6 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
SportasFutbolas
2020 Birželio 4d.
3

DFK „Dainava“ laukia Amerikoje, Anglijoje, Australijoje ir Ispanijoje žaidusio legionieriaus

titleDFK „Dainava“, kuri šiemet remsis daugiausia vietos futbolo auklėtiniais, 2020-ųjų sezonui užregistravo ir kelis legionierius, vienas jų – L. Qerimi

Penktam sezonui iš eilės Lietuvos futbolo federacijos (LFF) I lygoje besirengianti DFK „Dainava“ komanda, šiemet subūrusi itin gausų įvairių kartų Alytaus futbolo auklėtinių būrį, užregistravo ir, kaip tikimasi, pajėgių užsieniečių.

Nors šiemet dainaviškių gretose nėra pastaraisiais metais pasižymėjusių kolumbiečių, kaip jau skelbėme, šiemet legionierių – itin nedaug, o draugiją anksčiau jau pristatytam Donecko (Ukraina) „Šachtar“ auklėtiniui, saugui Ruslan Kisil (g. 1991 m.) draugiją palaikys dar vienas, regis,  įdomus atradimas iš užsienio, jis – žinomų Anglijos futbolo akademijų ugdytinis Lorenzo Qerimi (g. 1997 m.).
 
Per savo karjerą „Fulham”, „Reading“ ir „Southhampton” akademijose, jaunių ir jaunimo elito komandose žaidęs saugas dėl karantino aplinkybių į Alytų kok kas negrįžo ir sezono starto rungtynėse su Mažeikių „Atmosfera“ Alytuje dar nežais, tačiau, kaip tikimasi, taps DFK „Dainava“ pastiprinimu artimiausioje ateityje.

L. Qerimi be minėtų akademijų Anglijoje ir „Pulse Academy“ JAV, per savo profesionalią karjerą rungtyniavo įvairių lygų komandose – nuo su FC „Chelsea“ bendradarbiaujančiu anglų ketvirtosios lygos Olderšoto FC „Aldershot Town” iki šeštosios lygos AFC „Mousehole” iš Kornvelio grafystės, pastaraisiais metais atstovavo Australijos pirmosios lygos „Heidelberg United” ir kitoms šio kontinento vienuolikėms, Ispanijos trečiosios lygos Alikantės CF „Hercules ir kt.

Itin spalvingos sportinės biografijos savininko silpniausia puse, kaip matome, galima būtų laikyti nepastovumą, o kas taip pat krenta į akis – negarantuota smūgiavimo technika. Tačiau L. Qerimi pasižymi geru driblingu, aikštės matymu ir ypatingu greičiu, kuris jaunystėje jam leido laimėti ne vieną ilgos distancijos bėgimą Anglijoje. Dar vienas Lorenzo pliusas, matyt, sudarysiantis sąlygas rasti geresnį ryšį su DFK „Dainava“ treneriais Povilu Baliukoniu ir Nerijumi Bartkevičiumi, yra tai, kad L. Qerimi, kaip ir dainaviškių strategai, turi vaikų ir jaunių treniravimo patirties.

Tiek Povilui, tiek Nerijui pagrindinis Alytaus reprezentacinės futbolo komandos vairas patikėtas po 5 metų pertraukos. 2015 m. jie tapo LFF I lygoje debiutavusios Alytaus FM „Auskos“ treneriais. Tuomet pagrindinę miesto vienuolikę sudarė daugiausia jauni, perspektyvūs, tačiau vyrų futbole „plunksnuotis“ vos pradedantys 16-mečiai ir jaunesni jų auklėtiniai iš futbolo akademijos „Dainava“, o FM „Auskai“ trenerių  duetas vadovavo pusę sezono, kol vadžių neperėmė treneris Ričardas Grigaliūnas, buvęs „Alyčio“, taip pat „Atlanto“ ir „Mažeikių“ vyriausiasis treneris.

Mažeikiai – pirmasis Alytaus DFK „Dainavos“ varžovas LFF I lygoje, o jų atstovė „Atmosfera“, praėjusiame sezone buvusi viena iš pirmenybių „paspirtukių“, prieš šių metų startą pasipildžiusi patyrusiais žaidėjai – Algimantu Bačanskiu (buv. Gargždų „Banga“), Ryčiu Leliūga (buv. Vilniaus „Žalgiris“), Mariumi Papšiu (buv. Telšių „Džiugas“) – kol kas bene labiausiai nenuspėjama I lygos komanda.


Komentarai

3
Komentuoti
Alfredo2020-06-06
koks skirtumas ar pataiko i kamuoli, svarbiausia kad gerai baliavotu
Tai2020-06-06
Kas parašyta tai Messis atvyko, būtų gerai, kad nors į riedanti kamuolį pataikytu.
Alytus2020-06-06
Jo jo i pirma lyga zvsigzde;Dnu ka tu cia rasineji;D
traffix.lt