19 c Alytus
Sekmadienis, Liepos 12d.
AlytusSveikata
2020 Gegužės 28d.
0

Alytuje trūkstamiems medikams bus skiriamos didesnės metinės išmokos

titleAlytausgidas.lt nuotr.

Neurologo, nefrologo, dietologo, kardiologo, dermatovenerologo, chirurgo, šeimos medicinos gydytojų  ir kitų specialistų vis dar trūksta Alytaus miesto medicinos įstaigoms.

Neretai pacientams norint patekti pas vieną ar kitą specialistą tenka ilgai laukti vizito. Kad šios eilės sutrumpėtų ir medikų stygius palaipsniui mažėtų, asmens sveikatos priežiūros įstaigos aktyviai ieško trūkstamo medicinos personalo – nuolatos atnaujina darbo skelbimus, bendradarbiauja su Lietuvos sveikatos mokslų, Vilniaus universitetais. Tačiau tai nėra lengvas uždavinys.

„Regionuose medicinos personalo nuolat trūksta. Alytus – ne išimtis. Tarp dirbančių gydytojų ir medicinos slaugytojų nemaža dalis rizikos amžiaus grupės asmenų, o trūkstamos specialybės gydytojų ir rezidentų pritraukti ir motyvuoti reikia kaip įmanoma daugiau priemonių“,  – teigia Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė.

Prieš metus Alytaus miesto savivaldybės taryba patvirtino Alytaus miesto savivaldybės asmens sveikatos priežiūros įstaigas trūkstamos specialybės gydytojams ir rezidentams tvarkos aprašą. Šį  ketvirtadienį vykusio Alytaus miesto savivaldybės tarybos posėdžio metu buvo patvirtinti keli minėto aprašo finansavimo teikimo pakeitimai, kurie, tikimasi, sudarys  geresnes įstaigų galimybes pritraukti reikiamų specialybių gydytojus.

Pakeistame minėtame tvarkos apraše numatyta, kad atvykęs trūkstamos specialybės gydytojas pradeda dirbti įstaigoje po to, kai apie šios specialybės gydytojo reikalingumą įstaigai paskelbus įstaigos interneto svetainėje praeina daugiau nei 3 mėn.  (anksčiau – 6 mėn.), ir neatsiranda kandidatų.

Prieš metus tarybos patvirtintame apraše  kaip viena iš  skatinimo priemonių atvykstantiems gydytojams ir rezidentams pirmus 3 metus buvo numatyta ne daugiau kaip 5 tūkst. eurų kasmetinė išmoka  gydytojo poreikiams tenkinti. Pakeistame apraše numatyta 5 tūkst. 883 Eur kasmetinė išmoka, išskaitant ir sumokant gyventojų pajamų mokestį į Lietuvos Respublikos biudžetą, išmokant gydytojui ne mažiau kaip 5 tūkst. Eur.

„Matome, kad Alytaus miesto savivaldybės patvirtintas tvarkos aprašas duoda rezultatą – Alytuje dirba du nauji gydytojai, sulaukiame užklausų ir dėmesio. Siekiame, kad alytiškiai laiku gautų  kokybiškas medicinos paslaugas“, – patvirtintos tvarkos rezultatais džiaugiasi mero pavaduotoja J. Šukevičienė.  

Naujos redakcijos apraše taip pat sutrumpintas skatinimo priemonėmis pasinaudojusio gydytojo ar rezidento darbo įstaigoje laikas. Nuo šiol skatinimo priemonėmis pasinaudojęs gydytojas įsipareigoja įstaigoje (-ose) dirbti ne trumpiau kaip 5 metus (anksčiau – ne trumpiau kaip 6 metus), o rezidentas – ne trumpiau kaip 7 metus (anksčiau – ne trumpiau kaip 10 metų)  nuo pirmos darbo dienos įstaigoje (nėštumo ir gimdymo atostogų bei atostogų vaikui prižiūrėti laikotarpis neįskaičiuojamas).


Komentarai

0
Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
traffix.lt