21 c Alytus
Penktadienis, Rugpjūčio 14d.
Įdomu
2020 Birželio 1d.
0

Alytaus rajone – dar vienas karinis radinys

titleNuotraukų galerijaPonkiškių k. rastas karinis arsenalasAlytaus apskr. VRK nuotraukos

Metalinė dėžė su 146 šoviniais – toks radinys paskutinio gegužės sekmadienio pavakarę buvo aptiktas Alytaus rajono Simno seniūnijos Ponkiškių kaime. Jo teritorijoje karinis arsenalas rastas dirbant žemę.

Gegužės 25 d. Alytaus r. Miroslavo seniūnijos Balkasodžio kaimo teritorijoje, botaniniame draustinyje prie Nemuno upės, buvo rasti 37 surūdiję šoviniai ir žmogaus kaulų fragmentų likučiai.

Gegužės 23 d. Alytaus rajone vyras, tvarkydamas palėpę, rado kulkosvaidžio šovinį. Gegužės 22 d. Varėnos rajone, gyvenamajame name, rastas ir paimtas šaunamasis ginklas, įvairaus kalibro šoviniai.

Pastaruoju metu daugiau karinės amunicijos randama ir apie ją pranešama ne tik Dzūkijoje. Pvz., kaimyninėje Lenkijoje, prie Šipliškės netoli Punsko, šią gegužę dalimis buvo rastas karinis  lėktuvas „IL 2”, skraidęs Antrojo pasaulinio karo metu su pagrindine užduotimi – sprogdinti tankus.

Toks pat karinis šturmo lėktuvas „IL 2”, tanko numuštas 1944 m. liepą ir nukritęs į Alytaus rajone esantį Angininkų ežerą, buvo iškastas ir iškeltas dar 1983 metais.

Fotogalerija


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt

Šią savaitę Dzūkijoje

  • Žolinė Pivašiūnuose