19 c Alytus
Ketvirtadienis, Liepos 9d.
AlytusAktualijos
2020 Gegužės 27d.
2

Oficialu: vandens savybės Alytaus mieste pablogėjo dėl dezinfekcijos (KOMENTARAS)

titleAlytausgidas.lt nuotr.

„Kas nutiko geriamam Alytaus vandeniui?“, - klausėme antradienio publikacijoje, ją parašę po to, kai redakciją pasiekė kai kuriose miesto vietose tiekiamas geriamasis vanduo. Paragavome, kaip ir daugelis atsiliepusiųjų mūsų skaitytojų, pakitusias skonines vandens savybes pastebėjome.

Šiandien sulaukėme ir Dzūkijos sostinei geriamą vandenį tiekiančių, Alytaus miesto savivaldybei priklausančių „Dzūkijos vandenų“ oficialaus komentaro. Situaciją sutiko pakomentuoti įmonės bendrojo skyriaus viršininkė Rasa Lukšienė. Ji informavo, kad geriamojo vandens kokybė yra nuolat stebima, o kad ji būtų užtikrinta, vykdomi laboratoriniai tyrimai.

R. Lukšienė patvirtino, kad vykdant planinius antros vandentiekio stoties (Alytausgidas.lt pastaba: Putinų g. 82) paleidimo–derinimo darbus ir atnaujinus veiklą, buvo atlikta vamzdynų dezinfekcija įterpiant natrio hipochloritą.

Manganas geriamajame vandenyje sureagavo su dezinfekcine priemone ir pablogino geriamojo vandens skonio ir kvapo savybes.

Pasak „Dzūkijos vandenų“ skyriaus viršininkės, tai yra indikatoriniai geriamojo vandens rodikliai, kurie  veikia vandens organoleptines savybes, bet nesukelia kenksmingo poveikio ir grėsmės žmonių sveikatai.

„Dzūkijos vandenys“ patvirtina, kad geriamojo vandens rodikliai yra nuolat kontroliuojami geriamojo vandens gerinimo įrenginiuose ir vandentiekio skirstomojo tinklo taškuose, kad būtų galima rasti vandens saugos ir kokybės pažeidimo požymius, o radus šiuos požymius, reikia imtis atitinkamų priemonių geriamojo vandens saugos ir kokybės atkūrimui, kad geriamasis vanduo atitiktų higienos normos HN 24:2017 kokybės rodiklius.

Šiuo metu baigiami vykdyti antros vandentiekio stoties Putinų g. 82, rekonstrukcijos darbai, jų rangovas – UAB „Infes“, technologinę įrangą atnaujino subrangovas UAB „Infes technologijos“.

Rekonstrukcijos metu atnaujinta ir automatizuota vandens gerinimo ir dezinfekavimo įranga (filtrai, sklendės ir pan.), geriamojo vandens rezervuarai, sumontuoti nauji vamzdynai, atnaujinta geriamojo vandens siurblinė.

Teigiama, kad atlikti darbai ateityje užtikrins patikimesnį ir kokybiškesnį miesto gyventojų aprūpinimą geriamuoju vandeniu.


Komentarai

2
Komentuoti
Blefas2020-05-28
Putinuose irgi jau dveji metai bėga ne vanduo, o čefyras
Kada?2020-05-28
Kada tie darbai prasidėjo ir kada jie baigsis, nes jau du metai kaip pietinėje miesto dalyje vanduo dvokia.
traffix.lt