3 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
SportasFutbolas
2020 Gegužės 28d.
3

Lietuvos čempionams atstovaus du alytiškiai

titleAlytaus futbolo akademijos „Dainava“ auklėtiniai (iš kairės) R. Banevičius ir V. Kalėda (nr. 12) Lietuvos futbolo čempionei FK „Sūduvai“

Alytaus futbolo akademija „Dainava“ Lietuvos futbolo čempionei FK „Sūduvai“ paskolino du savo auklėtinius.

Į Marijampolę iki šio sezono pabaigos keliasi Renatas Banevičius ir Vakaris Kalėda.

19-metis Renatas yra saugas, įvairius titulus iškovojęs su FA „Dainava“ jaunimo komandomis, taip pat atstovavo įvairių amžiaus grupių rinktinėms ir reprezentacinei Alytaus komandai DFK „Dainava“. „Sūdūva“ žaidėju domėjosi jau anksčiau, prieš metus jis dalyvavo peržiūroje, treniruočių stovykloje, tačiau, skirtingai nei kitas Alytaus akademijos auklėtinis Paulius Golubickas, Marijampolėje nepasiliko, o grįžo į Alytų, kur baigė Putinų gimnaziją ir dirbo FA „Dainava“ treneriu asistentu. Iki „Sūduvos“ R. Banevičiumi rimtai domėjosi, kontraktą siūlė Lenkijos aukščiausios lygos komanda Balstogės „Jagiellonia“, dėmesį rodė ir kitų futbolo šalių klubai.

Neseniai 19-ąjį gimtadienį atšventęs gynėjas Vakaris, kaip ir komandos draugas Renatas, įvairių pirmenybių prizininku tapo FA „Dainava“ gretose, žaidė šalies jaunimo rinktinėse ir DFK „Dainavoje“. Praėjusių metų pabaigoje V. Kalėda viešėjo peržiūroje Izraelyje, šios šalies aukščiausios lygos Jeruzalės „Beitar“ klube.

Pirmuosius žingsnius futbole R. Banevičius žengė padedamas trenerių Aido Kalimavičiaus, Povilo Baliukonio ir Nerijaus Bartkevičiaus, o V. Kalėda į suaugusiųjų futbolą atėjo treniruojamas Virginijaus Sinkevičiaus, P. Baliukonio ir N. Bartkevičiaus.

Tiek Renatas, tiek Vakaris į naujojo stratego Sauliaus Širmelio treniruojamos „Sūduvos“ sudėtį gali būti įtraukti jau artimiausiose, po karantino sustabdymo atnaujintose šalies aukščiausios lygos čempionato varžybose birželio 1 dieną su „Kauno Žalgiriu“.

Iki R. Banevičiaus ir V. Kalėdos Marijampolės klube rungtyniavo, Lietuvos čempionu, LFF taurės ir supertaurės laimėtoju ir geriausiu jaunuoju šalies futbolininku tapo P. Golubickas, jį FA „Dainava“ šiuo metu yra paskolinusi Kroatijos aukščiausios futbolo lygos Velika Gorica komandai NHK „Gorica“, kurioje žaidėjas jau pasižymėjo įvarčiu į šalies čempionės Zagrebo „Dinamo“ vartus.

 


Komentarai

3
Komentuoti
Nu2020-05-29
matai, tokių dalykų nenutrauksi, nes nutruks atkatai.
Nu2020-05-29
Nū matau, kad čia už miesto pinigus ugdome o naudos nulis, reikia nutraukti tokiems miesto finansavima
pensinykas2020-05-28
Tai už Dainavą Alytaus pensinykai loš?
traffix.lt