1 c Alytus
Penktadienis, Gruodžio 4d.
PolitikaNuomonė
2020 Gegužės 27d.
17

V. Vencius: traukiuosi iš Lietuvos socialdemokratų partijos

title

Šiandien, savo gimtadienio išvakarėse, priėmiau man asmeniškai svarbų ir jautrų sprendimą trauktis iš Lietuvos socialdemokratų partijos narių. Lygiai 17 val. nuspaudžiau prašymo nutraukti narystę Teisingumo ministerijos informacinėje partijų narių sistemoje mygtuką. Gavosi savotiška dovana sau.

 Kodėl? Visų pirma ramiau ir laisviau gyventi bei dirbti Alytaus miesto taryboje – pareiškiu, kad palieku ir LSDP frakcijos gretas Alytaus miesto taryboje. Tai nebuvo spontaniškas sprendimas ir, prisipažinsiu, nėra man malonus žingsnis, nes šios vienintelės partijos nariu buvau nuo 1996 metų. T.y. beveik 25-rius metus. Nelengvus dvejus iš jų teko vadovauti ir partijos Alytaus miesto skyriui. Manau, kad bet kokie pokyčiai žmogui yra gerai ir ypač kai jie vyksta sąmoningai pasirenkant pačiam žmogui. Kokios priežastys? Atsakysiu paprastai ir atvirai. Visų pirma, būnant partijos nariu ir vadovaujantis partijos Statutu esi priverstas derinti savo veiksmus, net ir viešai išsakomą nuomonę su partijos atitinkamais organais. Deja, mano nuomonė, ypač pastaruosius porą metų, dažnai išsiskirdavo ir tai įnešdavo trintį, bereikalingas emocijas partijos skyriuje ir viešoje erdvėje. Kadangi Alytaus miesto valdymo vairą laiko socialdemokratai man tapo morališkai sudėtinga savo požiūrį miestui svarbiais klausimais suderinti su dabar jau buvusiais bičiuliais miesto vadovais ir tarybos nariais. Kiek galėjau ir kaip galėjau aš dariau teigiamą įtaką įvairiems procesams  ir partijos viduje, ir Alytaus miesto taryboje. Ir noriu pasidžiaugti, kad teigiami rezultatai yra. Pavyko įtikinti ne tik buvusius bičiulius, bet ir kitus kolegas tarybos narius pakeisti nuomones bei pritarti svarbiems miestui mano inicijuotiems pasiūlymams.

 Kitas motyvas, kurio negaliu ir nenoriu slėpti, pastaruoju metu partijos skyriaus vadovybės dėmesys nukreiptas į priešininkų  paieškas bičiulių gretose, tarpusavio santykių aiškinimąsi skyriaus etikos ir procedūrų komisijoje. Partinė biurokratija buvo pajungta ir mano sutramdymo tikslui pasiekti. Deja, ji naudojama ne pirmą kartą ir dėl panašių priežasčių per pastaruosius penkerius metus partiją yra palikęs ne vienas puikus bei aktyvus žmogus. Man peršasi išvada, kad labiau vertinami lengviau pasiduodantys įtakai asmenys. Besidomintys politika alytiškiai apie tai tikrai gerai žino.

 Nežiūrint į visa tai, palikdamas partijos gretas neturiu ir neturėsiu absoliučiai jokių priekaištų ar nuoskaudų. Lapas užverstas. Aš į viską žvelgiu pozityviai. Tai man buvo labai svarbi gyvenimo dovana – patirtis, žinios, asmeninių savybių ugdymo erdvė. Ne retai būdamas ne komforto zonoje ypač sutvirtėjau kaip asmenybė. Net jaučiu dėkingumą už visa tai. Ir visai nesvarbu, jog per tuos metus galvoje atsirado ne vienas papildomas žilas  plaukas. Visada sakiau ir sakysiu – kai užsidaro durys, atsidaro langas. Langas su kitomis galimybėmis ir laisvėmis veikti.        Džiaugiuosi, kad skyriuje lieka ir dori, sąžiningi, ištikimi tikrosioms socialdemokratinėms idėjoms, asmenybės bruožų turintys bičiuliai. Linkiu jiems kuo geriausios kloties ir man visada bus malonu šiuos žmones sutikti bei pabendrauti bet kokiomis temomis.

  Manau, kad priklausomybė partijoms ar odos spalva nelemia žmogiškųjų santykių ir tuo labiau darbo kokybės alytiškių bei Lietuvos labui. Mes visi pirmiausiai esame žmonės, su savo požiūriu, sąžine, tolerancija, gebėjimais ir kompetencija. Nepriklausymas partijai man suteikia dar daugiau laisvės dirbti vadovaujantis tik savo įsitikinimais, patirtimi, sąžine bei visais atvejais prisiimti tik asmeninę atsakomybę.           

Pasinaudodamas šia proga alytiškiams praskleisiu pastarųjų dienų politikos užkulisių skraistę – esu pirmasis pasirašęs po interpeliacijos, politinio pasitikėjimo asmenų Alytaus miesto savivaldybėje atžvilgiu, tekstu. Ar tai virs konkrečiu rezultatu, priklausys ir nuo mero komandos apsisprendimo rytojaus tarybos posėdžio metu sprendžiant švietimo pertvarkos sprendimų atšaukimo klausimus, mano kolegų tarybos narių požiūrio, jų drąsos bei kitų aplinkybių. Asmeniškai aš nepretenduoju į jokias pareigas ir neturiu absoliučiai jokių kitų asmeninių interesų. Šį mano apsisprendimą lėmė vienintelė priežastis – toliau taip valdyti Alytaus miestą negalima.

Valerijus Vencius

 


Komentarai

17
Komentuoti
Labai2020-10-31
Negražūs komentarai. Ne mūsų reikalas žmogaus asmeninis ir šeimyninis gyvenimas. Va politinis, kitas reikalas. šia tema galite komentuoti kiek širdis geidžia ir protelis veža :).
2020-07-31
kita žmogu dažniausiai puola nevykeliai ir vidutinybes patys nesugeba nieko gera nuveikti.juk prie kiekvieno galima del ko nors prikibti. valius bent jau ne kvailys ir gali dar daug ka gyvenime nuveikti. sekmes!
Ase2020-06-02
Sekmes Valerijau,nekreipk demesio i situs berascius!!!!!!!! Turbut koncervai komentuoja.
to Nuomonei2020-05-28
Jo,pagal tave tai tauta parduotum del pavardes? Geda! Pavarde priedanga geriau isitvirtinti ir karjera daryti arba da velniai zino ka,o cia Venciu gimine vis tik,o tai daug ka pasako ,manau.
o2020-05-28
tai kokia jo pavardė?
Gaila jo...2020-05-28
Jis nepaliko partijos, partijos taryba jį pašalino! Pijaro meistras ir tiek... interpeliaciją...? Kam??? Gaila žmogaus, atsiskleisti labiausiai sekasi tik itin įdomioj veikloj po darbo :)
Nu, nu2020-05-28
Ko prikibote prie žmogaus pavardės. Gerai, kad pakeitė, kaip nori,taip ir daro kiekvienas laisvas žmogus. Sėkmės Venciau, taip ir toliau gyvenk laisvai ir protingai. Va.....
Nuomonė2020-05-28
Vesdamas žmoną protingai padarė paėmė jos pavardę, anokia čia naujiena daug kas Lietuvoj keičia vardus, pavardes, miestus, automobilius, žmonas, vyrus, darbus... Burliokams gal strioką sukelia. Kosmopolitiškam ir išsilavinusiam žmogui nėra ir neturi būt fobijų.
Pavyduoliai po apatinius knaisiojasi -taisyklė.
Praeitis2020-05-27
Prie ko čia Venciūtė ? Uošvis buvo bankininkas, va kur buvo kabliukas :)
ko kimbate?2020-05-27
nu tai ko prikibot del to jo pavardes-negi rusiska but geriau Valerijui? palankiau lietuviska ir dar garsios ir geros gimines-mediku...o va ,kad zmona Venciute gera gydytoja tai tikra tiesa..,beja ir mama jos buvo nuostabi stomatologe!
Jau2020-05-27
kaip jūs atsibodot su ta pavarde...tai stebuklą atradot! NE VARDAS ŽMOGŲ PUOŠIA,O DARBAI! Sėkmės ,VALERIJAU!
Translytis?2020-05-27
O tai Vencius gal iš tikro yra kokia mažulė katra pasikeitė lytį? Ir per vestuves susipainiojo bei nugriebė kitą pavardę? Nieko klysti žmogiška ...
Moterys istekedamos2020-05-27
irgi pakeičia pavardes-tai kas čia tokio, kad jis pasikeitė pavarde?
Petriuk2020-05-27
Gatves valyk nerašinėdamas kvailų ir beprasmių komentarų. Žmogaus laisvė pasirinkti sau pavardę. O savo sovietmečio pažiūras susikišk giliai giliai ????
Sveikinas V. Vencių2020-05-27
Minedas ir Alytaus bebrai galės staugti per Alytaus šventės koncertą
Tai 2020-05-27
Žmogus turintis sąžinę ir principus.
Petras2020-05-27
Kas jam socdemai?.Jeigu jis sugeba atsiriboti nuo savo tėvų pavardes ja pasikeisdamas.
traffix.lt