6 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
112Politika
2020 Birželio 2d.
0

Politikai prieš rinkimus nori įsiteikti ir vagims?

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Baudžiamoji atsakomybė už vagystę, sukčiavimą, turto pasisavinimą ar iššvaistymą grės tik padarius nemažesnę nei 250 Eur žalą (šiuo metu – 150 Eur), o laisvės atėmimo bausmė už tokius nusikaltimus grėstų tik padarius ne mažesnę nei 500 Eur žalą (šiuo metu – 250 Eur). Tokioms Teisingumo ministerijos siūlomoms pataisoms vienbalsiai pritarė Vyriausybė.

Baudžiamojo kodekso pataisas svarstys Seimas, pasisakysiantis dėl mažinamos atsakomybės už turtinius ir finansinius nusikaltimus.

Nerimu dėl šių pataisų pasidalino Lietuvos prekybininkai, spėjantys, kad priimtos pataisos „vagims leis parduotuvėse siautėti nevaldomai“.

Prekybos sektorius jau dabar, iki gyvenimo ilgapirščiams palengvinimo, susiduria su nebaudžiamumo problema – per metus padaroma žala kartais siekia iki 0,4% prekybininkų apyvartos ir gali sudaryti daugiau nei 48 mln. eurų.

Teisingumo ministerijos ir Vyriausybės noras dekriminalizuoti dalį vadinamųjų „mažų“ nusikaltimų tarsi yra suprantamas ir sumažintų darbo krūvį policijai, tačiau panašu, kad sprendimas daugiau būtų naudingas nusikaltėliams.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt