28 c Alytus
Šeštadienis, Rugpjūčio 15d.
Alytus
2020 Birželio 9d.
4

Apgadintų aikštelių su naujais konteineriais tvarkymą turėtų finansuoti draudikai (FOTO)

titleNuotraukų galerijaAlytausgidas.lt nuotr.

Birželio liūtis išbandymu tapo ne tik kelių tiesėjams, statybininkams, tačiau ir Alytaus regiono atliekų tvarkymo centrui (ARATC), Dzūkijoje diegiančiam naujo tipo atliekų rūšiavimo konteinerius ir jų aikšteles.

Kaip jau rašėme, o tai savo nuotraukomis iliustravo skaitytojai, savaitgalį Alytaus mieste lietus ne tik merkė, tačiau ir keliose vietose apgadino  naujus atliekų rūšiavimo konteinerius bei jų aikšteles.

Kokia buvo patirta žala, kas ją atlygins?

Į šį ir kitus klausimus atsakė ARATC aplinkosaugos valdymo ir planavimo padalinio vadovė Erika Mockevičienė.

- Kokia ir kokiose miesto vietose buvo nustatyta žala po šio savaitgalio?

- Žala padaryta vienintelėje priduotoje konteinerių aikštelėje Užuolankos g.

Patirta apie 3 tūkst. 500 eurų žala, sumą patikslins draudimo bendrovė.

- Keli naujieji objektai iki liūties buvo priduoti ir, pvz., drausti?

- Šiandienos duomenimis, priduotos ir apdraustos yra 92 aikštelės su konteineriais.

- Kas pagal sutartį yra atsakingas, prisiėmė atsakomybę?

- Pagal rangos sutartį už aikštelių įrengimo kokybę atsakingas yra viešųjų pirkimų būdu parinktas techninis prižiūrėtojas.

- Kiek ir kam kainuos papildomas aikštelių, konteinerių sutvarkymas ir parengimas galutiniam naudojimui?

- Užuolankos g. – draudiminis įvykis, draudimo bendrovei pranešta.

- Po liūties papildomi darbai dėl požeminių konteinerių įtvirtinimo, aikštelių sutvarkymo vykdomi ir kitose Alytaus vietose, gal jau žinoma, kokia yra bendra žalas?

- Dėl žalos, padarytos nepriduotose aikštelėse (statybvietėse) rangovas savo ruožtu kreipėsi į draudikus dėl žalos atlyginimo.

Į techninius klausimus atsakė ARATC veiklos organizavimo padalinio vyriausiasis specialistas, energetikas Vitas Klimas, kurio pasiteiravome:

- Kiek iš viso naujų aikštelių bus Alytaus mieste?

- Dabar turime jau 92 iš 131 įrengti planuojamų mieste. Pavyzdžiui, Alytaus rajone tokių bus 45.

- Ar Jurgiškių g. ir kitose vietose darbus, kurių po liūties vėl prireikė naujose aikštelėse, finansuoja ARATC, ar tai savo lėšomis atlieka rangovas?

- Taip, papildomus darbus finansuoja patys naujų aikštelių rangovai, inžinerinių tinklų specialistai iš bendrovės KRS. Penktadienį konteinerius jie buvo pritvirtinę, tačiau liūtis juos išvertė, šiomis dienomis aikštelės tvarkomos iš naujo, atliekami papildomi betonavimo ir kiti darbai, kuriuos KRS atlieka savo sąskaita.

- Kurie naujųjų konteinerių, aikštelių įrengimo darbai, ARATC, kaip užsakovo, vertinimu, rangovų, techninių prižiūrėtojų, ekspertuotojų buvo atlikti kokybiškai (galimai nekokybiškai)?

- Mūsų manymu, darbai buvo atlikti kokybiškai, tiek KRS, tiek techninio prižiūrėtojo „Ademo techninė priežiūra“, tiek ekspertų biuro. Sutinku, kad galima diskutuoti dėl tų aikštelių, kur lietaus metus teka ar suteka daugiau vandens, tačiau vietos konteineriams buvo parinktos geros, o įrengimo darbai atlikti tinkamai.

Fotogalerija


Komentarai

4
Komentuoti
DAINIUS2020-06-10
o tai jūs labai protingi ir viską mokate ir išmanote weee ir kūrmiai tai ko jūs ne seime sėdit .o čia šitam šūde kapstotės.
Weee2020-06-10
Kas blogai atliko darbus, tai tegu ir ištaiso broką, o ne vėl kažkas turi finansuoti. Lyg būtų aš darau broką,o paskui vėl man moka ir vėl darau broką ir taip sau uždirbinėja. Turėtų būti kažkokia garantija. O broką lai taiso savo lėšomis, gal pajus atsakomybę, o jos dabar niekas neturi.
Kurmis2020-06-10
Jeigu būtų gerai plytelės paklotos nieko būtų nebuvę. Pažiūrėjus kaip vykdomi darbai visoms aikštelėms po žiemos bus galas. Jeigu per dvi dienas padaro aikštelę ir sumontoja konteinerius -greitas darbas kreivas vaikas sakydavo senoliai ...
ale2020-06-09
teisingai kriause betono ant virsaus trinkeles ir darbai priduoti ,betono neisplaus va cia tai mintis
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose