17 c Alytus
Sekmadienis, Liepos 12d.
Verslas
2020 Birželio 3d.
1

Milijoninį lietuvių krovinį lenkai rado po mulču

title„Suvalkų kurjerio“ nuotr.

370 tūkst. pakelių nelegalių cigarečių, kurių vertė viršija 5 milijonus zlotų (gerokai per 1 milijoną eurų) – tokį krovinį, vykstantį iš Lietuvos, prie savo valstybinės sienos sustabdė be išaiškino  Lenkijos muitinės ir mokesčių specialistai.

Krovinį per Kalvarijų-Budzisko pasienio postą vežė 56 metų amžiaus vairuotojas iš Lietuvos, vairavęs TIR muitinės tranzito ženklu žymėtą vilkiką, kuriuo oficialiai gabeno maišus medžio žievių mulču.

Kad į Lenkiją įvažiavo ne tik ekologiška produkcija, tačiau ir po ja paslėpti kontrabandiniai rūkalai, paaiškėjo panaudojus rentgeno techniką. Dėžės su nelegaliomis cigaretėmis buvo rastos po oficialiai deklaruotu kroviniu.

Palenkės žiniasklaida paskaičiavo, kad jeigu sulaikytos cigaretės būtų patekę į Lenkijos tabako rinką, jų valstybės iždas būtų praradęs 8,5 mln. zlotų (beveik 2 mln. Eur) nesumokėtų mokesčių.

Cigaretės su sunkvežimiu – konfiskuoti, o vairuotojas iš Lietuvos teismo sprendimu suimtas 3 mėnesiams. Vyrui iškelta baudžiamoji byla, pagal kurią gresia iki 10 metų laisvės atėmimo bausmė.


Komentarai

1
Komentuoti
svaine2020-06-03
Vairaves tira gal dar zinot kas per daiktas.Juokdarys rasytojas
traffix.lt