0 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
NuomonėTechnologijos
2020 Birželio 8d.
10

Dr. Žmuidinavičius dėl naujos gamyklos: kiekvienas chemikas pasakytų – gudraujate

titleNuotraukų galerija

Nuotoliniu būdu pristatyta buvusio medvilnės kombinato patalpose norima steigti iškastinės mineralinės uolienos perdirbimo gamykla „MSLT01“. Šios bendrovės vadovas Andrius Stasiukynas bei jam talkinančios įmonės „Aplinkos vadyba“ atstovas, aplinkos apsaugos projektų vadovas Kornelijus Klinga atsakė į aktualius klausimus, kuriuos pateikė Alytaus miesto tarybos nariai ir kiti Pramonės g. 1 pastate planuojamais gamybos procesais besidomintieji.

„MSLT01“ gamyklos poveikio aplinkai vertinimo (PAV) ataskaitos pristatyme visuomenei per nuotolį dėl itin prastos perduodamo garso kokybės nedaug suprantamas buvo chemijos mokslų daktaro Donato Žmuidinavičiaus pasisakymas, tačiau K. Klingai ir A. Stasiukynui dėl jų deklaruojamos unikalios gamybos, jis pakomentavo, kad dėl beatliekinio proceso „panašu, gudraujama“, ką esą „pasakyti galėtų kiekvienas chemikas“.

Raštu atsiųstame paklausime Kembridžo universiteto auklėtinis D. Žmuidinavičius jam ir kitiems alytiškiams rūpimas promblemas išdėstė taip, kad „MSLT01“ ar „Aplinkos vadyba“ galėtų ne tik viešai, tačiau ir pilnai atsakyti į klausimus apie reagentų, granito pristatymą bei kitas aktualijas dėl:

A) Schemos, kuriomis gatvėmis bus transportuojami reagentai

B) Avarijų likvidavimo plano – reagentams transportuojant išsiliejus (atsižvelgiant, kad yra Gulbynės draustinis, pensionatas, gyvenamieji namai, darbo vietos)

C) Schemų, kaip bus laviruojama prie gamyklos, laukiama savo eilės pakrauti ir iškrauti ir t.t.

... Darbuotojų automobilių statymo schemos, bei viešuoju transportu atvykimo schemos...“.

„Sunku būtų ką nors ir atsakyti į tokį didelį kiekį klausimų, atsakymus pateiksime raštu“, - trumpai atsakė K. Klinga.

Klausimų nestokojo ir miesto politikai, o vienas aktyviausių diskusijoje dalyvavusių tarybos narių Valerijus Vencius pristatyme pasigedo kolegų, t. y. kitų tarybos narių. „Mero taip pat nėra ... o juk galima rizika po gaisro ir žmonių reakcijos turėtų būti vertinamos jautriau“, - pristatymo metu parašė tarybos narys, į ką A. Stasiukynas sureagavo žodžiais „čia – jau politika“.

Politikų pristatyme netrūko ir ne tik vietinių. Miesto merui Nerijui Cesiuliui priskirtu kanalu bendravo Seimo narys Julius Sabatauskas. Jis teiravosi, ar Pramonės g. 1 planuojama „nėra rizikos faktorius šalia gyvenantiems“ Putinų, Pramonės ir aplinkinių vietovių gyventojams? „Gyvenamieji namai į teritorijos apsaugos zoną nepatenka“, - atsakė K. Klinga. Parlamentaras dar mėgino klausti dėl būsimos gamyklos įtakos taip pat Pramonės g. pradžioje veikiančiai savitarnos valgyklai „Šefo bufetas“.

„Žinome, kas aplinkui dirba, kas kuo kvėpuoja ir ką daro“, - kalbėjo A. Stasiukynas, o jam pristatyme talkinęs „Aplinkos vadybos“ atstovas patvirtino, jog „neturi informacijos, kad minėtas bufetas veiktų maitinimo veiklai pritaikytoje patalpoje“.

Buvo domimasi ir dėl būsimos gamyklos poveikio šalia dirbantiems, sportinę aprangą užsienio rinkoms siuvantiems bendrovės „Haltex“ darbuotojams. „Garo išleidimo vamzdis bus ne mažiau 200 metrų nuo „Haltex“, - ramino „MSLT01“ bendrovės vadovas.

„Dirbu gretimoje įmonėje. Kaip žinia, darbo sąlygos nėra labai patenkinamos: didelis triukšmas, dulkių kalnai, trumpos privalomos pertraukos. Ar tikrai jūsų įmonėje sąlygos bus geros“, - klausė Rūta prisistačiusi interesantė ir gavo A. Stasiukyno atsakymą, kad darbo sąlygos naujoje gamykloje bus aukščiausio lygio, kokios tik įmanomos.

„Gipsas statyboms arba kaip medžiaga 3D spausdintuvams”, - iš iškastinės mineralinės uolienos perdirbimo gamyklos išvažiuosiančias, toliau panaudojamas atliekas vardijo A. Stasiukynas, taip pat atsakydamas ir į V. Venciaus klausimą dėl unikalios, „gamtai nekenkiančios ir beatliekinės“ technologijos, kurios autoriai – gamyklą Alytuje kurti norinti bendrovė „MSLT01” su mokslininkų grupe, Pramonės g. 1 pastato ekspertizę užsakę ir atlikę dar prieš gaisrą „Ekologistikoje“ ir tai dar kartą padarę po to.

Lietuvos žaliųjų partijos pirmininko pavaduotoja Ieva Budraitė teiravosi dėl gamybinių nuotekų. PAV (poveikio aplinkai vertinimo) ataskaitoje pamačiusi informaciją, kad „gamybinės nuotekos nesusidarys", jog „... buitinės nuotekos bus išleidžiamos į centralizuotus tinklus nevalytos", alytiškė žalioji paklausė tiesiai: „PAV ataskaitoje teigiama, kad jos nesusidarys, nes vanduo bus naudojamas uždaru ciklu. Kaip taip gali būti? Ar neliks jokių vandens/nuotekų likučių? Ar nekyla rizika dėl nuotekų dumblo užteršimo sunkiaisiais metalais?".

Advokatų profesinei bendrijai „Čerka ir partneriai" atstovaujantis advokatas Tomas Juodeikis klausė, kodėl planuojamos gamyklos „veikla priskiriama ne 20.1 EVRK grupei, o 20.5? Ar veiklą priskiriant 20.5 EVRK grupei, buvo nagrinėjamos šios grupės klases ir jų aprašymai?“. Dėl „MSLT01“ gamyklos būsimos veiklos ypatumų teiravosi ir daugiau interesantų, „Aplinkos vadybos" ir „MSLT01” atstovai į neatsakytus klausimus pažadėjo atsakyti vėliau ir atsakymus pateikti raštu.

Fotogalerija


Komentarai

10
Komentuoti
vaje vaje2020-06-09
saugok viespatie nuo tokiu verslininku, jau is Druskininku isvijo tai sugalvojo Alytuj savo nesvaru versla
Neringa2020-06-09
Mes nesutinkam,kad būtų ši gamykla
Viktor.2020-06-09
Kodėl Stasiukynas pas save namuose gali visa tai dirbti, o tik po geru metų ir mums pasakytų ar viskas tada bus geria. Tegul bando savo kieme chemijomis užsiimti.
Vidas2020-06-09
Mineralinės žaliavos transportavimas iš Vokietijos jau pats savaime yra keliantis labai daug klaustukų. Jei gamyba tokia beatliekinė, kodėl tada nestatoma tokia gamykla prie iškasenų telkinio? Simboliška, kad gamyklą bandoma įkurti buvusios medvilnės gamyklos teritorijoje, kur žaliava buvo vežama iš Vidurinės Azijos šalių, buvo naudojama begaliniai kiekiai šarmų, rūgščių, dažų ir kitokių cheminių medžiagų. Kuo viskas baigėsi, žinome, tik niekas nesuskaičiavo kiek darbuotojų mirė nuo onkologinių ligų, kurių atsiradimą paskatino minėtų cheminių medžiagų naudojimas gamyboje.
Kodėl2020-06-09
Kodėl Stasiukynas ignoravo savivaldybės prašymą surengti pristatymą "gyvai" ? Alytiškiai irgi norėjo dalyvauti. Mūsų mieste !!! ruošiamasi statyti cheminį monstrą, ruošiamasi šimtus tūkstančių tonų chemikalų toje gamykloje laikyti. Ar žmonės suvokia kokią "dovanėlę" nori mums įsūdyti ? Nėra pasaulyje analogų, kad bent panašios gamyklos į planuojamą, būtų miesto teritorijoje.
TiKSLIAI2020-06-09
...GERIAUSIAS variantas butu minimos pragaro gamyklos atsiradimas kazhkur laukuose-tai rodo PAROLONAS....je...
kests2020-06-09
taigi gyrėmės, kad pramonės miestas, laukiam investuotojų, atsiras darbo vietų....o dabar stoja piestu ir dar prieš vietinį verslininką....be to čia ir yra pramoninis rajonas, vis geriau negu sunaikinamo aerodromo vietoj..
Alytaus Minedaz2020-06-09
Dyrba tik už Eur po kilimu
paspirtukas2020-06-08
kur musu mylimiausias meras? kodel svarstymas ne viesas o per atstuma ir taip skubinama kad viskas tik rastu ir ne viesai...?

alytuj bus ziauru..
Alytuškis2020-06-08
Kodėl mūsų meras nedalyvavo. Ar jis nori nusišalyti nuo atsakomybės .
traffix.lt