7 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
Švietimas
2020 Birželio 1d.
0

Pradedamos konsultacijos dėl stojimo į Alytaus kolegiją

titleAlytausgidas.lt nuotr.

„Būsimas studente! Jei turi klausimų ar reikia konsultacijos dėl priėmimo, kreipkis“, - kviečia Alytaus kolegija, nuo birželio 1 dienos pradedanti konsultacijas dėl studentų priėmimo. 

Studijomis Alytaus kolegijoje besidomintys asmenys laukiami informacijos ir ryšių technologijų fakulteto patalpose (Seirijų g. 2, 104 kabinete).

Prieš atvykstant reikia užsiregistruoti (tel. 8 315 65013).

Interesantai priimami po vieną, laikantis visų saugumo reikalavimų, dėvėti apsauginę kaukę yra privaloma.

Vykdomos ir konsultacijos telefonu.

Alytaus kolegijoje yra 2 fakultetai, be informacijos ir ryšių technologijų fakulteto Seirijų g. 2, taip pat inžinerijos ir biomedicinos Studentų g. 17,  kuriuose studijuojama pagal daugiau nei 10 aukštojo mokslo studijų programų

Nuo birželio 1 d. prasideda visą vasarą truksiantis bendrasis priėmimas ne tik į Alytaus kolegiją, tačiau ir į visas Lietuvos aukštąsias mokyklas.

Šiemet studijų programas siūlo 17 universitetų ir 19 kolegijų.

Priėmimą sudarys 2 (pagrindinis ir papildomas) etapai.

Stojančiųjų į ugdymo mokslų studijų programas motyvacijos vertinimas šiemet vyks nuo birželio 8 d., kitaip nei anksčiau, jis bus vykdomas nuotoliniu būdu ir jį sudarys viena dalis – pokalbis.

Pagrindinio priėmimo prašymus stojantieji gali registruoti iki rugpjūčio 18 d. 12 val. Visą šį laikotarpį, atsižvelgiant į brandos egzaminų rezultatus, į prašymą įtrauktus pageidavimus galima pildyti, išbraukti, keisti jų eiliškumą, pasirinkti studijų formą ir finansavimo pobūdį. Šio etapo rezultatus stojantieji sužinos rugpjūčio 22 d.

Studijų sutartis įstojusieji galės sudaryti nuo rugpjūčio 24 d. iki rugpjūčio 26 d.

Stojamojo balo kartelė valstybės finansuojamoms vietoms išlaikoma tokia pat, kaip pernai – minimalus konkursinis balas stojant į universitetus turi būti ne mažesnis kaip 5,4, į kolegijas – 4,3. Abiturientai, pretenduojantys stoti į valstybės finansuojamas vietas, turi būti išlaikę bent tris brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos (anglų, vokiečių ar prancūzų) bei matematikos. Visų jų minimali išlaikymo riba – 16 balų, išskyrus stojantiems į menų studijų krypčių grupės studijų programas, kuriems matematikos egzamino laikyti nereikia.

Skaičiuojamas bus ir mokomųjų dalykų metinių įvertinimų vidurkis. Į universitetus galės būti priimami stojantieji, kurių penkių privalomų mokytis dalykų metinių įvertinimų aritmetinis vidurkis, suapvalintas iki sveiko skaičiaus, bus ne mažesnis negu 7, į kolegijas – ne mažesnis negu 6.

Stojamųjų egzaminų sesija, pretenduojantiems stoti į menų studijas, nuo birželio 25 d. vyks nuotoliniu būdu, o nuo liepos 20 d. bus organizuojami egzaminai tvarkaraštyje nurodytose vietose. Kaip ir iki šiol, pretenduoti tiek į bet kurią ugdymo programą, kurią baigus suteikiama pedagogo kvalifikacija, tiek į meno krypčių studijų programas gali tik teigiamą įvertinimą gavę stojantieji.

Pasibaigus pagrindiniam priėmimui, nuo rugpjūčio 28 d. iki rugpjūčio 31 d. norintieji galės teikti prašymus dalyvauti papildomame priėmime. Į valstybės finansuojamą studijų vietą galės pretenduoti tik pagrindinio priėmimo metu nesudarę jokios sutarties arba sudarę valstybės nefinansuojamų studijų sutartį. Šiuo laikotarpiu taip pat numatytas ir motyvacijos vertinimas tiems, kurie jame nedalyvavo pagrindinio priėmimo metu.

Kvietimų studijuoti stojantieji sulauks rugsėjo 4 d.

Valstybė pirmosios pakopos ir vientisosioms studijoms skyrė 16,4 tūkst. vietų (2019 m. buvo 13 tūkst.) ir dar 130 studijų stipendijų: būsimi mokytojai gaus 300 eurų stipendijas, tikslines vietas gaus studijuosiantys policiją veiklą ir kitas studijų programas.


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt