17 c Alytus
Sekmadienis, Liepos 12d.
Aktualijos
2020 Gegužės 30d.
0

Bažnyčiose – daugiau patarnavimų nuo birželio

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Nors epidemija atslūgsta, bet pareiga saugoti save ir kitus išlieka, informuoja Lietuvos vyskupų konferencijos informacija, tikinčiuosius, kurie jaučia simptomus, būdingus peršalimo ligoms, kviečianti ir toliau melstis namuose, o visų kitų prašanti ir toliau laikytis nustatytų saugumo priemonių.

Laikantis visų saugumo reikalavimų bažnyčios grįžta prie įprastinės pamaldų ir sakramentų teikimo tvarkos.

Nuo birželio 1 d. laikomasi šių nuostatų:

Pirma, bažnyčiose turi būti išlaikytas saugus atstumas tarp žmonių.

Antra, laidotuvių metu parapijų klebonai gali leisti nešti karstą į bažnyčią, jei yra išlaikomas saugus atstumas tarp žmonių. Dėl mirusiojo išlydėjimo iš pašarvojimo vietos parapijų klebonai sprendžia individualiai kiekvienu atveju.

Trečia, parapijų klebonai, administratoriai, rektoratų rektoriai ir katechetai kviečiami užtikrinti, kad būtų užbaigtos pasirengimo Pirmajai Komunijai ir Sutvirtinimui programos.

Ketvirta, užbaigus pasirengimo programą Pirmoji Komunija gali būti teikiama nuo birželio 1 d., o Sutvirtinimo sakramentas – nedidelėms grupėms nuo birželio 16 d.

Kunigai ir katechetai tepamoko besiruošiančiuosius sakramentams pagarbiai ir teisingai priimti šv. Komuniją į ranką.

Penkta, tėvų pageidavimu tiek Pirmosios Komunijos, tiek Sutvirtinimo sakramento priėmimas jų vaikams gali būti atidėtas vėlesniam laikui.

Šešta, laikantis visų civilinės valdžios numatytų apribojimų galime rengti religines procesijas.

Septinta, pastaruoju metu visi drauge šaukiamės šv. Juozapo užtarimo. Pustrečio mėnesio kiekvieną vakarą 20 val. mus jungusio maldos tilto vaisiai akivaizdūs.

Nuo birželio 1 d. varpais skambinama nebebus, bet ir toliau esame kviečiami jungtis į bendrą maldą, kad liga mūsų šalyje visiškai liautųsi.
                              


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt