7 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
Švietimas
2020 Birželio 2d.
0

Įvardinta stojimo į universitetines studijas mažiausio balo kartelė

title

Minimalus stojamasis balas tiek į valstybės finansuojamas, tiek į nefinansuojamas vietas – 5,4 balo, dėl to sutarė Lietuvos universitetai. 2020 m. priėmimui į universitetines pirmosios pakopos ir vientisąsias studijas mažiausio stojamojo konkursinio balo kartelė – 5,4 balo, informavo Lietuvos universitetų rektorių konferencija (LURK).

Išimtis turėjo būti taikoma Klaipėdos universitete, stojant į jūrų inžinerijos valstybės nefinansuojamą vietą čia minimalus stojamasis balas turėjo siekti 5,0 kartelę, tačiau uostmiesčio universiteto senatas iš naujo priėmė sprendimą, kad minimalus stojamasis balas į visas programas bus toks pat kaip ir kituose valstybiniuose universitetuose – 5,4 balo.

Paskutinis apsisprendė Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) senatas, patvirtinęs, kad utaip pat taikys bendrą visų valstybinių universitetų nustatytą stojamojo balo kartelę.

Apskaičiuojant mažiausio stojamojo konkursinio balo vertę į ją nebus įskaičiuoti atskirų universitetų nusistatomi papildomi balai. Anksčiau apskaičiuojant stojamojo balo vertę atskiri universitetai nusistatydavo papildomus kriterijus, už kuriuos būdavo skiriami papildomi balai. Papildomi balai bus pridėti tik Lietuvos ir tarptautinių dalykinių olimpiadų, konkursų ir kitų svarbių renginių laimėtojams.

Bendrasis priėmimas į šalies universitetus ir kolegijas prasidėjo birželio 1-ąją. Norintys jame dalyvauti kviečiami iki rugpjūčio 18 d. 12 val. teikti prašymus Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS), jungiantis per Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) tinklalapį.

Kvietimas studijuoti bus skelbiamas rugpjūčio 22 d. iki 12 val.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt