizikoms.
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, Lietuvoje ligoninių paslaugų atnaujinimo planus yra pateikusios, pradėjusios veiklą bei priima pacientus 168 ligoninės, 1 tūkst. 530 poliklinikų ir 1 tūkst. 773 odontologijos kabinetai.

Ligoninės. Alytaus apskrityje veiklą atnaujina 17 (81,7 proc.) ligoninių, palyginimui – Marijampolės apskrityje – 5 (90 proc.), Kauno apskrityje – 22 (76 proc.), Vilniaus apskrityje – 42 (100 proc.).

Poliklinikos. Alytaus apskrityje veiklą atnaujina 77 (55 proc.) poliklinikos, pvz.: Marijampolės apskrityje – 44 (100 proc.), Kauno apskrityje – 333 (74 proc.), Vilniaus apskrityje – 277 (54 proc.).

Odontologijos paslaugas teikiančios įstaigos. Alytaus apskrityje veiklą atnaujina 65 (84,6 proc.) odontologijos kabinetai, Marijampolės apskrityje – 66 (85,71 proc.), Kauno apskrityje – 463 (78 proc.), Vilniaus apskrityje – 536 (67,3 proc.).

Gydymo įstaigų veikla oficialiai atnaujinama yra tada, kai jos parengia, suderina su NVSC paslaugų atnaujinimo ir teikimo planą, kaip turi būti užtikrinta tinkama infekcijų kontrolė, pacientų ir medikų saugumas.

Gydymo įstaigų veikla atnaujinta laikoma, kai pagal minėtą planą įstaigos pradeda veiklą. Karantino laikotarpiu kiekviena gydymo įstaiga pati nusprendžia, nuo kada ir kokių paslaugų teikimas bus atnaujintas, kaip jos bus teikiamos pacientams – nuotoliniu būdu ar gyvai priimant pacientus, kaip bus valdomi pacientų srautai.

Alytaus apskrities Stasio Kudirkos ligoninė informuoja, kad jos konsultacijų poliklinikoje dirbantys gydytojai specialistai teikia II lygio ambulatorines paslaugas, o konsultacijų teikimas vyksta laikantis visų infekcijos kontrolės reikalavimų karantino metu.

Registruotis pas gydytoją specialistą galima tik telefonu, todėl gali būti telefoninio ryšio perkrovos, todėl ligoninė maloniai prašo pacientų supratimo ir tolerancijos. Pasikeitus ambulatorinių konsultacijų teikimo sąlygoms, švelninant infekcijų kontrolės režimą,  bus padidintas vizitų pas gydytojus specialistus skaičius.

DIAGNOSTIKA
gyd. endoskopuotojai-echoskopuotojai – G. Kuratczyk, S. Katkevičius, A. Ališauskas, A. Krušinskas,
gyd. echoskopuotoja – S. Marcinkienė
Atliekami EKG, VEM, EEG tyrimai.

RADIOLOGIJA
Skyriaus darbo laikas darbo dienomis nuo 8 iki 18 val. (atliekami rentgenologiniai, mamografiniai, KT ir MRT tyrimai). Skubūs rentgenologiniai ir KT tyrimai atliekami visą parą.

Skambinti ir registruotis tel. 8 315 69900 (nuo 7 iki 19 val.). Būtinas šeimos gydytojo elektroninis siuntimas.

Planinių ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimas atnaujintas ir Alytaus poliklinikoje, skambinti tel. 8 315 36603 ir registruotis nuotolinei šeimos gydytojo, slaugytojo arba gydytojo specialisto konsultacijai. Jeigu nuotolinės konsultacijos metu šeimos gydytojas ar slaugytojas nusprendžia, kad reikalinga tiesioginio kontakto su šeimos gydytoju konsultacija, tada pats gydytojas arba slaugytojas  užregistruos vizitui. Jeigu nuotolinės konsultacijos metu šeimos gydytojas specialistas nusprendžia, kad Jums reikalinga tiesioginio kontakto su gydytoju specialistu konsultacija, tada pats gydytojas specialistas Jus užregistruos konsultacijai.

Į polikliniką atvykti likus ne daugiau nei 10 min. iki paskirto vizito laiko (esant būtinybei – ne daugiau kaip vienas lydintis asmuo), būtinai su apsauginėmis priemonėmis, t.y. apsaugine veido kauke ir pageidautina su pirštinėmis. Atvykstant privalote turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Laukdami patekimo į polikliniką ir poliklinikos viduje vienas nuo kito laikytis saugaus 2 metrų atstumo.

Prie poliklinikos įėjimo bus pamatuojama temperatūra. Karščiuojantys daugiau kaip 37°C pacientai į poliklinikos patalpas neįleidžiami. Pacientams nurodoma kreiptis nuotoliniu būdu į šeimos gydytoją dėl tolimesnių rekomendacijų. Įėjus į polikliniką būtina dezinfekuoti rankas.
Poliklinikos viduje liftu vienu metu gali naudotis tik vienas pacientas, esant poreikiui – ne daugiau kaip vienas lydintis asmuo.

 

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose