6 c Alytus
Trečiadienis, Lapkričio 25d.
Švietimas
2020 Gegužės 27d.
22

Meras: švietimo tinklo pertvarka – klaida... (PAPILDYTA)

titleN.Cesiulio facebook paskyros nuotr.

„Sa­ka­lė­lio“ pra­di­nės mo­kyk­los ir „Dre­vi­nu­ko“ mo­kyk­los-dar­že­lio ben­druo­me­nės švenčia pergalę. Socialinio tinklo facebook paskyroje Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis paskelbė, kad rytoj vyksiančiame tarybos posėdyje balsuos už Alytaus švietimo tinklo pertvarkos atšaukimą bei pripažino, kad daug aistrų švietimo bendruomenėje sukėlusi reforma - klaida.

Atsižvelgdami į Alytaus švietimo bendruomenių nuomonę, išanalizavę priimtos švietimo reformos pliusus ir minusus, Alytaus miesto savivaldybės koalicijos – Lietuvos Socialdemokratų partijos, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos Respublikos Liberalų Sąjūdžio – partneriai nusprendė pritarti švietimo tinklo pertvarkos sustabdymui. Apie tokį sprendimą miesto vadovai pranešė po šiandien popiet įvykusio susitikimo su „Sakalėlio” pradinės mokyklos ir „Drevinuko” mokyklos-darželio bendruomenių atstovais.

„Pertvarka per jėgą – tikrai ne išeitis. Priimti sprendimai „Sakalėlio” ir „Drevinuko” bendruomenių netenkina. Vadinasi, netenkina ir mūsų. Privalome įsiklausyti į visos švietimo bendruomenės: pedagogų, tėvų ir vaikų nuomonę. Neabejoju, daug žibalo pripilta ir dėl artėjančių Seimo rinkimų. Tačiau rinkimai ateina ir praeina, o miesto problemos išlieka. Švietimo reforma – sunkus, sudėtingas ir itin jautrus klausimas, tačiau visi suprantame, kad pokyčiai Alytuje – būtini ir neišvengiami. Esu pasiryžęs ieškoti alternatyvų, kur kas aktyviau kalbėtis su švietimo bendruomene, tartis ir išgirsti”, - po susitikimo su bendruomenių atstovais sakė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis.

Švietimo reforma miestui itin reikalinga, nes lieka neišspręsta vietų trūkumo darželinukams problema. Ne mažiau svarbus ir švietimo darbuotojų atlyginimų didinimo klausimas. Taip pat būtina kuo greičiau gerinti mokinių mokymosi sąlygas – remontuoti sporto sales, klases, ugdymo erdves ir pan.

Švietimo sritį kuruojanti mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė džiaugiasi, kad po ilgų diskusijų galų gale pavyko susitarti su „Sakalėlio” pradinės mokyklos ir „Drevinuko” mokyklos-darželio švietimo bendruomenėmis.

„Miestui reikalinga švietimo reforma turi būti paremta ne emocijomis ar ambicijomis, o geriausių sprendimų paieška ir bendru sutarimu. Įsisenėjusias viso švietimo tinklo problemas vargu ar išspręs dviejų švietimo įstaigų, turiu omenyje „Sakalėlį” ir „Drevinuką”, perkėlimas į kitas patalpas. Miestui reikalingi kompleksiniai sprendimai. Todėl geriau stabtelėti, dar kartą perskaičiuoti ir apgalvoti visus įmanomus variantus. Džiaugiuosi aktyviu bendruomenių įsitraukimu ir neabejingumu. Tik dirbami ir kurdami kartu galime pasiekti gerų rezultatų”, - kalbėjo vicemerė J. Šukevičienė.

Miesto vadovų įsitikinimu, svarbiausia, kad pertvarka neužgožtų pagrindinio tikslo – kad kiekvienas vaikas jaustųsi gerai ir gautų kokybiškas paslaugas, o Alytus būtų augantis miestas. Miesto vadovai planuoja toliau aktyviai, atvirai diskutuoti su švietimo bendruomene ir ieškoti visiems priimtino sprendimo.

Tam pritaria ir mero pavaduotojas Šarūnas Klėgeris. „Miestui, iš kurio išvažiuoja po 1000 gyventojų per metus, reikalingi drastiški pokyčiai, o švietimo sistema, kuri sudaro pusę miesto biudžeto, turi būti koreguojama pirmiausia. Manau, kad sprendimas stabtelėti yra reikalingas mums visiems: švietimo bendruomenėms dar reikia laiko suvokti, kad pokyčiai yra tiesiog būtini, o mums – surasti geriausią ir visus tenkinantį sprendimą. Tikiuosi ilgai laukti pokyčiai ateis greičiau nei miestas išsivaikščios, tačiau švietimas – ypatingai svarbi sritis, todėl geriau devynis kartus pamatuoti ir tik tada kirpti”, - kalbėjo vicemeras.

Mero ir vicemerų sprendimą stabdyti neseniai patvirtintą švietimo pertvarką palaiko ir Alytaus miesto tarybos nariai. Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkės, liberalės Nijolės Makštutienės teigimu, į pedagogų, tėvų ir vaikų nuomonę būtina atsižvelgti. „Reikia dar kartą peržiūrėti bendrojo ugdymo mokyklų švietimo tinklo pertvarkos klausimą – kompleksiškai, su gilesne analize ir platesniu švietimo bendruomenių svarstymu, diskutavimu, numatant ilgalaikę visų švietimo ugdymo įstaigų perspektyvą”, - sprendimui pritarė N. Makštutienė.

Švietimo reforma Alytuje būtina ir dėl neefektyviai išnaudojamų plotų. Lietuvos laisvosios rinkos institutas 2018 m. Lietuvos savivaldybių indekso tyrime prasčiausiai vertino Alytaus miesto savivaldybės švietimo sritį. Didelę įtaką prastiems vertinimo rezultatams tarp šešių didžiųjų šalies savivaldybių turėjo vienam mokiniui tenkantis didžiausias mokyklų plotas.

„Po aštrių diskusijų, ilgų derybų KĄ TIK PAVYKO SUSITARTI su „Sakalėlio” pradinės mokyklos ir „Drevinuko” mokyklos-darželio bendruomenių atstovais! Geriau vėliau negu niekada!

Neabejotinai daug druskos ant žaizdų pripilta dėl ateinančių Seimo rinkimų. Tačiau rinkimai ateina ir praeina, pasirodymai baigiasi, o miestas toliau laukia pokyčių.

Švietimo tinklas pokyčių laukia jau seniai. Kaip daugybę metų skausmingai pūliuojanti žaizda, kurios išgydyti niekas negali/nenori/nedrįsta. Nes bet kuriuo atveju kažkam skaudės.

Dabar skaudėjo „Drevinukui” ir „Sakalėliui”.

Iš pirmo žvilgsnio – racionalus sprendimas. Darželinukai keliauja į darželius. Mokinukai – į mokyklas. Taip atsilaisvina mažiesiems reikalingos patalpos – visi vaikai gauna vietas darželiuose. Efektyviau išnaudojame plotus.

O kur dar istorinis susitarimas su Alytaus rajono savivaldybe! Kad už rajono vaikus, lankančius mūsų miesto darželius, mokame ne mes, o rajono savivaldybė. Papildomai surinkti pinigai juk ne kažkam, o mūsų mažųjų alytiškių lavinimui ir sąlygų darželiuose gerinimui.

Atrodė, kad pagaliau judėsime į priekį. Tačiau pertvarka per jėgą – ne sprendimas.

Dviejų įstaigų perkėlimas į kitas patalpas viso švietimo tinklo problemų neišspręs. Todėl rytoj balsuosiu UŽ pertvarkos ATŠAUKIMĄ.

Reikia daug drąsos. Labai daug drąsos pripažinti suklydus. Ypač politikoje. Tačiau dirbu ne dėl savęs. Dėl miesto. Dėl mano mylimo Alytaus. Esu pasiryžęs ieškoti geresnių problemos sprendimo būdų, ieškoti kitų alternatyvų.

Aktyviau tartis, kalbėtis, klausyti ir išgirsti.

Tik dirbami ir kurdami kartu galime pasiekti gerų rezultatų!“- rašo N.Cesiulis.

 


Komentarai

22
Komentuoti
Faktas2020-05-28
Kas čia do foto , du nieko vidurins kvailys. Ar negėda jums vyrai ? su tuo supuvusiu viduriu.
Artistas2020-05-28
Kodėl Alytaus Minedas nesugebėjo bizno padaryti, nors bandė ?
Minedas Minedas2020-05-28
Geriau jis tik dainuotų Sporto rūmuose. Naudos būtų Alytiškiam daugiau. Išnaudoja jį kas netingi
Alytaus Minedas 2020-05-28
Ydomu, kur Alytaus Minedas repetuoja dainuodamas prieš miesto šventę . Ateitume pažiūrėti į tokį netikėlį.
vyte2020-05-28
tas foto vidurinis su didziule nosim ir kreiva roza tai alytaus klounas
Alytaus Minedas2020-05-28
Alytiškiai , bent turėkite garbės savęs paklausti ką gero KONKREČIAI šis metas padarė, bent 10 geriausių dalykų. Trepsenimas gaisravietėje nesiskaito :)
kests2020-05-28
atimkit iš grigaravičiuko privatizuotą darželį ir bus kur vaikučius vesti
Aja2020-05-28
Didžausia klaida tai tokie minkstakiausiai valdzioje... klounu sow
Vairas.2020-05-28
Alekas cia nutiko kad meras blogas pasidare, visi taip gyrete taip liaupsejote net siknon visi lindote. O dar jau blogas. Taip negalima savo mero keikti juk jis jum visiems ji yra dievukas. Tai ir mylekite.
Alytiškiams2020-05-28
Suklydo!!! Kompensuok kiek suėdei mūsų nervų, sveikatos. Šliužai taip nedaro Cesiuli. Nusivylė dauguma alytiškių.
Pagarba2020-05-27
Nuo spalio mėnesio besitęsiantis košmaras baigėsi. Ačiū merui. Tik stiprus žmogus sugeba prisipažinti, kad klydo. Pagaliau bendruomenės buvo išgirstos. Konservatorius į sąvartyną kartu su Valūnu !
skaitytoja2020-05-27
kaip toj dainoj ,,Mergaitė suklydo..."
Mama2020-05-27
Paliko ale elitines mokyklas, vemt vercia toks ju sprendimas...
Melagis2020-05-27
Šitas meras blogiausias iš visų buvusių
Mama2020-05-27
Vemsiu. Tokie piaro žaidomai tik lengvatikiams
ka2020-05-27
darzeliai turi likt darzeliais,o ne hibridais.palaikau valuna
Apsimetėlis2020-05-27
Kažkoks man tas meras netikras, visada tik giriasi ir giriasi, koks jis šaunus. Mano nuomone, ne pagyros, o darbai turėtų žmogų puošti. Linkiu merui daugiau kuklumo ir padorumo. Žmogus be turinio.
Xxx2020-05-27
O mažieji ir toliau negaus vietų darželyje. O buvo nuspręsta labai gerai, kad mokyklinukai turi eiti į pustuštes mokyklas, o darželius užleisti mažyliams. Bet...
Alytaus Minedas2020-05-27
Meras melagis, daro dėl asmeninės naudos viską
Meras be nuomuones2020-05-27
Cesiuli,keiti nuomuone kaip ir 5metų vaikas. Su sklypais perdavei prokuroram,paskui viskas gerai,pertvarka vel del mokyklu,aerodromas sekantis bus EPIC Fail.
Sakalas Drevinys2020-05-27
Po tokių demaršų švietimo skyriaus vedėjas Vyluolis Vatūnas turėtų pasidaryti charakiri- t.y atsistatydinti
Alytaus minedo dainos lauksim2020-05-27
Lauksim nemokamo Alytaus Minedo koncerto per miesto šventę
traffix.lt