1 c Alytus
Ketvirtadienis, Gruodžio 3d.
Laisvalaikis ir kultūra
2020 Birželio 9d.
0

Kino teatrus birželį planuojama atidaryti su laukiamiausia lietuviška premjera

title


Filmas į Lietuvos kino teatrus atkeliaus kartu su jų atdarymu – birželio 26-ąją, praneša bene laukiamiausio lietuviško filmo „Nova Lituania“ kūrėjai, net per karantiną sulaukę įvairių tarptautinių apdovanojimų.

Debiutinis scenarijaus autoriaus ir režisieriaus, Vokietijoje vykusiame „GoEast“ kino festivalyje geriausiu pripažinto, Karolio Kaupinio filmas „Nova Lituania“ geriausiu buvo pripažintas ir Atėnų (Graikija), Rygos (Latvija) festivaliuose. Įvertinimo sulaukta ir Lietuvoje – filmas pelnė specialųjį Vilniaus kino festivalio „Kino pavasaris“ apdovanojimą  „Cineuropa“.

Paskutiniuosius tarpukario metus vaizduojantis filmas seka geografijos profesoriaus – Kazio Pakšto prototipo, pastangas įtikinti vyriausybę kuo greičiau sukurti atsarginę valstybę užjūryje ir taip gelbėtis nuo artėjančios pražūties – okupacijos. Katastrofos nuojautą turi tik pagrindinis herojus, kol jo svajone apie galimą rojų žemėje patiki dar vienas žmogus – šalies premjeras.

„Pagrindinio filmo veikėjo plėtojama atsarginės Lietuvos idėja turi vieną didelį trūkumą – iliuziją, kad kažkur gali būti vieta, kurioje nebūtų čia egzistuojančių problemų. Šiandieninė situacija tą netobulumą parodo dar akivaizdžiau, todėl ir filmas šiandieninėje pasaulio realybėje atsiskleidžia naujai“, - sako K. Kaupinis, manantis, kad pandemijos kontekste filmas įgavo naujo aktualumo, todėl dar svarbiau jį parodyti būtent dabar, o ne rudenį, į kurį savo premjeras nukėlė daugelis kitų filmų kūrėjų.

„Nova Lituania“ filmas pasakoja istoriją, kuri galėjo būti – iš tiesų tuometinis premjeras Juozas Tūbelis tuomet įsiklausė ir pažadėjo paskambinti K. Pakštui. Tik tas skambutis vis dėlto neįvyko – premjerą netrukus ištiko infarktas. Čia fantazijas pradeda kutenti klausimas, o kaip būtų, jeigu būtų? Filme vaidina Eglė Gabrėnaitė, Aleksandras Kazanavičius, Vaidotas Martinaitis, Valentinas Masalskis, Rasa Samuolytė.

Filmą „Nova Lituania“ prodiusavo Marija Razgutė, gamybą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt